Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Titanium (2008)

autoreview

Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Titanium (2008)

Signalement

UitvoeringMondeo Wagon 2.0 TDCi 115pk Titanium
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst83.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ervaringen na ruim 2 jaar Mondeo

  • 83.000 km

Na 6 jaar lang (2 x tweedehands) VW Passat gereden te hebben, kreeg ik in september 2008 mijn eerste leasewagen. De keuze was in mijn geval afhankelijk van de lease-lijst van mijn werkgever. Uiteindelijk bleven er twee kandidaten over: VW Passat Variant 1.9 TDI (105 PK) of Ford Mondeo Wagon 2.0 TDCi (115 PK). Gezien de goede ervaringen (behalve dan de brommerige TDI) met mijn vorige Passat (model 2002) dacht ik dat de keuze al vastlag: het zal de VW wel worden. Met Ford had ik eigenlijk niets.

Na proefritten in beide kandidaten kreeg ik in één keer een hele andere indruk van Ford: wat een ontzettend fijne auto! Met de VW Passat was weinig mis, maar de Ford was voor mij in vele opzichten toch beter:
Wegligging: strak en toch comfortabel, je kunt echt hard door een bocht mocht je dat willen. Hierdoor voelt de auto zeer vertrouwenwekkend aan. Ford blijkt hierom bekend te staan, welnu dat klopt dus.
Motor: zeer soepel, voldoende sterk ondanks slechts 115 pk, maar dankzij hoge koppel van 300 Nm en...je hoort hem niet, in tegenstelling tot de TDI's van VW
Schakelen: het is een 6-bak. Het schijnt dat Ford bekend staat om zijn fijne versnellingsbakken, welnu dat klopt dus (ook).
Opties: de Ford was duidelijk completer bij vergelijkbaar lease-bedrag
Comfort: lekker rustig cruisen
Ruimte: aan ruimte geen gebrek: giga bagageruimte (geen dakkoffer nodig met vakantie), veel ruimte zowel voor als achter en veel opbergruimte
Uiterlijk: ik vind de Mondeo Wagon gewoon een hele mooie auto, maar dat blijft natuurlijk een kwestie van smaak

Ik heb destijds gekozen voor een zwarte (Panther Black) in de Titanium-uitvoering met Business-pakket (7" touch-screen navigatie (werkt prima en snel), parkeersensoren voor en achter (heel hard nodig bij deze auto), bleutooth/carkit). De oorspronkelijke 24-spaaks velgen vond ik verre van fraai, vandaar de 5-spaaks 17" velgen. Verder heb ik zonneschermen in de achterportieren, zilveren dakrailing, een bagagescheidingsnet en een trekhaak.

Vanaf dag 1 rijdt ik met veel plezier in deze auto en dat is na 83.000 km nog steeds niet anders. Op één of andere manier geeft de auto veel rust: ik rijd zelden meer te hard (In Nederland geen behoefte aan, heeft namelijk geen enkele zin), lange stukken zijn relaxed te doen en bochten zijn weer leuk met deze auto. Verder een ideale vakantie-auto die ook op de Duitse Autobahn prima mee kan en op hoge snelheden (200 km/uur op de teller) aangeeft nog (veel) meer aan te kunnen (maar dat lukt niet met 115 PK...).

Mijn verbruik ligt rond de 1:16,5 zonder al te veel moeite.

Over het onderhoud kan ik kort zijn: elke 20.000 km een beurt bij de Ford-dealer (Vadah in Weert), nog geen bijzonderheden gehad. Het enige dat stuk is gegaan is een lampje!

Prolemen: de navi is een keer of 3 vastgelopen in de afgelopen 2 jaar. Nadat de auto even (> 1/2 uur) stil heeft gestaan, werkte het weer prima. Er zijn in twee jaar tijd 2 updates geinstalleerd door de dealer en na de laatste update vooralsnog geen problemen meer. En héél soms heeft mijn GSM geen verbinding met de carkit. Dit probleem lost zich ook weer op wanneer de auto even heeft stil gestaan.

Ron

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.