Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Ford
  • Mondeo Wagon

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)

autoreview

6
Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)
Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium (2005)
Ledje
  • Ledje5
  • Gebruikersreview
4 januari 2008 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringMondeo Wagon 2.0 TDCi 130pk Titanium
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf22.056 km
KM-stand laatst208.736 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ervaringen

  • 125.000 km
  • 3 januari 2008

Auto rijdt een stuk stiller dan de Mondeo Wagon 1.8 TCDI die ik hiervoor had. Ook de wegligging is duidelijk verbeterd, zelfs boven de 200 km/h (in het oosten natuurlijk) ligt de auto nog strak op de weg.
Qua ruimte heeft deze meer ruimte voor de achterpassagiers. De bagageruimte is even groot.
Het pictogrammen navigatiesysteem werkt perfect, alleen jammer dat de cd’s per land circa € 150 zijn, dat is een stuk duurder dan de vertrouwde tomtom. cd afspelen tijdens navigeren gaat wel, alleen even wachten totdat de benodigde kaart is ingelezen.
Een overdreven extra is de voice control voor de radio en de climatcontrol. Wel handig is de bluetooth voor de telefoon.

Brandstoftest:
Na een aantal tests van een aantal weken V-Power diesel en dan weer een aantal weken gewone diesel tanken blijkt dat de auto met gewone diesel gemiddeld 1 op 15.8 rijdt en met V-power diesel gemiddeld 1 op 16.7, statistisch gezien dus zuiniger. Met gewone diesel kreeg ik op de autobahn 205 km/h op de teller en met V-Power diesel 210 km/h met nog wat gas over, dus ook daar een duidelijk verschil. Echter met V-Power diesel wordt de motor stationair onrustiger (trillingen door de auto, soms afslaan bij optrekken). Navraag bij de Ford dealer leert dat dit een bekend verschijnsel is. Ford adviseert om gewone diesel te tanken met dit type motor, omdat de motor dan het rustigste loopt.

De afgelopen 75000 km geen problemen gehad met de auto, alleen de reguliere onderhoudsbeurten. Prima auto!

Motor management

  • 26.000 km
  • 3 januari 2008

Bij aflevering motormanagement niet goed afgesteld, daardoor veel roetvorming. EGR klep vastgeroet en vervangen onder garantie.
Van 1 sleutel werkt de afstandsbediening niet meer, is inmiddels gerepareerd onder garantie.

Koppeling-Versnellingsbak

  • 147.800 km
  • 23 maart 2010

Afgelopen week tijdens de wintersport in Zwitserland kon de auto als de motor liep niet meer in de eerste versnelling en de achteruit gezet worden. De Zwitserse wegenwacht (TCS) zei dat de motor uit moest, dan in de eerste versnelling zetten en dan starten en rijden. De overige versnellingen zouden gewoon werken. Dat bleek de eerste 250 km van de terugweg inderdaad zo te zijn. Maar toen bleef de koppeling opeens hangen. Ontkoppelen werkte niet meer, de diesel bleef doorstomen. Gelukkig heb ik de auto zonder schade kunnen neerzetten, omdat ik op een vlak, recht stuk reed met lage snelheid. Maar als het gebeurd was op een van de bergweggetjes dan had het wel eens anders kunnen aflopen. Bij het zoeken van hulp in het buitenland bleek de Ford Assistance Gold een wassen neus en was het maar goed dat ik nog steeds ANWB lid ben.
Diagnose is inmiddelds door de dealer gesteld. Het vliegwiel had te veel speling, waardoor de klemmen van de drukgroep zijn verbogen, waardoor de koppeling is verbrand. Reparatiekosten zijn € 1975. Ik vind dat de koppeling/drukgroep/vliegwiel het wel snel begeven heeft, mijn vorige Mondeo had na 281.000 km nog steeds de eerste koppeling en versnellingsbak. Nu in discussie met Ford Nederland over eventuele coulance. Wordt dus vervolgd.
Uiteindelijk 70% van de rekening betaald. 15% kwamen voor Ford Nederland en 15% voor de dealer. Navraag bij meerdere monteurs leerde dat een defecte koppeling een bekend euvel is bij Ford.

Wiellager rechtsachter defect

  • 163.000 km
  • 28 september 2010

Na zo'n 163000 km kwam er een vreemd geluid rechtsachter vandaan. De monteur concludeerde een versleten wiellager. Volgens de opgave van de garage zou dit circa € 325 gaan kosten. De reparatie bleek uiteindelijk € 450 te zijn geworden, omdat Ford het artikelnummer en de prijs had aangepast. Tweede tegenvaller dit jaar!

