Jeep Grand Cherokee 5.9i V8 LX (1998)

autoreview

Jeep Grand Cherokee 5.9i V8 LX (1998)

Signalement

UitvoeringGrand Cherokee 5.9i V8 LX
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst85.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 85.000 km

Afgelopen week was mijn oog gevallen op een Grand Cherokee van \'98 met weinig kilometers. Alle boekjes zaten erbij en was netjes dealer onderhouden.

Na het sleuteltje omgedraaid te hebben was ik gelijk onder de indruk van het geluid. Het is net of je onweer hoort... wat een sound. Je hoort dat er een enorme berg vermogen onder de kap ligt.

Het interieur ziet er ook nog als nieuw uit. Wel is de logica van indeling een beetje ver te zoeken. De knop om de overdrive uit te schakelen zit ergens op het dashboard, logischer was geweest om \'m bij de pook te plaatsen. De achterruitenwisser zit niet aan de multi-hendel links van het stuur maar ergens rechts van het stuur op het dashboard naast de stoelverwarming. Zo zijn er meer van dit soort dingetjes. Maar ach... als je dit voor lief neemt is het een te gekke kar.

Verder is het allemaal enorm luxe en weelderig en de stoelen zijn perfect in te stellen waarbij het stoelgeheugen natuurlijk erg handig kan zijn. Ook zit er geen kraakje of rammeltje in het dashboard.

De 5.9 is verrassend snel en je hebt niet het idee dat het al sneller gaat dan je in de gaten hebt. Dat merk je pas als je naar de teller kijkt. Verder ben ik niet onder de indruk van het bochtenwerk en bij snelle bochten hangt ie behoorlijk over. Maar bij een heftige regenbui blijft ie op de snelweg onverstoord zijn weg volgen en merk je weinig van slechte weersomstandigheden. Ook de ruitenwissers zijn prima in te stellen.

Zoals ik eerder schreef is het geluid erg indrukwekkend. Bij rustig weg rijden hoor je een hele diepe grom waardoor omstanders toch even kijken wat dat geluid geeft. Het is zeker een auto die de aandacht trekt.

Het enige waaraan je kunt zien dat je met de 5.9 te maken hebt zijn de roosters in de motorkap om de warmte af te voeren, de dikke ovale uitlaatpijp en het type-plaatje op de achterkant waar 5.9 litre V8 op prijkt.

De laadruimte is ook erg ok alleen is het jammer dat het reservewiel een plaatsje in de laadruimte heeft gekregen en niet in of op de bodem van de Cherokee zit/ligt. Wel handig is dat de achterklep en het achterraam gescheiden open kunnen.

Persoonlijk denk ik dat je van zo\'n auto moet houden. De Amerikaanse overdaad aan luxe in het interieur met alle (on)logica van knopjes, het beest van een motor met een geluid wat alleen Amerikanen kunnen produceren, de massieve uitstraling en natuurlijk het benzineverbruik waarmee je hele dikke vriendjes wordt met de mensen bij de benzinepomp (goed voor sociale contacten). Helaas draait de 5.9 door de hoge compressie alleen goed op E98. Op E95 gaat ie snel pingelen. Je hoort ook de de motor lekkerder loopt en reageert op E98.

De Grand loopt in een dikke 7 seconden naar de 100 en is begrenst op 200 km/h. Beter, ik kan me ook niet voorstellen dat je met zo\'n bakbeest harder wilt en kunt rijden dan 200.

Wil je goedkoop en zuinig rijden dan is een 5.9 V8 geen goede keuze. Neem je het benzineverbruik voor lief en hou je van de emotie die zo\'n dikke V8 kan brengen (alleen al de grijns bij het starten) en hoef je niet al te veel stadsverkeer te rijden dan is de 5.9 een prima keuze waar je veel lol mee kunt beleven. Vooral bij stoplichten is het feest als er een gepimpt GTI\'tje of ander ding naast je staat en je probeert eruit te trekken. Bij een normale relaxte rijstijl is een gemiddelde van 1:7 a 1:8 haalbaar. Bij stadsverkeer zakt het al snel naar de 1:5.

De gebruikerskosten geef ik voldoende. Tenslotte weet je dat een 5.9 geen 1:15 haalt maar een stevige slok lust. Daar krijg je ook veel voor terug dus vandaar de voldoende. Bij een Suzuki Alto zou dat verbruik natuurlijk een zware onvoldoende krijgen ;)

Natuurlijk is mijn review gebaseerd op eerste indrukken en na 500 km kun je nog weinig van zo\'n auto zeggen. Ik zal deze review van tijd tot tijd even updaten.

----
Update 7 okt. 08
----

Inmiddels een paar duizend km verder. Tot nu toe een probleemloze auto. Alles werkt goed en blijft goed werken. Eigenlijk is het altijd gewoon leuk om er in te rijden. De reacties op de Cherokee is erg verschillend. Sommige vinden \'t een Aso bak, andere vinden \'t helemaal te gek. Tja, en dan \'t benzineverbruik. Kan ik nog steeds niet aan wennen. Met een hele rustige rijstijl haal ik een gemiddelde (op de boordcomputer) van zo\'n 15 liter op 100 km. Grappig genoeg maakt \'t niet uit of je dan 120 of 150 rijdt. Tot nu toe een erg fijne kar.

PROBLEMEN

  • 85.000 km

Normaal onderhoud.
2x achterbanden
1x nieuwe accu.
Handrem bijgesteld.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.