Ford Kuga 2.5 PHEV ST-Line X (2022) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | Kuga 2.5 PHEV ST-Line X |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2023 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 4 km |
KM-stand laatst | 35.454 km |
Ford Kuga ST-Line X
- 11 km
Het moment is daar. Na iets meer dan een half jaar een shortlease Kia Ceed te hebben gereden mag ik mijn 1e zakelijke auto uitzoeken. Ik had in de 2e helft van 2022 al meerdere auto’s gereden onder het mom van oriëntatie om gewoon te kijken wat mogelijk was en wat niet.
Financieel was er heel veel mogelijk dus ik zat mijzelf al lekker te maken met al dat moois wat er beschikbaar is. Maar goed ik ben getrouwd en dus was er meer dan alleen mijn mening. De enige boodschap die mijn vrouw op mijn hart drukte was ‘’alsjeblieft geen elektrische’’. Goed, als dat alles is dan kom ik er wel uit, al vind ik de Ioniq 5 wel een erg gave auto om te zien.
Op mijn shortlist stonden zeer verschillende auto’s maar ik vond ze allemaal even interessant om te rijden.
Shortlist in volgorde van interesse:
- Kia Sportage PHEV GT Plus Line
- Skoda Octavia Business Plus
- Seat Leon Sportstourer
- Hyundai Ioniq 5
- Tesla Model Y Long Range
Nadat de gehele shortlist (op de Seat na) was afgevallen omdat deze net buiten het budget vielen moest ik op zoek naar iets anders. Ja, ik had wellicht wat opties/pakketten kunnen laten vallen maar ik was bewust opzoek een complete (grote) auto met alles erop en eraan. Maar ja, wat dan wel?!
Nu woon ik op een steenworp afstand van een Ford dealer en rijd daar elke dag langs. Nu ging mijn hart niet direct sneller kloppen bij de gedachte van een Ford, maar die Kuga ziet er op een afstand niet onaardig uit dacht ik elke keer als ik er voorbijreed. Toch maar eens kijken dan!
Mijn 1e ervaringen van dichtbij waren positief en met name van buiten vind ik het prachtige auto. Het moest even groeien denk ik. Het interieur lijkt, zoals vele al hebben gezegd, 1 op 1 uit een Focus te komen, en dat is iets waar ik even doorheen moest prikken. Ik was namelijk helemaal verliefd geworden op het interieur van de Kia Sportage met dat grote lange scherm. Dit voelde dan ook even als ‘’een stapje terug’’, wat eigenlijk gewoon onzin is. We zijn gewoon verwend!
Afijn, proefritje was zo gepland en kreeg hem ruim een uur mee. Het eerste wat mij opviel was de stilte aan boord. Nu is onze tweede auto een elektrische en was ik de rust al gewend maar de Kuga doet daar mij inziens nog een stapje bovenop. Dan de snelweg maar eens opzoeken of dat ook zo blijft. Ik werd verrast door het geluid van de motor… ‘’schakelt dat ding nog een keer?!’’ dacht ik nog. Later werd mij haarfijn verteld wat een CVT-motor inhoudt. Je bent nooit uitgeleerd blijkt.
De rijeigenschappen bevielen mij zeer en de auto vond ik erg comfortabel. Ook de ruimte van binnen was een pluspunt Ik was eigenlijk wel om, dit moest hem worden!
Nu heb ik, vind ik zelf, de vervelende eigenschap dat als ik iets zie, dat ik het gisteren al wilde hebben. Dus mijn voorkeur ging uit naar een nieuw voorradig model en deze vond ik bij Ford Baan in Hengelo.
2 complete Kuga’s, 1 in het wit en 1 het zwart. Nu vind ik ze erg mooi in beide kleurstellingen maar de witte sprak mij aan omdat de contouren van de auto net iets beter tot zijn recht komen.
De auto zoals de auto in de showroom stond:
- Ford Kuga ST-Line X
- Platinum white lak
- 20’’ lichtmetalen velgen
- Winter Pack
- Design Pack ST-Line X
- Technology Pack
- Panorama dak
- Afneembare trekhaak
De eerste week
- 1.995 km
Inmiddels heb ik de Kuga een week in bezit en ik durf wel te zeggen ''wat een sublieme auto is dit!' Ik rij redelijke afstanden per dag voor mijn werk maar de auto is een hele fijne bolide voor de langere afstanden. In oktober gaan we nog een weekje naar Polen en ik zal ter zijne tijd hier nog een review over schrijven als ik nog langer in de auto heb gezeten.
Het grote pluspunt, en vele zullen het met mij eens zijn is de naadloze samenwerking van de motor en accupakket. De enige keren dat je merkt dat je überhaupt een motor hebt is als je het gaspedaal lekker indrukt maar anders dan dat is het bijna geruisloos. Ook de geluidsisolatie en dubbelglas in de voorportieren helpen hierbij.