Enorme roetpluimen

  • 200.000 km
  • 22 oktober 2011

De auto heeft onlangs de 200.000 km beurt gehad. Voor de beurt reed de auto uitstekend, echter na de beurt had de auto een stevige roetpluim. In de herfstvakantie met het gezin naar Disneyland Parijs geweest en op de heenweg begon de motor te stotteren bergopwaarts en ook de snelheid van 130 km/h kon niet meer worden vastgehouden. Het roeten werd steeds erger, dus naar een Franse Ford garage. Hier werden we niet veel wijzer, de man had niet echt tijd en zei dat het geen kwaad kon. Op de terugweg rustig gereden (circa 95 km/h), zodat er net geen roetpluim zichtbaar was. De auto heeft het gehouden, maar nu eerst maandag maar eens langs de garage. De auto blijkt is de laatste 2 jaar niet heel betrouwbaar gebleken, dus zijn we op zoek naar wat anders.

Auto verkocht

  • 208.736 km
  • 9 januari 2012

We hebben na de diverse reparaties toch maar besloten de auto in te ruilen. Een diesel is na de verhuizing niet meer noodzakelijk, dus is het een Opel Zafia 111 Edition op benzine geworden.

3,5
  • Betrouwbaarheid
    2
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    2
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
  • Rijd je zelf met een Ford Mondeo? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Ford Mondeo
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Ford Mondeo Wagon 1.8-16V Platinum

    Ford Mondeo Wagon 1.8-16V Platinum

    • 2005
    • 224.756 km

    € 2.995

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi Trend 1e Eigenaar! BOMVOL! NAP APK

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi Trend 1e Eigenaar! BOMVOL! NAP APK

    • 2007
    • 316.537 km

    € 3.499

    Ford Mondeo Wagon 2.3-16V Titanium automaat

    Ford Mondeo Wagon 2.3-16V Titanium automaat

    • 2007
    • 212.172 km

    € 5.750

Meer Ford Mondeo occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Officieel: Ford Mondeo (Wagon @ p.2)

    345
    • 22 mei 2020

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Ford Mondeo specificaties
  • Ford Mondeo occasions
  • Ford Mondeo video's
Advies en informatie
  • Ford Mondeo tests
  • Ford Mondeo gebruikersreviews
  • Ford Mondeo index
PREMIUM
Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross – Volkswagen T-Cross - Multitest

Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross – Volkswagen T-Cross - Multitest

Met de Yaris Cross is Toyota een herintreder in het segment der compacte cross-overs. Voorzien...

Lees meer
 

Ford Mondeo reviews

  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum (2006)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum...

    6
    • 2 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum (2006)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum...

    11
    • 25 juni 2018
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 16V Platinum (2006)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 16V Platinum (2006)

    6
    • 6 mei 2018
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum (2006)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum...

    4
    • 24 juni 2013
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Trend (2006)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Trend...

    1
    • 6 maart 2011
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum (2005)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Platinum...

    • 30 januari 2011
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.5 V6 24V Ghia Executive (2005)

    Ford Mondeo Wagon 2.5 V6 24V Ghia Executive...

    • 9 januari 2011
meer reviews
Ford Mondeo ST220 - Op de Rollenbank

Ford Mondeo ST220 - Op de Rollenbank

60

Het sportieve ST-label is bij Ford vooral bekend van de Focus, maar ook de grotere Mondeo werd...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 140pk Limited (2009)

    Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 140pk Limited...

    4
    • 29 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon Hybride ST-Line (2022)

    Ford Mondeo Wagon Hybride ST-Line (2022)

    2
    • 2 mei 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Ford Taurus is nieuwe Mondeo

    Nieuwe Ford Taurus is nieuwe Mondeo

    57
    • 26 april 2022
  • Ford Mondeo ST220 - 2003 - 330.720 km - Klokje Rond

    Ford Mondeo ST220 - 2003 - 330.720 km -...

    • 18 april 2022
  • Nieuws
    Europese Ford Mondeo uit productie

    Europese Ford Mondeo uit productie

    34
    • 7 april 2022
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo 1.6 EcoBoost ECOnetic Platinum (2014)

    Ford Mondeo 1.6 EcoBoost ECOnetic Platinum...

    • 28 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Ford Mondeo Wagon Hybride Titanium (2020)

    Ford Mondeo Wagon Hybride Titanium (2020)

    1
    • 6 maart 2022
Merk
Merk
  • Nieuws
    Ford Escort Mk4 XR3i Cabriolet (1988) - Liefhebber Gezocht

    Ford Escort Mk4 XR3i Cabriolet (1988) -...

    5
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Extra lange Ford Ranger gespot

    Extra lange Ford Ranger gespot

    • 1 juli 2022
  • Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid - Op de Rollenbank

    Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid - Op de Rollenbank

    22
    • 30 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line (2020)

    Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line...

    • 28 juni 2022
  • PREMIUM
    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross – Volkswagen T-Cross - Multitest

    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross...

    • 28 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line X (2022)

    Ford Puma 1.0 EcoBoost 125pk Hybrid ST-Line...

    3
    • 25 juni 2022
  • Achteruitkijkspiegel - Ontwerp nou eens een normaal wiel!

    Achteruitkijkspiegel - Ontwerp nou eens...

    53
    • 25 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden