Mazda CX-5 SkyActiv-G 165 Comfort (2022) #2

autoreview

Mazda CX-5 SkyActiv-G 165 Comfort (2022)

Signalement

UitvoeringCX-5 SkyActiv-G 165 Comfort
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf24.500 km
KM-stand laatst28.000 km
Lezerswaardering: 29%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Bijna premium auto

  • 25.000 km

Ruim een week geleden mijn Suzuki Vitara ingeruild voor een jonge Mazda CX-5 automaat. De Mazda is een stukje groter, is zwaarder en je voelt daarmee meer deglijkheid (of dat zo is moet nog blijken). De buitenzijde vind ik een mooi model, maar m.n. het interieur staat wel een paar treden boven dat van een Suzuki. Alles voelt goed aan en ziet er goed uit. De bediening van het navigatiesysteem / audiosysteem is even wennen. Geen touchscreen meer en een paar eigenaardigheden. Woonplaats lukt niet altijd na het adres. Dan wordt de "gemeente" gevraagd.
Mazda rijdt heerlijk en voelt betrouwbaar aan. De kosten zijn natuurlijk hoger; verzekering, motorrijtuigenbelasting en brandstofgebruik. Voor mij zal er iedere 100 km 1 liter extra benzine verstookt worden. Dit was van tevoren bekend. Voorlopig een poosje er mee rijden voordat er een update komt.

Ervaring na 6 maanden

  • 28.000 km

Na 6 maanden een kleine update van mijn Mazda CX-5. De auto bevalt prima. Hij is voldoende comfortabel, ruim en geeft je als inzittende een veilig gevoel. Met name het interieur staat mij erg aan. Niet overal glimmertjes maar wel een mooie en degelijke afwerking. De centrale bedieningsknop van het multimediasysteem went snel en het scherm blijft schoon omdat het geen touchscreen is. Het verbruik met veel korte afstanden is tussen 7,5 en 8,5 liter per 100 km. Niet echt zuinig, maar dat is logisch voor een grote auto met automaat, 2 liter motor en zonder hulp van een accu o.i.d. Als je niet veel kilometers rijdt is het niet zo'n ramp. Servicebeurt, 2 jaar oud, gekregen bij de Mazda-dealer. Prijs past bij de nieuwprijs van de auto. Niet anders dan de gebruikelijke onderhoudszaken. Voor het invoeren van een bestemming gebruik ik geregeld de Mazda app. Eenvoudige invoer en makkelijk als je in de auto stapt dat de bestemming reeds bekend is. De kofferbak is ruim en elke zitplaats heeft genoeg ruimte. Prettig zou wel zijn dat alle functies van de mobiele telefoon draadloos te gebruiken zouden zijn op het multimediasysteem. Tot nu een tevreden eigenaar.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mazda CX-5

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.