Jaguar X-Type Estate 3.0 V6 Executive (2004)

autoreview

Jaguar X-Type Estate
Jaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type EstateJaguar X-Type - interieurJaguar X-Type - interieurJaguar X-Type - interieur

Signalement

UitvoeringX-Type Estate 3.0 V6 Executive
Versnellingen5, Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na een jaar eerder een nieuwe Mazda gekocht te hebben, die prima beviel, ben ik toch overstag gegaan toen Jaguar met een ’estate’ uitkwam.

Zoals elders ook al gesteld, is de aanschaf van je eerste nieuwe Jaguar een jongensdroom die uitkomt. Helemaal wanneer je de kans krijgt om hem ’fully loaded’ te bestellen. De 234 pk sterke 3-liter, de 4-wielaandrijving, het leren interieur, het DVD navigatiesysteem en de herkenbare lijnen met de dubbele koplampen maken dat je blijft genieten van en met de auto.
Niet in de laatste plaats door de vele bewonderende blikken van medeweggebruikers die, zeker van achteren, niet altijd door hebben welk merk het nu is.

Het zicht vanaf de bestuurdersstoel op het dashboard geeft een gevoel welke ik in andere, vaak als sportief en zakelijk betitelde merken nooit heb gekregen. Ik heb in ieder nog steeds ’vreugde met rijden’.

Ondanks een pittige rijstijl waarin de automaat zijn werk naar behoren doet valt het brandstofgebruik mij erg mee. Een gemiddelde van tegen de 1:10 is met redelijk wat woon-werkverkeer haalbaar en op langere buitenlandse ritten naar zuid-Europa was zelfs 1:11 haalbaar waarbij de gemiddelde snelheid hoog was.
De aandrijving op vier wielen is zeker met de (in de winter) gemonteerde Michelin winterbanden optimaal en geeft een groot gevoel van zekerheid.

Tot nu toe zijn er weinig tot geen problemen geweest al kwam bij de eerste servicebeurt naar voren dat de tussenbak volgens de dealer (Raccars in Rotterdam) te veel geluid produceerde en is deze ondertussen, uiteraard onder garantie, vervangen.
Het enige mankement was een haperende volumeknop op het stuurwiel welke eveneens onder garantie is vervangen.

Al met al een auto waarmee het iedere keer weer een genot is om mee te rijden en die mede door de 6 cylinder motor en de vierwiel aandrijving een veilig gevoel geeft.

Er zijn ongetwijfeld merken en modellen die een rationelere beslissing waren geweest, maar er zijn maar weinig merken waar je zolang na aanschaf nog zo van kan genieten wanneer je ermee rijdt.

PROBLEMEN

Volumeschakelaar op stuur haperde, tussenbak 4-wielaandrijving maakte te veel geluid.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.