Hyundai i20 1.2 LP i-Drive (2016)
autoreview
Signalement
Uitvoering | i20 1.2 LP i-Drive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2016 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 6 km |
KM-stand laatst | 8.000 km |
Hyundai i20 Classic 75pk
- 2.850 km
Sinds twee weken heb ik een Hyundai i20 Classic 75pk. Wat was mijn reden om een Hyundai i20 aan te schaffen? 5 jaar garantie en een leuk model, goede testverslagen waren reden. De aflevering was niet geweldig, het dashboard was beschadigd bij het inbouwen van de Parrot en er zat een lakfout in het rechter voorportier. Dit wordt komende week verholpen, het rechter voorportier wordt over gespoten en er wordt een nieuw dashboard ingebouwd. Daarnaast worden er sierstrips op deuren gemonteerd en 4 spatlappen, en een chromen lijst op de achterklep en verchroomde spiegelkappen. Daarnaast heb ik aluminium velgen in een antracietkleur laten monteren in combinatie met Nokian WR 3D banden.
De uitvoering i20 1.2 Classic 75pk is behoorlijk basis. Buiten een airco, CV en elektrische ramen zit er weinig op. Ik heb Parrot en een tempomat laten inbouwen. Daarnaast komt er nog een Webasto Hollandia 300 schuifkanteldak in.
Hoe bevalt de auto ?
5 portieren en wat meer ruimte zijn handig ten opzichte van de Corsa. Daarnaast is 1.2 motor een stuk levendiger als die in de Corsa. Het schakelen gaat als een mes door de boter. Hoewel de meeste autojournalisten negatief zijn over deze motor ben ik er wel positief over. De motor is drehfreudig en hangt goed aan het gas. Wel is de motor rumoeriger dan die in de Corsa, maar dat klinkt ook weer sportiever. De wegligging op de snelweg is goed, veel rustiger als de Corsa. Op binnenwegen was de Corsa wel directer in de besturing. Voor je gevoel moet je meer insturen.
Het verbruik ligt nu tussen de 1 op 14km tot 1 op 19km.
Door de levendiger motor heb je meer zin om gas te geven.
Op de autobahn heeft ie al 186km/h gehaald, 176km/h op de Tomtom, dus meer als de fabriek opgeeft.
Al bij al hoop ik er plezier mee te hebben de komende jaren, ondanks de valse start bij aflevering.
- 8.000 km
Ondertussen heb ik de Hyundai nu een 3 maanden en leer je de auto beter kennen. De wagen ligt met de Nokian WR D3 banden goed op de weg en gaat leuk de bocht door. De wegligging is goed met de gemaakte bandenkeuze, ondanks dat het in feite een winterband is. Maar het voordeel is dat deze banden een goede slijtvastheid hebben, een goede wegligging en als laatste voordeel dat ik niet van banden hoef te wisselen in de winter. In mijn ogen is de wegligging en het bochtgedrag beter als met de standaard afgeleverde Michelin Energysaver banden, waarop de wagen werd afgeleverd Mijn ervaring is dat de Nokian banden op de trekkende as een ca 40.000km meegaan bij een sportieve rijstijl. Bij een meer behoudende rijstijl gaan ze zeker langer mee, Voor een winterband keurig dus.
De motor is soepel, maar het gebied waar de motor zijn echte kracht afgeeft is smal, tussen de 3000 en 5500 toeren per minuut. Je kunt doortrekken tot 6500 toeren per minuut, maar eigenlijk heeft dat geen zin, boven de 5500 toeren zit er weinig extra kracht meer in. Ook voel je aan de motor dat hij het boven de 5500 toeren niet prettig vindt. Het voelt alsof je de motor mishandeld. De auto is uitgerust met een versnellingsbak met korte verhoudingen. Mogelijkerwijs heeft de Duitse uitvoering die ik heb een kortere overbrenging als de Nederlandse uitvoeringen. Anders kan ik ook niet verklaren waarom de auto vrj rumoerig is terwijl in alle Nederlandse testen wordt gezegd dat deze stil is. Uitsluitsel hierover kan ik niet geven.
Je kunt met deze motor zuinig rijden, maar dan moet je niet harder als 100 rijden. Bij 120 is het verbruik zo rond de 6 liter op de 100km. Het verbruik ligt op dit moment tussen de 6 en 7 liter op 100km. Ik moet wel zeggen dat ik regelmatig tussen de 130 en 170 er mee rijd. Daardoor is het hogere verbruik wel te verklaren.
Wat mij enorm opvalt dat de auto veel plezier geeft, ondanks dat een relatieve basis uitvoering is, buiten een airco, een CV, stuurbekrachtiging, en elektrische raambediening zit er weinig op, zelfs een lederen stuurwiel en pookknop ontbreken. Lekker ouderwets basis dus. Ondanks dat is het een plezier om met de auto te rijden. Iedere rit stap ik met een glimlach in. Op een of andere manier doet me deze auto me denken aan mijn Peugeot 405 GXI uit 1991. Veel lol en plezier hoeft dus niet te betekenen dat je dat je veel geld hoeft uit te geven bij de keuze voor een auto. Koop de auto die je leuk vindt en geniet ervan, dat is het advies wat ik iedereen kan geven.
Afgelopen augustus heb ik een Webasto Hollandia 300 Comfort schuifkanteldak laten monteren. Het is heerlijk om met het dak open te rijden en de airco aan. Ook geeft het dak veel licht in het interieur. Het enige nadeel is het vele windgeruis bij rijden met open dak op de snelweg. Aan de andere kant haalt het dak wel het motorgeluid weg, want echt stil is de wagen niet op snelheid. Daarnaast heb ik een Armster 2 middenarmsteun gemonteerd tussen de voorstoelen. Dit geeft toch net wat meer comfort tijdens het rijden. Ook heb ik private shades gemonteerd voor de zijruiten van de achterdeuren en de achterklep. Hierdoor heb je wat minder inkijk als je bijvoorbeeld een jasje achter in de auto hebt hangen. De CV sluit standaard als je gaat rijden. Wel zo veilig dus.
Wat wel opvalt na de Corsa, is dat alles lichter en fragieler aanvoelt. De wagen is een ruim 100kg lichter als een vergelijkbare Corsa. Ondanks dat durft Hyundai wel 5 jaar garantie te verlenen, in tegenstelling van de Corsa waarop maar 2 jaar garantie verleend wordt. Met de kwaliteit moet het dus wel goed zitten
Jammer dat je dit type auto niet meer op de weg ziet. Als je ziet wat deze auto biedt en de uitgebreide garantie, zou je toch mogen verwachten dat er meer verkocht zouden worden. Blijkbaar maakt onbekend toch onbemind. Ik kan een ieder garanderen dat het een leuk en fijn sturende auto is, waar je met plezier in stapt en rijdt. Dat laatste kon ik van mijn Corsa uit 2014 niet zeggen. Wat een emotieloze auto was dat. Tijdens de inbouw van het schuifkanteldak kreeg ik een Renault Clio met een 900cc turbo motor mee als leenauto. Ook deze wagen was in alles minder als de Hyundai, Zowel motorisch, rijgevoel en binnenruimte was deze minder als de i20. Ik kan een ieder die in de klasse van i20 een auto zoekt, aanbevelen om een proefrit te gaan maken. Ik zou zeggen laat je verrassen.
Voor de eventuele azijnpissers hier, ik ben geen Hyundai verkoper.
Mijn mening is uitsluitend gebaseerd om mijn ervaring met de auto in de afgelopen 3 maanden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Hyundai i20
