Ford Focus Wagon 1.8 16V Cool Edition (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Focus Wagon 1.8 16V Cool Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2003 |
| KM-stand bij aanschaf | 20.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De auto rijdt over het algemeen prima, voelt degelijk aan en oogt goed.
Bij het gebruik van de airconditioning verliest de auto wel aanmerkelijk paardekrachten.
Ook bij flinke regenval blijft de auto prima op de weg liggen. Ik heb na ettelijke harde regenbuien nog geen slippartijen meegemaakt. In de sneeuw echter wel, dus dat blijft uitkijken.
Aan het interieur ontbreekt absoluut een cruise control; persoonlijk vind ik dat je in die prijsklasse daar wel op mag rekenen.
Een nadeel is dat de auto benzine slurpt. Ik rij voornamelijk in de stad, maar ook op de snelweg met gemiddeld 120-130 km/u zit mag je blij zijn als je 1 op 12 rijdt.
Tot slot is het bijna onmogelijk de koplampen zelf te vervangen. Die heb ik inmiddels twee keer moeten laten vervangen.
PROBLEMEN
Afgelopen winter bleek de motor nog lang te piepen tot deze volledig opgewarmd was. Ook het starten wilde niet altijd onmiddellijk lukken. Dat vond ik teleurstellend voor een auto van 1,5 jaar oud. Ook reageerde de motor niet fijn op het gaspedaal, wat leed tot schokken. Na het resetten van de motor waren voornoemde problemen verholpen.
De remschijven (of -blokken?) voor waren reeds na anderhalf jaar versleten en moesten worden vervangen. Ik ben geen techneut, echter, na het ruiken van een brandgeur bij het voorwiel ben ik naar de dealer gegaan. Dat was een kostbare reparatie, maar dat was voor de leasemaatschappij en is wellicht geclaimd onder garantie.
De schakelbak vertoont naar mijn gevoel veel speling. Soms is het niet mogelijk de auto in een keer in de achteruit te zetten. Ook dit heb ik aangekaart bij de dealer. Er is aan gewerkt, echter nog steeds zijn er momenten dat het niet direct lukt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren