Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)

autoreview

Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)
Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)Jaguar XJ6 42 series 3. (1979)

Signalement

UitvoeringXJ6 42 series 3.
Versnellingen3, Automaat
Bouwjaar1979
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf125.000 km
KM-stand laatst153.758 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

lang gekoesterde wens in vervulling

  • 153.758 km

Introductie:

Elke autoliefhebber kan zich denk ik wel herinneren aan een showroombezoek dat met vader en moeder, werd gedaan.
Zo ook ik. en een onuitwisbare indruk maakte de Jaguar XJ. wat een sjieke wagen, en die twee! zwaar verchroomde tankdoppen,(wist je als kind veel dat deze ook regelmatig open moeten waarna er een flinke hoeveelheid brandstof in gaat).

Maar de liefde is altijd blijven hangen, na meermaals net niet de stap gewaagd te hebben nu toch de sprong in het diepe.
Een eigen XJ

Aankoop:

Na lang zoeken is het grote moment dan toch daar. via een specialist getipt voor een origineel nederlandse XJ, 4,2 automaat, Het betreft een zeer vroege series 3, (de series 3 debuteerde in maart 1979, deze werd voor het eerst gekentekend in juli 1979)voorzien van schuifdak.
en de originele gereedschapsset, en boorddocumentatie er bij. echt super.
Met als bonus geen roest. en dat is op zich een zeldzaamheid.
De auto was van de tweede eigenaar, die hem al 14 jaar in bezit had, en duidelijk gekoesterd.

Na een flinke proefrit, was het wel duidelijk.
dit moet hem worden.
Hopelijk wordt men in Denhaag wakker en gaat het onzalige plan voor de hb niet door maar als het wel door gaat dan maar een gedeelte van het jaar schorsen.
Anders wordt de hobby wel aardig kostbaar.

Bezit:

14-11-2012. 125.500Km.
Kleine panne gehad ondetussen.
koelwater leidinkje van de motor naar de kachelradiateur lek. gelukkig was de wegenwacht snel ter plaatse, leidinkje vv en koelvloeistof bijgevuld, en snel weer op pad.
alle leidingen al even nagelopen, zien er stuk voor stuk goed uit.
zal er na het winterseizoen als hij een beurtje krijgt even extra naar laten kijken.
afgelopen zondag de XJ gewassen en 'smiddags lekker een stukje getoerd.
gelijk ook even betere foto's gemaakt.
mooie dag zo laat in het seizoen.

Update 14-01-2013. 125.550Km
Even een korte update inzake de in winterslaap vertoevende bolide.
sinds aanschaf de nodige leukigheidjes gehaald. allereerst een fijn "Moto Lita" houten stuur gehaald, en verse dik velours matten op de vloer(gewoon vanaf internet besteld).
en een aantal tijdschriften met testjes er in uit 1979/1980, leuk om te hebben.
last but not least bij jdhc een herritage certificate aangevraagd, met de originele productiegegevens, erg leuk om te hebben m.i.
nog een paar maanden dag mag hij weer buiten.

17-05-2013 127.550Km.
even een update van de XJ.
recent een onderhoudsinspectie laten uitvoeren bij een klassieker specialist. geen gekke dingen geconstatteerd gelukkig. wel preventief alle filters laten vv, en uiteraard verse olie.
afgelopen zondag naar zandvoort geweest. waar de bolide op de jaguar forum stand aanwezig was zij aan zij met "soortgenoten"
jammer van het matige weer op de heen en terugreis. maar gedurende de dag gelukkig meest droog.
Een fijne rit. in alle comfort, waarbij opvalt dat de xj ook in het huidige verkeer nog gewoon prima mee komt. en je komt gewoon tot rust tijdens het rijden.
De stoelen zitten weer helemaal top.
Ze zijn naar een bekleder geweest welke ze weer in oude glorie heeft hersteld. zitvlakken opgevuld, met nieuwe vulmateriaal, stiksels hersteld, en opnieuw in kleur gespoten.
Een goede poetsbehandeling met Meguiars producten heeft ook een goed resultaat gegeven. De lak straalt weer als vanouds.

128.550Km. kleine update 17-06-2013. een paar mooie ritten al weer gehad. Na zandvoort, ook nog naar spankeren geweest voor de Jaguar forum meeting. een gezellige dag.met laten we zeggen "lotgenoten". LOL. en een mooie rit.
Verbruik stabiliseerd zich ondertussen rond de 1 op 8,5. prima voor een 4,2 liter met 3 traps automaat.(eerst kwam ie niet verder dan goed 1 op 7. meer rijden is blijkbaar goed voor deze bolide).
Ruitbediening rv hersteld door schaklaar te vervangen. (leuk klusje om zelf te doen, is toch een deel van de hobby.)

