Honda Civic 1.4i DSi Sport (2006)

autoreview

Honda Civic 1.4i DSi Sport (2006)

Signalement

UitvoeringCivic 1.4i DSi Sport
Versnellingen6, Semi Automaat
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Enkele weken geleden reageerde ik op een review i.v.m. de wachttijden.
Na 8 maanden wachttijd heb ik twee weken geleden mijn Civic in ontvangst mogen nemen. Ik bestelde hem in januari 2006 tijdens het Autosalon te Brussel. Tijdens de periode van dit salon werden alle, voor 2006 voorziene, Civics (2250 ex.) verkocht.
Omdat er enkel reviews van 1.8 en 2.2 diesel vermeld staan in dit forum, wilt ik even mijn ervaring delen in verband met de 1.4 i-shift.
Na het lezen van alle reviews had ik een beetje angst dat ik met mijn keuze voor de 1.4 motor een verkeerde (lees: te lichte) keuze had gemaakt.
Maar neen hoor, de 1.4 motor is een heel soepele en stille motor. In het belgisch verkeer mag je tegenwoordig op veel plaatsen niet sneller dan 70 km/u. De motor draait dan op 2000 toeren/min en je hoort hem nauwelijks. Bij 50 km/u draait hij amper 1500 toeren/min en op de autosnelweg aan 120 km/u 3300 toeren/min.
Je merkt dat Honda tegenwoordig ’hun paarden verwedden’ op zuinige motoren.
Het gemiddeld verbruik in stadverkeer is 6 l/100 km. De motor is amper ingereden, dus dit is nog voor verbetering vatbaar.

Aan de i-shift-versnellingsbak moet je wel even wennen. Je kan dit niet vergelijken met een automaat. Het schakelmoment (in automatische stand) verrast je soms. Het voordeel daarentegen is dat je in het stadverkeer altijd in de juiste versnelling rijdt. Het manueel schakelen is in die zin plezanter, dat je dan het schakelmoment zelf bepaald. Ik heb geen seconde spijt van mijn keuze voor de i-shift (In België slechts 1100 euro extra).

Als ik wat meer kilometers heb, zal ik deze review eens updaten.

Voor de Civicfreaks onder ons : heb je volgende website al ontdekt ? www.civinfo.com


Update van 24/09/2006 :

Ik ben nu een maand in het bezit van een schitterende wagen.
Het plezier om met de Civic te rijden is eigenlijk onbeschrijfbaar.
Het verbruik van de 1,4 motor valt enorm mee. Ik rijd voor 90 % stadsverkeer en het verbruik is momenteel 6,9 l/100 km of 1:14,5. Ik heb de indruk dat dit verbruik nog dalend is, omdat de motor nog ’los’ aan het komen is.
Wat eveneens opvalt t.o.v. andere auto’s uit deze klasse (Golf, Focus, Astra,...) is de stilte in het interieur. Bij een normaal toerental hoor je de motor nauwelijks.
Ik heb enkele foto’s bijgevoegd van de opties, namelijk de bumper- en deurbeschermers in koetswerkkleur, de parkeersensoren en de bluetooth-carkit van Parrot, die, omwille van de prijs en kwaliteit, mijn voorkeur kreeg t.o.v. de originele carkit van Honda.

PROBLEMEN

Geen

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.