Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020) #13

autoreview

Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

Signalement

UitvoeringCX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf1 km
KM-stand laatst105.000 km
Lezerswaardering: 25%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

UPDATE NA 3,5 JAAR LEASE

  • 78.000 km

Geachte lezers. Zag dat mijn review verdwenen was dus tijd voor een herkansing incl. 3,5 jaar-update. Rij dus de CX-30 met automaat en 180 pk in de lease.
Nog ca 8 maanden te gaan en tijd voor een korte update. Wat blijft dit toch een heerlijke rijdersauto qua comfort , luxe, value for money, etc. De fijnste auto tot nu toe. Maar die automaat, ik kan er niet aan wennen. En ja, dat wist ik van te voren :-). Normaal (weg)rijden gaat prima, maar zodra je flink gas geeft, dan weet de automaat het zo'n 10 seconden niet en schiet die in de toeren waar die irritant lang in blijft hangen, voordat die weer heerlijk rustig wordt. Blijft jammer voor zo'n heerlijke auto. Het is wat het is. De 77.000 km-beurt leverde niks bijzonders op, maar de afgelopen 3,5 jaar in verhouding redelijk wat issues met de cx-30 gehad die allemaal keurig verholpen zijn,d at dan weer wel. I.i.g meer issues dan bij voorgaande Renaults ( ja, ja, echt waar ). Gemiddeld verbruik 1 op 16 en dan moet ik echt mijn best doen, mét ook nog eens een rustige rijstijl. De bijzondere techniek brengt m.i. niet de beloofde besparingen in het verbruik. Tot zover.

De bijna 4 jaar update

  • 86.000 km

nog 3 maanden en dan einde lease. Het wordt geen Mazda, aangezien ik de CX-60 te duur vind, de CX-5 wel mooi vind maar me niet "pakt". Na Frans en Japans, wordt de volgende er 1 uit het hoge noorden. Wederom heb ik me verbaasd over het ontbrekende stukje after-sales om je eventueel weer enthousiast te maken voor hetzelfde merk, maar blijkbaar worden er genoeg auto's afgezet :-) Ik heb het al eerder geschreven, de wagen is - in deze uitvoering - meer dan compleet en een fijne reis-wagen. De automaat doet daar echt afbreuk aan, want bij normaal (weg)rijden gewoon prima, maar ik vind de hoge toeren bij sport-stand / flink gasgeven, niet bij deze auto passen. Nogmaals , mijn mening, iemand anders zal vast anders oordelen. Ik ben een rustige rijder, dus voor 95 % volstaat het, maar de automaat blijft te lang in een hogere verzet voordat deze overgaat naar de volgende. Soms bij wegrijden met een flinke schok, niet echt comfortabel. Maar goed, genoeg over geschreven : conclusie : het is wel degelijk een "value for money" en mooie verschijning naast de vooral Duitse, saaie merken. Voor mij springen de led-matrix verlichting en de camera voor bij het parkeren, er echt uit. Camera is superscherp qua beeld, verlichting is ook zeer goed.

einde verhaal

  • 105.000 km

Einde CX-30
Zag dat ik de review niet had afgesloten... begin juni 2024 afscheid van genomen en met plezier in gereden die 4 jaar. In mijn optiek de mooiste in zijn klasse, maar dat is smaak natuurlijk. Met recht de fijnste auto, tot nu.Zie andere review Volvo V60 :-)

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Mazda CX-30

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.