Met dank aan onze regering vanaf volgend jaar toch weer wat HB betalen als het tegen zit, maar goed. klaarblijkelijk is het nodig hobbyisten geld uit de zak te kloppen voor een tweede (hobbymatig gebruikte) wagen. (in dit geval een origineel nl wagen die al ruim 30 jaar in nl is, en waar dus al flink wat hb is betaald, en accijns, en btw, etc)

Update 15-12-2013. 130.550.Km
Lijkt er op dat bovenstaande gaat gebeuren. hoop is gevestigd op de eerste kamer.
Zal deze bolide niet weg doen vanwege €120,- aan Hb. en heb gelukkig een garage waar ik hem kan stallen. maar toch staat het idee me tegen. Europawijd 30 jaar Hb vrij en in NL moet het weer anders..
maar goed. update over de XJ,. vandaag een laatste wasbeurt en dan gaat ie in winterslaap. in de afgelopen periode nog een paar leuke ritjes gehad. o.a. naar de technische meeting van het jaguar forum met allemaal gezellig Jaguar liefhebbers, en de oldtimerbeurs in Leek, en Eelde. jammer dat wellicht dit soort ritjes zo laat in het seizoen niet meer kunnen.(of je moet het volle pond aan HB gaan betalen, en dan kan de hobby echt niet meer uit).
Behoudens een beurtje (en de nodige brandstof ) geen kosten gehad. toch sinds aanschaf iets van 5dKm gereden.
En elke kilometer genoten. wat een fijne wagen.
Als het seizoen weer aanbreekt krijgt ie weer een beurt, en zal er ook uitgelijnd worden ivm scheef slijten van een voorband.
Volgende update zal dus ergens maart zijn schat ik..

20-03-2014.
Met dank aan een erg zachte winter de afgelopen periode nog regelmatig kunnen genieten van een ritje in de XJ.
Helaas zal dat met "dank" aan onze regering komend najaar/winter niet het geval zijn wss. bedankt.
Maar goed we gaan onze hobby hierdoor niet aan de kant zetten.
Deze week de bolide verwent met een onderhoudsinspectie, en vershellingsbak flush(bak spoelen waardoor niet simpelweg de olie afgetapt en bijgevuld wordt maar de hele bak gespoeld/reinigd,) en een verse apk keuring. Eea gedaan bij een Jaguar specialist hier in de regio.
auto ondertussen weer terug.
Naast de gewone beurt zaken en bak flush, twee verse bandjes er op, achteras V-mounts,
vv, en wat een verschil. hij reed goed, maar nu nog beter, zou haast zeggen "als nieuw.."
het voelt elke keer als een voorrecht voort te glijden in deze wagen.
komende tijd weer zo veel mogelijk genieten van leuke tourtjes, en bezoeken aan evenementen.

132.550Km.
Al weer kunnen genieten van een paar mooir Ritjes,
de Caspers netwerk Rally gereden. een mooir tocht van 170Km door het groninger land.
en de zondag daarna naar Greatbritish Zantvoort.
altijd geen gezellig evenement.
en je merkt dat de wagen van dit soort lange ritten ook los komt.
nog enige (bumper)chroomdelen gevonden ter verbetering, niet dat de bestaande slecht waren maar verfraaien is natuurlijk deel van de hobby.

133.550Km kleine update.
weinig gereden meer dit seizoen.
de omstandigheden lieten het niet toe.
gelukkig toch vroeg in het seizoen kunnen genieten van een paar mooie ritten.
afgelopen weekend de bolide nog ff uitgelaten. en daarna afgetankt en onder een deken in de schuur waar hij gedurende de komende drie maanden verplicht in winterslaap moet.
met dank aan onze regering.(niet dat ie anders wel pekel zou zien maar toch, dit jaar heb ik in januari al een paar leuke toertjes gemaakt en jammer dat dit plezier nu niet meer gegund is..)
maar het zij zo, gelukkig kan ik af en toe ff de schuur in om te kijken ;-)

tot zover, tot volgend jaar...

01-12-2015 Weer een klassieker seizoen achter de rug.
Wat gaat de tijd snel.
diverse leuke ritten gehad, en ook de Jaguar forum meet uiteraard.
wat is het toch een genot, te cruisen met zo'n comfortabele bolide.
Ook voor het eerst sinds ik hem heb een probleem, gehad door vervuiling in de linker tank door roest, vervangende tank is ondertussen binnen.
maar voorlopig verplichte rust voor de XJ.
netjes in de schuur onder een deken..

04-04-2016 138.650Km.
Tot op heden weinig gereden met de XJ
Hij is ondertussen weer voor twee jaar gekeurd, zonder opmerkingen door te APK. (goed onderhoud loond)
wel moet de brandstoftank nog vv worden, en leek er een koppakking problem te zijn, eerste start gaf veel witte rook.
echter "snuffeltest" bij de garage gaf geen uitsluitsel.
Wat is wijsheid...
De boel voor niks los halen is ook zo wat, anderzijds onderweg met panne komen te staan is ook niet prettig.
vrijdag de XJ bij de specialist opgehaald ff touren, en monitoren hoe eea gaat ivm de evt koppakking lekkage.
Thuis de wagen even goed gewassen en verwend met een laagje Meguiars Caranuba Care, (glimt weer als nieuw) en met het mooie weer heerlijk kunnen genieten van de wagen,
Geen wagen geeft mij dat gevoel wat de Jaguar geeft.

Update 19-05-2016 139500Km.
Tijd voor een update aan het XJ front.
De auto weer terug en gelukkig geen koppakking perikelen.
Wel zat het expansietankje een klein lekje waardoor heel langzaam wat koelvloeistof verdween.
vv exemplaat voor gescoord bij een specialist.
De onderhoudsinspectie bracht geen gekke dingen aan het licht.
linker brandstoftank is ook vv. dus we kunnen er weer tegen voorloopig.
Al lekker kunnen genieten weer gedurende de zonnige dagen.

De rit van en naar de jaarlijkse Jaguar forum meeting was weer een waar genoegen, ondanks het sub optimale weer eerste pinksterdag.
en ter plaatste een gezellig samenzijn met de diverse JF leden en hun bolides.

Tot zover..

23-09-2016. 140.500Km
tijdens de rit naar de British auto Jumble bleek dat het laadvermogen van de dynamo sub optimaal was,
bij terug komst deze gedemonteerd, en laten testen.
diodebrug bleek een aantal defecte diodes te hebben, en nieuwe dynamo de zelfde prijs als reparatie, dus nieuw gehaald, gelijk ook een zwaardere accu 60+ Ampere, aangezien de accu er al sinds 2012 in zat. en eigenlijk aan de lichte kant was.

Sinds dien lekker kunnen rijden,|(o.a. de Caspers netwerkrally gereden )
Klinkt mss vreemd maar het is voor mij nog steeds elke keer weer een genoegen in de XJ te stappen en over 's heeren weegen te glijden..

01-05-2017.
Afgelopen week heft de XJ z;n jaarlijkse onderhoudsinspectie gehad. time flies.
Geen bijzonderheden verder dus gewoon z'n onderhoud.
Wel een Engine flush gedaan, waarbij een aditief aan de oude motorolie toegevoegd is, waarna een minuut of twintig is gereden, daarna aftappen en verversen.
zodat motor weer schoon is van binnen.
Mijn bevindingen zijn hierover positief, oliedruk is iets hoger nu, en motor loopt voor mijn gevoel stiller.
ook zijn twee remleidingen vv.

Helaas nog niet veel gereden met de XJ dit jaar, maar dat komt nog wel.

16-06-2017
Kleine update, ondertussen wat kunnen genieten van leuke XJ ritjes. zo hebben we de jaarlijkse Jaguar Forum meeting bezocht in Beekbergen.
mooie rit, en gezellige meeting, (een aanrader voor de Jaguar eigenaar) en afgelopen zondag Great British op TTcircuit in assen bezocht.
Ik heb het eerder gezegd, maar bij deze nog eens, wat blijft het een genoegen op pad te zijn met deze wagen.

15-03-2018 143.280Km
En toen was het " seizoen" al weer begonnen.
Aangeziende XJ voor de APK moest gelijk maar een afspraak gepland bij de specialist voor z'n jaarlijkse beurt en APK. Ook de V-mounts voor waren ondertussen aan vervanging toe, dus daar ook gelijk een afspraak gemaakt.
Voorafgaand aan de rit naar de garage Ff lekker een rondje gereden " voor de leuk" en om de wagen even weer los te laten komen. Hierbij kwamen geen gekkigheden naar voren.
Behalve dat na de beide tanks Ff vol te hebben gegooid.
( stal de wagen altijd met volle tanks maar op de een of andere manier nu beide driekwart vol dus kom op Ff aftoppen) de gordel van de bijrijder " blokkeerde"
Tsja da's afkeur, dus een puntje er bij voor de garage.

Ondertussen de wagen weer terug thuis, en met glans door de keuring.
Goed onderhoud loont.!.

En het lijkt alsof ie nog fijner rijdt dan voor de beurt.

Blijf het bijzonder vinden hoe zelfs na een jaar of 5/6 nog steeds een smile op mijn gezicht verschijnt als ik met de XJ onderweg ben.
Nu nog Ff wachten tot de laatste stuiptrekkingen van koning winter verdwijnen.
Nog Ff een paar verse fotootjes toegevoegd. Wel leuk ma zoveel jaren..

02-07-2018 144.000Km.
Tijd voor een kleine update aan het XJ Front.
Ondertussen de jaarlijkse Jaguar Forum meeting achter de rug.
En die hadden we haast zonder XJ moeten bezoeken.
Feit wilde dat twee weken voor de meet de koppakking het begaf.
Gelijk onze Jaguar specialist gebeld, en de wagen op laten halen met een autoambulance.
Gelukkig was de wagen net op tijd weer gereed.
Onder het motto, doe het gelijk goed, is de kop gevlakt, grondig gereinigd, en klepzittingen opnieuw ingeslepen. al met al een flink klusje, maar goed, als je een ouwe wagen hebt komen dit soort zaken op enig moment toch op je pad.

Tijdens deze werkzaamheden werd opgemerkt dat een paar koelwaterslangen matig waren, dus gelijk maar een nieuw slangenset besteld. (dit is er afgelopen week op gezet.)

Ik moet zeggen dat nadat ik de wagen ophaalde na de koppakking vervanging ik aangenaam verrast was over de motorloop, nog soepeler, en ook slaat ie sneller aan.

Al met al een kostbaar jaar wat onderhoud/reparatie betreft,
(hoe zei een mede Jaguar rijder hier op AW het ook in zijn review?: portemonaie van uienleer??)
Na een paar kilometers zakt die "pijn" wel weer weg, en komt de smile van oor tot oor wel weer terug..

31-12-2018
En toen stond de XJ al weer onder een dekentje in de schuur.
Een laten we zeggen, bewogen seizoen.
De XJ heeft "de baas" Ff laten bloeden voor het genoten plezier.
( net als de bolide van mede Jaguar rijders welke een review hebben hier ook hebben gedaan, gedeelde smart zullen we maar zeggen)
Los van dat malheur, toch genoten van de wagen,
Als je aan de hobby begint weet je dat er ooit kosten zullen zijn voor het een of het ander, neem je dit niet voor lief, dan moet je een andere hobby kiezen.

Naast de JF meet en toertocht, nog wat mooie plezier ritten gemaakt,
En soms gewoon Ff de XJ mee in plaats van de daily driver, bijvoorbeeld om boodschappen te halen, gewoon omdat het kan..

Blijft leuk hoe zo'n ouwe wagen veel positievere reacties geeft onderweg dan het moderne blik.
En hoe vaak je spontaan een praatje maakt met mensen.

Na 6 jaar in bezit kan ik zeggen dat ik nog steeds niet uitgekeken op deze wagen.

In 2019 wordt de XJ 40 jaar, dus ( wederom) hb vrij.
Dus wie weet dan echt.. :-)

To Be continued.

12-05-2019 145.000Km.
Ondertussen al weer wat fijne ritjes gemaakt.
Blijft genieten elke keer weer.

Ondertussen de brief binnen van de fiscus,
Uit hun administratie blijkt dat de XJ dit jaar 40 jaar geleden voor het eerst in gebruik is genomen. :-)
Fantastisch. ( heb nu dus twee brieven dat ie HB vrij is).
Hopelijk bedenken ze zich niet in Denhaag, dat ( om maar wat te noemen) 50 jaar ook best een leuke leeftijd is voor HB vrijstelling.

De afgelopen week is de XJ voor het jaarlijks onderhoud bij de specialist geweest. Een remklauw gangbaar gemaakt, ( remt weer recht) maar uiteindelijk besloten toch een nieuwe te monteren. ( als de boel een keer vast heeft gezeten komt het euvel toch vaak weer terug)
De rechter voor gordel blokkeerde soms zomaar, die gangbaar gemaakt.
Verder hoorde ik een gezoem onder het rijden de laatste tijd, variërend afhankelijk van de snelheid, ( wiellager?)
Dit was ook de diagnose bij de garage. Wordt komende week naar gekeken, en wat nodig vv.

