Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Titanium (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Titanium |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 82.767 km |
KM-stand laatst | 155.000 km |
een nieuwe mondeo
- 83.000 km
Review Ford Mondeo Wagon 2.0TDCi 115pk Titanium 2009
Afgelopen maand namen we de beslissing om naar een andere auto te gaan kijken. Onze vorige auto (ook een Ford Mondeo Wagon 1.8TDCi 125pk Titanium uit 2007 - van het nieuwe type) had inmiddels meer dan 220.000km gereden en we wilden voorkomen dat we in groot onderhoud terecht zouden komen. Het wensenlijstje voor de nieuwe auto groeide weer iets (ook vanwege de gezinsuitbreiding van 3 maand oud) waardoor het zoeken zich al snel beperkte tot een bepaald aantal merken/types. Hieronder de samenvatting van de vereisten:
- Bouwjaar vanaf 2009
- Km-stand onder de 100.000km
- Dieselmotor
- Hatchback of stationwagon met veel ruimte
- Comfortabele reisauto
- Goede rijprestaties en wegligging
- Veiligheidsniveau beter of gelijk aan voorganger
- Acceptabel verbruik voor zijn klasse
- Het model van de auto moest ons aanstaan
- Voorzien van minimaal de volgende opties: dual zone climate control, ESP, ingebouwde radio-CD speler incl MP3-speleraansluiting, centrale deurvergrendeling (met afstandsbediening), elektrische ramen, lichtmetalen velgen, parkeersensoren, boardcomputer, verwarmde buitenspiegels, trekhaak, traction control, telefoonvoorbereiding en ingebouwde navigatie, isofix en cruise control.
Dit alles moest uiteraard ook nog even binnen ons budget passen.
We wilden qua grootte niet zoveel toeleggen op onze vorige Mondeo en hadden de vorige keer al gezien dat een middenklasser tweedehands vaak maar heel iets boven de populaire compacte midddenklassers ligt qua aanschafprijs. We hadden thuis al een voorselectie gemaakt en kwamen al snel tot een beperking van de mogelijkheden uit doordat enkele kandidaten niet binnen het budget gingen passen (bijv Audi A4 avant, BMW 3-serie touring, Mercedes C-klasse, Volvo V70) ofwel we bepaalde modellen echt niet mooi vonden (bijv Peugeot 407 SW, Renault Laguna Estate, SAAB 9-3 Sport Estate). Auto’s die overbleven waren de Skoda Superb Combi, Opel Insignia Hatchback en de Ford Mondeo Wagon. Na wat testritten ging toch de Mondeo weer met de eer strijken en was onze keus gemaakt; het zou weer een Mondeo gaan worden. Een voordeel voor ons is tevens dat we de Mondeo al goed kennen, deze qua gebruiksgemak en ruimte prima bij onze wensen past en ik ook nog 4 passende winterwielen heb liggen die ik kan behouden voor deze auto.
Daarna was het zoeken geblazen naar de interessantste Mondeo voor hetgeen wij zochten. Grappig is dan het feit dat je landelijk zoekt via internet en er 3 Mondeo’s op steenworp afstand van huis naar voren kwamen als kandidaten. We hebben nog gekeken of de Ghia wellicht de Titaniumuitvoering kon onttronen maar we vonden als jong gezin toch dat ‘aluminiumlook’ beter bij ons past dan het ‘nephout’ van de Ghia.
Uiteindelijk vonden we onze Ford Mondeo bij een officiële merkdealer als A1 occasion met daarop de goede garanties en lage kilometerstand. Tevens wilde de dealer wel enkele zaken van onze vorige Mondeo omzetten (volwaardig reservewiel, ingebouwde zonneschermen, etc.) zodat deze helemaal aan onze wensen voldeed. Het enige nadeel van het kopen van een nagenoeg 100% gelijke auto + uitvoering is dat men pas laat gaat ontdekken dat je met een nieuwe auto rijdt. De optische verschillen zijn namelijk alleen te vinden in een andere letter-cijfercombinatie van de kentekenplaat, het ontbreken van privacy glass op de nieuwe (wat een extra licht en vooral zicht levert dat op), het ontbreken van het schuifdak (die we nooit gebruikt hebben op de vorige) en het feit dat deze auto wel typeaanduiding op de kofferbak heeft staan. Het is dat ik geen foto heb gemaakt maar het was een mooi gezicht om de twee Panther Black metallic uitgevoerde Mondeo’s naast elkaar te zien staan bij de dealer.
Nu wordt het zaak om te kijken of de 2.0TDCi met 115pk qua zuinigheid en onderhoud mee kan komen met onze vorige 1.8TDCi met 125pk. Voordeel is in ieder geval wel dat de 2.0TDCi net iets rustiger loopt, minder rauw klinkt en toch nog iets makkelijker oppakt vanaf de 1500tpm. Qua snelheid, vermogensopbouw vind ik de verschillen minimaal. Maar wat vooral naar voren komt is dat 140.000km een auto toch wel wat aantast. Bij deze nieuwe Mondeo is alles net even weer iets strakker en scherper. Stoelen zitten steviger, de koppeling grijpt lekker aan, het sturen gaat toch weer iets directer, het schakelen is een verademing en vooral de lak is rondom nog helemaal gaaf m.u.v. wat steenslagplekjes in de bumper.
De volgende update zal ik met de tussenstand komen wat betreft het verbruik, evt. onderhoud enzovoorts. Nu eerst maar eens kilometers maken en weer lekker snelwegcruisen met deze Mondeo.
ruim 10K verder
- 93.772 km
Ruim 10000km verder is er een beter beeld ontstaan over deze versie van de Ford Mondeo Wagon 2.0TDCi 115pk uit 2009.
Sinds de aanschaf (A1 occasion bij officieel forddealer) zijn er een aantal zaken onder garantie verholpen waaronder een lekke koplampunit, het opnieuw afstellen van de koplampen, de hoofdsteun van de bestuurder is vervangen, het piepen van de remmen is aangepakt en de geluidsinstallatie had een softwareupdate nodig aangezien deze er soms qua volume een eigen leven op nahield. Voordat dit laatste is een waar genot als het volume ineens maximaal gaat terwijl je rustig in de auto rijdt of je kleine kind lekker lag te slapen in de autostoel :-( Verder is er geen onderhoud nodig geweest aan de auto.
Het rijden van de auto is wederom prima voor elkaar en de wegligging is super. het vermogen van de 115pk houdt niet echt over als je de snelheid er even flink in wilt gooien. De eerste 2 versnellingen zijn erg kort en het duurt even voordat de turbo zijn werk gaat doen om door te kunnen accelereren. Daarvoor is het geen snelheidsmonster. Het geluid is zeer beperkt te horen aan boord en dat maakt de auto in de zesde versnelling bij 120km/h op de snelweg tot een heerlijk rustig rijdende auto. Het zijn erg kleine verschillen trouwens tussen de 1.8TDCi en de 2.0TDCi qua rijgedrag, geluidsniveau en ook het vermogensopbouw. De 1.8TDCi was net iets rauwer maar verder zeker geen mindere motor voor dit type mondeo.
Het verbruik ligt met 1:15,2 net iets ongunstiger dan de 1.8TDCi uit 2007 (ook nieuwe model) die we hadden. Dit verbruik is over 11066km gemeten en blijft redelijk stabiel hangen op dat punt. De 1.8TDCi haalde een gemiddeld verbruik van 1:15,6 gemeten over 63115km. Deze versie met roetfilter resulteert wel in het voordeel dat de grote roetwolken die onze vorige auto nog wel had verdwenen zijn.
Op naar de vakantie (ook voor de auto) en naar de eerste onderhoudsbeurt bij 102000km.
100.000km beurt gehad
- 105.127 km
Rond de 100.000km was het tijd voor de eerste kleine beurt. Zoals je mag verwachten van een 3 jaar oude dieselauto met deze kilometerstand mag er niet veel mis zijn met de bolide.
Gelukkig bleek dat na de inspectie ook niet het geval te zijn. Naast de normale zaken heb ik de accu laten controleren en een zeer vervelende rammel in de rechterportier laten verhelpen. Als extra zijn de remblokken achter vervangen omdat deze versleten waren.
De accu gaf een week geleden op de eerste nachtvorst niet thuis dus kon ik gebruik maken van de Ford Assistance Gold. De ANWB kwam daarop langs en concludeerde dat de accu geheel leeg was gelopen. Na een zeer korte laadtijd startte de auto alweer op eigen kracht en sindsdien heeft deze ook geen problemen meer gegeven. Wellicht toch een lampje laten branden, iets aan laten staan, lekstroom...?
Een rammel werkt mij al gauw op de zenuwen en zeker wanneer deze constant aanwezig is tijdens het rijden en je 40.000km per jaar rijdt. Het rechterportier is uit elkaar gehaald en opnieuw gemonteerd met alle bevestigingspunten weer juist vastgezet. Sinds de beurt is het probleem verdwenen.
Verder weinig noemenswaardige zaken (maar we rijden ook al meerdere jaren dit type mondeo). De wegligging is goed, de ruimte enorm en de motor vooral ingesteld op een balans tussen comfort en een redelijk verbruik waardoor je daar geen sprintwonder moet verwachten.
Als laatste het verbruik tot nu toe: over 22.421km gemeten ligt het gemiddelde verbruik op 1:15,34. Nu op de smallere winterbanden ligt het verbruik iets gunstiger (rond 1:15,8) maar dat wordt vooral veroorzaakt door de andere bandhoogte = diameter.
De volgende update maar weer bij een bijzonderheid of de volgende beurt.
150.000km ver inmiddels
- 155.000 km
Inmiddels weer een aardig aantal kilometers verder is het wel weer tijd voor een update. Maar ja, dan moet er wel wat bijzonders te melden zijn over de Mondeo.
Twee beurten gehad met alleen normaal onderhoud en vlekkeloos door de APK heen gekomen afgelopen maand.
Nog maar even doorrijden dus met deze diesel.
De auto rijdt prima en geeft nog altijd veel vertrouwen qua wegligging en biedt zeeën aan ruimte.
Wat wil een mens nog meer van een degelijke gezinswagen...
Het verbruik ligt nu na 71.339km op 1:15,3.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.