Ford Mondeo HEV Titanium (2015)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Mondeo HEV Titanium |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 12.250 km |
KM-stand laatst | 13.000 km |
Op naar de toekomst met een Mondeo Hybride
- 13.000 km
De Alfa 159 JTDM was net 10 jaar geworden en 255000 km gereden. Tijd dus om beginnen rond te kijken voor een nieuwe wagen.
Daar ik tamelijk veel kilometer rij het laatste jaar moest het terug een diesel, een elektrische wagen of een hybride worden. Een puur elektrische wagen viel al direct af omdat het enige model met genoeg actieradius een Tesla P90 is en deze ligt spijtig genoeg boven ons budget. De wagen moest ook zeker een automaat zijn. Ik ben dan de nieuwe Alfa Giulia gaan testen, daar ik toch wel probleemloze auto heb gehad met mijn Alfa 159. Super machine is dat,... 180PK en zeer sportief. En dat is nu net het probleem. Ik zoek nu een wagen om in alle comfort te rijden, met een zachte ophanging. Bovendien kwam ik op een aanschafprijs van bijna 40000 Euro met alle opties. Ook moet je op diesel in België hogere belastingen betalen.
Dus keek ik op internet een naar een jonge occasie. Zo kwam ik bij de Ford Mondeo HEV terecht,... Een full option, ook met 180 PK Hybride en net in de kleur dat ik mijn nieuwe wagen wou nl. : parelmoer wit.
Er was echter 1 probleem,... deze ford stond te koop in Duitsland. In België vond ik 2 soortgelijke Fords, maar 10000 euro meer te betalen. Deze Mondeo stond te koop voor 23500 Euro en had maar 12250 km op de teller. Daar ik het zaakje niet 100 % vertrouwde nam ik een vriend mee die zelf bij BMW verkoper is. Ik ben dan direct naar Duitsland gereden voor een testrit. De auto zag eruit als een nieuwe zowel binnen als buitenkant en bij nazicht waren er geen sporen van ongelukken. Het was een directiewagen van Ford Duitsland, die verkocht werd door een duitse Ford dealer.
Over de testrit,... Ik was direct verloren, Wat een stilte , wat een comfort en toch ook, wat een kracht !!! Deze Ford is sneller als mijn Alfa maar hij laat zich niet sportief rijden. Je kan dus snel rijden, maar je doet het niet. De E-CVT automaat is dan niet zo comfortabel..
Buiten een klein krasje aan het handschoenenkastje was de wagen picobello. Ik heb hem dan ook direct aangeschaft. Bovendien geniet ik nog van 2 jaar Ford Garantie. De week erachter waren alle papieren in orde voor de invoer naar België en ben ik hem dan ook gaan halen.
Bij de terugweg naar België kon ik maar 1 ding besluiten. Wat een stille en comfortabele wagen. Ja ook aan 130KM per uur rijdt hij stukken op de elektromotor en de overgang naar benzine voel of hoor je niet. Op de terugweg had ik een verbruik van 5,1 liter per 100 km en dit terwijl ik constant tussen de 120 en 140 KM/h heb gereden. Het verbruik valt dus heel goed mee, ook op de autostrade. Ik heb er ondertussen ook al 2 X woon/werk verkeer mee gereden op secondaire wegen en daar daalt het verbruik tot rond de 4 liter per 100 km. Toch wel goed voor een wagen van 180PK.
Verder zijn de zetels zalig en zijn de led koplampen ongelofelijk bij het rijden tijdens de nacht.
Ook de geluidsinstallatie (belangrijk voor mij) is zeer goed. Wel spijtig dat er SONY op het dashboard staat/
Ik ga deze review later aanvullen als ik meer info heb. Ook de verbruiksmeter ga ik invullen.
Update : (18500 km)
Ik rij nu ongeveer 2,5 maand met mij Ford Hybride. Nu heb ik reeds wat meer zicht over de voor en nadelen van deze wagen.
Wel ik ben nog steeds zeer blij met mijn aankoop. Mijn ervaring leert me nu dat op de autosnelweg het verbruik zeer snel stijgt als men boven de 120km/h rijdt. Verder gaat hij zeer snel van de 100 naar de 180Km/h, maar bij hernemen tegen hoge snelheden is hij luidruchtig (motor gaat hoog in toeren). Als je echter rustig herneemt is hij zelfs bij hoge snelheden heel geruisloos. Dan hoor je ook de benzinemotor niet. Dit is dus wel een snelle wagen maar totaal niet sportief.
Het valt mij op dat bij koud weer de motor slecht opwarmt omdat hij te grote stukken elektrisch rijdt en de verwarming de warmte van de motor gebruikt. Dit is nadelig voor het verbruik. Soms staat de temperatuur van de motor al op normale hoogte maar daalt het terug naar de koude zone na het rijden van een kilometer of 5 op elektrische modus. (dit gebeurt enkel indien het interieur nog niet op temperatuur is). Nochtans gaan vooraan lamellen dicht zodat er geen koude lucht aan de radiator kan komen. Dit fenomeen zou te maken hebben met een te goed rendement van de motor met Atkinson cyclus.
Het zitcomfort is gewoonweg schitterend. De fauteuils doen mij denken aan deze uit een Franse wagen. Na vele kilometers kom je dus nog fris uit de wagen. Ook het leder is van goede kwaliteit.
Binnen enkele maanden vul ik mijn ervaringen met de Mondeo Hybrid verder aan,...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Ford Mondeo 2.0 IVCT HEV Titanium | Leer | Stoelverwarming | Mem. Seats | Camera
- 2019
- 69.145 km

Ford Mondeo Wagon 1.5 Titanium Lease Edition | Trekhaak | Panorama Dak | Winterpack | Climate Control | Navigatie | Cruise Control |
- 2019
- 45.686 km

Ford Mondeo 1.5 ST-Line 161PK LED Sfeerverl. Trekhaak Clima Cruise Navigatie PDC 18"LMV
- 2017
- 120.562 km