Fast forward, 28-02-2020
Afgelopen jaar helaas te weinig kunnen genieten van de XJ.
Andere bezigheden hadden voorrang.

Hekaas wel gemerkt dat door de milieulobby steeds vaker lieden menen te moeten oordelen over de klassieker hobby.
En dat vind ik wel eens jammer, immers ik heb ook wel mijn mening over hobbies van deze en gene. ( zeker als die bestaat uit zoiets als kijken naar mensen die achter een bal aan rennen en die weer wegschoppen, en daarna onder ME begeleiding weggeleid moeten worden of zo)

Maar goed we dwalen af,
Na zo'n 8 jaar in eigendom is het nog steeds elke keer weer genieten geblazen, en nu de XJ niet meer is gebonden aan de " ophokplicht" is deze zelfs al ff uitgelaten dit jaar,

Hopelijk weer op naar een fijn jaguar jaar.

11-03-2020
Kleine update, afgelopen week, zonder enige op of aanmerking weer goedgekeurd voor de apk.

22-03-2022
Time flies, 2 jaar voorbij gevlogen.
En twee jaar waarin we helaas te weinig hebben kunnen genieten van de XJ.
De wagen is even naar de specialist geweest voor periodiek onderhoud en de twee jaarlijkse APK.
Waar hij weer zonder opmerkingen door is gekomen.
Ook heeft de XJ een nieuwe voorruit gekregen. (was spontaan een barst in gekomen)
Afgelopen weekende de lak even enige TLC gegeven.
Een rode single stage lak is gevoelig voor oxidatie, dus zo af en toe even vetroetelen is het devies.
Hopelijk dit jaar weer gelegenheid om echt weer te genieten van leuke ritten, en evenementen met mede Jaguar/Daimler liefhebbers.
Want daar gaat het natuurlijk om, "lots of smiles per gallon" ;-)

Update 5 sept 150000Km
Korte update.
Nog steeds lijkt het alsof er door de toestand de afgelopen ruim twee jaar minder evenementen zijn dan voordien.
Des te leuker was het dat de JDCH meeting wel doorgang kon vinden.
Een mooie gelegenheid om de XJ even de benen te laten strekken.
Het blijft een fantastische wagen om in onderweg te zijn.
En fantastisch weer es met mede Jaguar/Daimler liefhebbers bij te kletsen. En de fraaie automobielen te bewonderen.
De terugreis lekker binnenweggetjes genomen, al met al bijna 500 Km onder de wielen door laten glijden.

Update 19-04-2023
Ondertussen de wagen weer uit de winterslaap gehaald.
En er al weer van kunnen genieten.
Gelukkig staan er weer leuke ritten op de agenda.
Na de Rover is de XJ bij onze vertrouwde specialist achtergelaten voor een Jaarlijkse onderhoudsinspectie (APK hoeft pas volgend jaar weer) zodat ie gereed is voor het seizoen.

Update 02-04-2024
Wagen weer terug van jaarlijks onderhoud, en twee jaarlijkse APK.
Twee aandachtpuntjes (beetje roest op een remleiding, en ruimte op 2 fuseekogels) gelijk verholpen.
Ook was de wagen na de opstart na de winter tijdens koude start niet de mooi zoemende 6 in lijn die we gewend waren.
Een klep die de koude start regeld bleek stroef te gaan en bij de injector stekkers her en der corrosie.
Na dit verholpen te hebben, loopt de 4.2 XK motor weer zoals deze behoord te lopen.

Klaar voor de toer die gepland staat voor later deze maand.
En klaar voor een fijn klassieker seizoen.

Update:
Inmiddels ligt het seizoen al weer een tijdje achter ons.
En de XJ staat al weer een tijdje met twee volle tanks Vpower en per tank een flesje fuel stabeliser te wachten in de schuur om weer in actie te komen.
Het klassieker seizoen is zonder malheur verlopen.
Zowel de Rover als de XJ is opnieuw getaxeerd voor de youngtimer/klassieker verzekering, (wel gerusttellend je wagenparkje naar waarde verzekerd te hebben.)
En we hebben lekker genoten van ritten met de JDCH, en andere ritjes gewoon voor de leuk.
Heb het hier vaker gezegd, maar het blijft onthaastend om onderweg te zijn met deze wagen.
En ik verheug me er op zodra het weer het toe laat (en strooizout weer van de wegen is) de 4.2 6 in lijn XK motor weer te horen snorren..
To be continued.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (39)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.