Hetgeen wat mij inmiddels wel opvalt en na het lezen van meerdere reviews ben ik niet de enige, de zitting van de voorstoelen zijn wat kort maar met mijn 1.70 nog prima te doen. Daarnaast zit je op de stoelen en zou zijdelingse steun voor nog meer comfort hebben gezorgd maar het is mijn optiek geen armoe.
Dan het verbruik. Het is niks verrassends meer om te zeggen dat deze auto erg zuinig is. Let wel, alleen als je de auto consequent na elke rit of dag oplaadt. De accu bepaald echt het verbruik. Is deze leeg of nog erger, je laad de accu op tijdens het rijden, dan schiet het verbruik wel serieus omhoog.
Voorbeeld van 100km waarvan voornamelijk snelwegen: met een volle accu red ik de 2,5l/100km. Zonder accu kruipt het verbruik al snel naar de 6 tot 6,5l/100km. Een serieus verschil dus.
De combinatie van harde vering bij de ST-Line en 20’’ velgen was iets waar ik vooraf een beetje bang voor was. Ik las hier en daar dat het wellicht te hard zo zijn. Ik vind het na 2000 km erg meevallen. Tuurlijk de Titanium en Vignale zullen ongetwijfeld een stuk zachter zijn maar ik vind mijn huidige combinatie totaal niet oncomfortabel.
Als ik over een tijd meer kilometers op de teller heb staan komt er weer een update.
Remproblemen
- 30.000 km
Inmiddels zijn we de 30.000 km grens gepasseerd en ik kan niks anders uitspreken dan lof over deze auto. Wat een fijne reisauto is dit!
De ''winter'' is zo goed als voorbij en daarmee kan ik ook wat nuttigs vertellen over de 14,5 kWh accu. Bij een zomerse dag, met pak hem beet 20 graden geeft de accu een range aan ergens tussen de 55 en 65km. In de winter blijft hier ongeveer 40 kilometer van over, die ook daadwerkelijk behaald kunnen worden als de snelweg wordt vermeden.
Ook het eerste euvel diende zich aan, want ja techniek blijft techniek en daar mankeert wel eens wat aan. Lang verhaal kort, de sensormodule t.b.v. het remvloeistofreservoir was defect, echter het reservoirniveau bleef netjes stabiel Het resulteerde elke keer bij het opstarten een orkest aan piepjes en waarschuwingen. ''Nou goed, dat overleven we nog wel even'' was de gedachte nadat ik een afspraak had ingepland bij de lokale Ford dealer. Echter veranderde deze gedachte snel weer wanneer er tijdens een rit de rembekrachtiging wegviel en ik het pedaal bijna door het ijzer moest trappen om enigszins tot stilstand te komen. Planning werd omgegooid en mocht eind die week langskomen onder het mom van spoed.
Vakantie Italië
- 35.454 km
De langverwachte autovakantie naar Italië was dan eindelijk daar. Was de, in mijn ogen, echt zo'n fijne reisauto of komen we dan dan misschien toch wat zaken tegen die wat minder zijn?
Wat ik er meteen bij moet vertellen is dat ik geen enkele keer heb geladen. Het enige moment dat de accu vol was, was bij het verlaten van ons huis.
In totaal hebben we 3709 km gereden, waarvan er 1124 elektrisch zijn afgelegd. Met deze cijfers komt er een gemiddeld verbruik uit van 6.2 l/100 km, ofwel 1 liter op 16,13 km. Gezien het formaat auto, het gewicht maar ook de wegen naar en Italië, en weer terug vind ik dit geen slechte slechte cijfers. Uiteraard kan het zuiniger maar dan moet je wel de laadmogelijkheden tot je beschikking hebben op de plaats van bestemming.
De downhill mode werkt ideaal in Toscane waar je veel ups en downs heb waarbij de accu vaak genoeg toch weer een paar km range kon bij laden alvorens deze weer bergop te gebruiken. Ook bergop schakelt de motor naadloos aan/bij wanneer je toch net even wat meer vermogen nodig hebt.
De adaptieve cruise control werkt heerlijk op lange afstanden en is nauwelijks merkbaar. Geen abrupt accelereren of afremmen wanneer het gat naar de voorganger te groot of te klein is, maar gewoon geleidelijk. Heel fijn!
Is er dan helemaal niks aan te merken? Jawel. In kader van gebruikers ervaringen is dat ik het heads-up display eigenlijk nooit gebruik dan enkel om de cruise-control in te stellen/te activeren. Mocht er straks (duurt nog wel even) een nieuwe auto komen, dan zal ik de optie heads-up display niet aanvinken maar dat is persoonlijk.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Ford Kuga
Had je deze auto's al gezien?

Ford Kuga 2.5 PHEV Titanium
- 2022
- 41.483 km

Ford Kuga 2.5 PHEV Titanium X 225pk | Driver Assistance Pack | Winterpack | Technology Pack | Panoramadak | Wegklapbare Trekhaak
- 2021
- 76.900 km

Ford Kuga 2.5 PHEV ST-Line X | Panoramadak | Driver Assistance Pack | Winter Pack | Technology Pack | Zeer Nette Auto |
- 2021
- 66.868 km