Ford Focus Wagon 1.8 TDDi 75pk Cool Edition (2001)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Focus Wagon 1.8 TDDi 75pk Cool Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2001 |
| Jaar van aanschaf | 2009 |
| KM-stand bij aanschaf | 220.000 km |
| KM-stand laatst | 335.500 km |
- 230.300 km
Eigenlijk ben ik altijd een VW Golf diesel rijder geweest. Mijn eerste Golf II 1.6 D ( staat ook elders in deze rubriek ) was zeer betrouwbaar; heb daar in 14 jaar ruim 550.000 km mee gereden. Liep altijd, nooit gedonder. Daarna kocht ik een Golf Variant 1.9 TD, een tweedehandsje. Wat een ellende daarmee gehad zeg, vooral motorisch een drama, gigantisch olieverbruik, kapotte turbo, spanrol distributieriem gebroken enz. Toen ik voor de zoveelste keer weer bij de garage stond zag ik deze huidige grijze Focus Wagon 1.8 TDDI staan, eentje uit 2001. Heb er 5 minuten over nagedacht en gewoon maar gekocht, die Golf was ik zat.
De Focus had al wel 220.000 gelopen maar zag er prima uit. Vergeleken met een VW is de Ford prima uitgerust :
lm velgen, abs, airco, middensteun, radiobediening op stuur, electr.ramen,cruisecontrol, CV enz.
Heb er nu 10.000 mee gereden en ben er zeer content mee. Stuurt scherp, ligt als een huis op de weg en met mijn lengte van 1.98 zit ik er ook nog goed in. De turbo komt er soms wat laat in, de motor is wat rauw maar trekt prima.Olieverbruik nul. Af en toe wat vreemde klappergeluiden ergens uit de kofferbak, geen idee wat dat is. Nog geen onkosten gehad. Verbruik ± 1: 18,5
Benieuwd hoe lang ik hem blijf rijden, heb er best vertrouwen in.
hij gaat maar door
- 335.500 km
ik heb 'm nog steeds, we zijn inmiddels 6 jaar en 100.00 km verder, tijd voor een update. Het Focusje is nu 15 jaar oud. Ik rijd blijkbaar niet echt veel zie ik, de diesel kan economisch gezien maar net uit. Maak ik me niet zo druk om, hij bevalt nog steeds prima, doet wat ie doen moet en laat je nooit staan. Ik rij m gewoon op, hij brengt toch niks meer op. Kleine beurt doe ik zo'n beetje elke 30.000 km. Grote beurten doe ik nooit en zeker niet bij de dealer, ik heb een adresje ( ook daar gekocht ) waar klant nog koning is. Ze waarschuwen me als er echt wat moet gebeuren qua onderhoud of als er iets stuk is en verder gewoon prima service. De airco doet t niet meer, reparatie kost een paar honderd, is ie niet meer waard. Die akelige vierkante Ford fabrieksradio heb ik na de zoveelste storing vervangen door een andere. De stuurbediening werkt nu niet meer dat is wel jammer. Overigens de fabrieksboxen geven een prima geluid. Olie verbruikt ie nog steeds niet, rammeltjes en kraken evenmin. Zwakke punten heeft ie ook al is t niet schokkend: de kachelweerstand heeft t al 3 x begeven, het ding jankt nu weer dus dat wordt weer een nieuwe. En de wiellagers achter zijn beide al eens vervangen. De APK valt eigenlijk altijd mee, hier en daar een hoesje, rubbertje, remblokjes kortom de normale dingetjes. Eén grote kostenpost door eigen schuld; het rechterportier aan gort gereden tegen een muurtje, sloopdeur erin en klaar weer.
Wat is er de laatste jaren aan verspijkerd:
-veerpoot ( afgebroken op een koude winterochtend )
-remvoering + cylinder+ remtang
-remschijven rondom
-handremkabel
-2 x wiellager achter
-3 x kachelweerstand
-accu
-distributieriem
-stuurkogel
-fuseekogelhoezen
Voorlopig rijd ik er gewoon mee door mits de kosten niet te hoog worden. Het motortje snort nog altijd tevreden. Je ziet ze nog steeds veel, ook met dit eerste model rij je nog niet echt voor lul :)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



