Ford Kuga (2024)
autoreview
Signalement
Bouwjaar | 2024 |
---|---|
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 49 km |
KM-stand laatst | 4.000 km |
1e Indruk
- 890 km
Zoals al gemeld in mijn laatste review over de Captur, heb ik vanaf 1 november het genoegen deze mooie Kuga te mogen verwelkomen. Dit betreft een 2.5 PHEV ST-lineX
Als opties heb ik af fabriek een elektrisch-inklapbare trekhaak, uitschuifbaar panoramadak, winterpakket en reservewiel erbij genomen, hetgeen de auto nu zeer compleet maakt.
De auto is mede aangeschaft omdat we maximaal gebruik willen maken van onze zonnepanelen en zoveel mogelijk terugleverkosten willen vermijden. Dus stroom de auto in ipv naar de leverancier en terugdringen netcongestie.
De eerste week stond in het teken van vertrouwd raken met alle features die tegenwoordig alweer zijn toegevoegd. De tijd heeft niet stilgestaan en het gaat snel met alle veiligheidsvoorzieningen en dies meer zij.
We proberen maximaal gebruik te maken van de batterij. Dir geeft nu ivm de buitentemperatuur tussen de 40 en 45 km bereik. Het gemiddelde verbruik staat nu op 2,5 liter per 1o0 kilometer.
Toch een bijzondere ervaring dat elektrische rijden. Je hoort de auto zo goed als niet, het gaat allemaal zeer soepel en het recupereren door te remmen gaat ook prima. Met de keuze in L op de draaiknop voor de automaat, remt de auto nog sterker af en dat is straks vooral handig in de bergen met de caravan heb ik al vernomen.
Ik laat het aan het motormanagement systeem over wanneer elektrisch of hybride geren kan worden en die instelling functioneert prima.
Nadat ik mij telefoon had verbonden, werd ook per direct Android Auto geactiveerd zonder dat ik daar iets voor hoefde te doen. Wat een gemak. Ook de IPhone van mijn vrouw werd automatisch aan Apple Carplay gekoppeld. Dat hebben ze bij Ford goed voor elkaar.
Het grote scherm in de auto werkt snel en probleemloos, het menu is helder, intuïtief en snel te doorgronden.
DE AGR gecertificeerde stoelen zitten prima en ondersteunen je lichaam perfect. Vooral de zittingverlengers vindt ik heerlijk omdat het mijn benen goed ondersteund.
Resumerend kan ik stellen dat ik het tot nu toe een zeer fijne rijdersauto vind. Comfortabel en zuinig!
En door
- 4.000 km
De 1e 4000 km zitten er op.
Tot nu toe niets dan lof over deze Ford. Heerlijk rustig, overzichtelijk, genoeg laadruimte en zeer comfortabel zonder week te worden.
Het enige minpuntje is de elektrische actieradius die soms maar 33 km bedraagt volgens het display. Echter ik vermoed dat de wisselende actieradius ook te maken heeft met hoe je de auto electrisch gebruikt. Ik merk dat wanneer je de auto veel in stad hebt gebruikt en dus korte afstanden rijdt, dit van invloed is op de daaropvolgende aangegeven actieradius. Wanneer ik dan vervolgens vertrek met een beperkte aangegeven actieradius maar zowat alleen snelweg rijdt op een constante snelheid van 103km/ uur, de actieradius groter is dan aangegeven bij vertrek. Weliswaar niet noemenswaardig maar toch.
Inmiddels wel bij de dealer aangegeven dat de aangegeven WLTP VAN 69 KM op dit moment ver boven de actuele afstand ligt. Soms zelfs 50 % eronder en dat dit dus niet is wat consumenten mogen verwachten. Zelfs dat ik binnen de reviews op Autoweek commentaren las die aangeven dat de actieradius met het vorige model beter was.
Het verzoek van de dealer was om dit bij de werkplaats kenbaar te maken zodat Ford iets met deze signalen kan gaan doen, cq verbeteringen kan doorvoeren. Dus mochten er lezers zijn met dezelfde opmerkingen, maak melding.
Ondanks de beperkte actieradius maken wij zoveel mogelijk gebruik van de accu om elektrisch te rijden. Bij koud weer start de motor soms in hybride tot e.e.a. warm is. Echter het gemiddelde benzineverbruik ligt nu op 2,9 liter per 100 kilometer en dat vind ik persoonlijk zeer netjes voor een wagen van dit formaat.
Ik ben benieuwd hoe het verbruik zich in de zomer gaat ontwikkelen wanneer de elektrische actieradius logischerwijs zou moeten toenemen waarmee het benzineverbruik daalt.
Daarover later meer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Ford Kuga
Had je deze auto's al gezien?

Ford Kuga 2.5 PHEV ST-Line X | Achteruitrijcamera | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Cruise control adaptief met Stop&Go en stuurhulp
- 2025
- 10 km

Ford Kuga 2.5 PHEV Active X | Achteruitrijcamera | Airco (automatisch) | Audio installatie premium
- 2025
- 15 km

Ford Kuga 2.5 PHEV ST-Line X | Achteruitrijcamera | Apple Carplay/Android Auto|telefoonintegratie premium | Cruise control adaptief met Stop&Go en stuurhulp
- 2025
- 10 km