Honda Shuttle 2.3i LS (2000)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Shuttle 2.3i LS |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 154.000 km |
KM-stand laatst | 215.000 km |
2 jaar naar volle tevredenheid
- 188.000 km
Na 2 jaar rijden wordt het tijd om mijn ervaringen op te schrijven. Voor ons is het de ideale auto, met 2 kinderen van inmiddels 4 en 2 jaar hebben we ruim voldoende ruimte. Door de flinke motor (2,3 liter)en de automaat met hendel aan het stuur is het relaxt rijden. Je moet natuurlijk geen sport prestaties verwachten maar daar is hij ook niet voor gebouwd. Heerlijk cruisen is het motto. Het enige nadeel is het verbruik, om 1:10 te halen moet je heel goed je best doen. Tussen de voorstoelen is looppad zodat je, indien nodig, snel op de 2e zitrij kunt komen. Een volwassene past, al is het krap, tussen 2 kinderen in kinderzitjes in. De bagageruimte is zo groot dat we, als we op vakantie gaan, geen dakkoffer meer nodig hebben. De Wandelwagen past ingeklapt rechtop in de kofferbak. In de bodem van de vlakke laadvloer is een 3e zitrij verborgen. Met een éénvoudige beweging heb je, zonder met stoelen te slepen, van een 5 persoons een ruime 7 persoons auto gecreëerd. Op deze bank kun je ruim met 2 volwassenen zitten en doordat je achterin hoger zit dan de personen voor je heb je een prima uitzicht. De bagageruimte wordt natuurlijk wel een flink stuk kleiner maar is nog altijd groot genoeg voor een opgeklapte wandelwagen en een paar weekendtassen.
Eigenlijk mis ik maar 1 ding aan de Shuttle en dat is een cruisecontrol, die zit wel standaard op de ES uitvoering.
De twee ton gepasseerd
- 201.500 km
Tijdens onze vakantie met de caravan naar zuid-Duitsland (Berchtesgaden)is de kilometerteller de 200.000 gepasseerd. Nog steeds naar alle tevredenheid en zonder problemen. De auto vol geladen en een caravan er achter, het maakt de Shuttle niets uit. Als er een klim te stijl wordt schakelt de bak zonder horten of stoten terug. Ook geen twijfelingen tussen 2 versnellingen, zoals ik wel eens hoor van andere "automaat-rijders". Binnen kort moet hij naar de garage (Honda dealer Scholing in Almelo) voor een beurt. Dan moet de achtervering ook worden nagekeken,want af en toe maakt deze een krakend geluid.
Op naar de 300.000km
Nieuwe APK en Beurt
- 205.000 km
De Shuttle heeft de onderhoudsbeurt gehad. De voorste remblokken moesten worden vervangen. Het kraken van de schokdemper is opgelost door deze in te vetten. De APK-keuring was geen probleem.
De garage houdt een onderhoud-interval van 10.000km aan.Is dit niet wat snel? ik lees dat andere merken 15.000 tot 20.000km aanhouden.
Afscheid
- 215.000 km
Door de steeds hogere benzine prijzen hebben we besloten om de Shuttle, met pijn in ons hart, in te ruilen. De keuze is gevallen op een Civic 1.4 bouwjaar 2001. Het is een groot verschil in alle opzichten, motorinhoud, schakelen, ruimte en natuurlijk het benzineverbruik. De Shuttle werd dagelijks voor kleine afstanden gebruikt, hierdoor was het gebruik 1:7. De Civic verbruikt op dezelfde afstanden 1:14. Ik zal een nieuwe review maken voor de Civic.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.