Honda Accord Tourer 2.2i-CTDi Sport (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Accord Tourer 2.2i-CTDi Sport |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 178.000 km |
KM-stand laatst | 277.000 km |
verslag bij z'n 4000km
- 4.000 km
Beste lezers,
Hier dan het eerste korte verslag van deze Accord diesel,
De civic werd na een aantal maanden elke dag 200km rijden toch wat aan de dure kant, en stukje veiligheid kwam ook steeds meer ter spraken.. ook niet vreemd de civic is van 94 en in die tijd was het verkeer minder en de eisen simpel weg anders.
Het idee was graag een station,, (mooier model) automaat, en lpg vanwege de ongeveer 45000km per jaar.
div opties bekeken, stond er de volvo v50 op het lijstje,, maar na veel zoeken was het toch erg lastig binnen het budget er een te vinden die en automaat was en niet zo enorm veel km.
uit eindelijk er een gevonden met 260k op de teller maar helaas schakel.. en diesel,, lpg was simpelweg lastig te vinden onder de 300k of te duur of op benzine dus onder de streep ook te veel geld.
Ok vrouw (als hoofd bestuurster van 200km per dag)als het dan toch een schakel moet gaan worden dan heb ik nog 1 troef (als Honda/Alfa fan) zij had echt haar zinnen op de v50 gezet.
In Tilburg bij Honda Kraaiven stond een Accord station diesel
wij afspraak gemaakt en gaan kijken, helemaal op zolder stond hij dan de zwarte Accord import uit Belgie van een Dealer aldaar.
Proefrit gemaakt,,, het het rijd zeer zeer goed,, wederom is Honda gewoon een top auto om te rijden!!!
En mn vrouw vond hem wel ok,,, ;)
wat de doorslag bij haar gaf is dat voor de zelfde prijs je een Accord met meer ruimte koop voor een ton minder aan kilometers,, en een diesel koopt die echt zeer zeer stil is,, geloof mij als je het niet weet hoor je niet dat je een diesel rijd.
tot nu toe!! ongeveer 4000km
plus punten:
Rij eigenschap
model, achterkant is geweldig (mn vrouw was v50 is nu Accord tenminste geen eenheidsworst)
ruimte
extreem stille diesel
voldoende koppel (mag uiteraard meer)
stoelen, mn civic van 94 zit net zo goed,, top dus!!
min punten:
kras gevoelig materiaal en lak
vage besturing in de bocht, al terug geweest, maar is een Accord kwaal,, hmm stuurt prima, maar wel vaag.
verbruik was op zomerbanden in de zomer zn 1:18 en nu in winter periode met winterbanden z'n 1:15,5 1:16.
prima verbruik met dit type auto,, verbruik is te lezen ik heb alles bij gehouden op autoweek dus je kunt het exact na kijken.
Dit is tot nu toe mijn verslag, ik zag zsm weer mijn bevinding met jullie delen over deze Honda Accord.
groet Robert
update dec 2018
- 270.000 km
Vanaf de aankoop nu ruim 1 ton gereden
Tot nu toe kan ik alleen maar zeggen,, een geweldig rijdende auto, menige duitse auto rijdt zo goed als deze.
Verbruik nog zo gemiddeld 1:18/19 in zo zomer met normaal rijgedrag, en op vakantie met bepakking met zn 140/150 km/pu zo rond de 1:16.
Dit jaar voor het eerst met de caravan er achter gereden,, tja ii vind dat er dan te weing vermogen in zit.. maar dat is persoonlijk.
Ben gewent voor mn werk in een bus te rijden met tussen de 160 en 180 pk automaat diesel te rijden.
kosten: ja de afgelopen ton het spruiststuk moeten vervangen.. was bij de dealer gedaan bij aankoop, alleen met de zelfde qualitijd af fabriek, en dat was dus ook bagger.
nu zit er een verbeterde versie op en zal het opgelost moeten zijn kosten zn 1000€ met nieuwe mattenset er bij gedaan.
Nieuwe waterpomp die was met zn 250k behoorlijk aan het herrie maken en daarmee gelijk wat spanrollen laten vervangen.
was zo rond de 800€
Stil gestaan vanwegen een deffecte gaspedaal potmeter.. Anwb er bij,, "o dat zie je zelden een Honda" sleepwagen er bij om naar Anwb punt af te slepen "o dat zie je zelden een Honda" wij bij aankomt bij het Anwb station komt de monteur naar ons toe "o dat zie je zelden een Honda" hahah nou dat gaf weet moet om hem nog maar even te houden.
Op transport naar onze garage en laten vervangen door 2dehands omdat garage mij vertelde dat het zelden voor kwam en hij het zeker aandurfde dit gebruikte te monteren.
al met al even wat aardige kosten maar wagen rijd geweldig verder.
Hoe lang we hem blijven rijden nog geen idee,, dit omdat we misschien naar een bedijfsauto moeten overstappen..
Maar de auto hoef niet weg omdat we hem zat zijn, gewoon een geweldig rijdende auto.
Drama update april 2019
- 277.000 km
Drama!!!
nu ruim een ton verder, hebben we een:
nieuwe uitlaatspruitstuk bijna 1000€
gaspedaal sensor 325€ (stil staan op de vluchtstrook!!!)
dinamo met de spanrollen er bij 750€
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.