Ford Focus Wagon 1.6i 16V Trend (2000)

autoreview

Ford Focus Wagon

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.6i 16V Trend
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2000
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze auto - mijn eerste lease-auto - is een prima wagen gebleken, met een hele goede prijs-prestatieverhouding. Ondanks het feit dat het een station is, is er toch vlot / sportief mee te rijden.
De echte kracht van de motor komt wel wat laat op gang; pas vanaf 3.500 rpm. Doortrekken is dus het devies, hetgeen de motor overigens goed aankan, zonder te gaan ’gieren’.
Het is ook een heerlijke vakantie-auto; voornamelijk door de ruimte en het comfortabele rijgedrag. 8 keer heeft de Focus mij en mijn gezin prettig, comfortabel en veilig naar verre oorden gebracht.
De standaarduitrusting is m.i. al behoorlijk compleet, ik mis alleen electr. bedienbare spiegels en op afstand bedienbare centrale vergrendeling.
Benzineverbruik is redelijk; bij gecombineerd stads-grote weg verkeer en vlot rijgedrag is 1 op 14 haalbaar.
Tenslotte is de bagageruimte (520 liter!) ongeëvenaard in deze klasse; zelfs de meeste wat grotere auto´s moeten de Focus Wagon hierin voor laten gaan.
Conclusie: een prima station voor (niet te grote) gezinnen of zakelijk gebruik.

PROBLEMEN

- na ca. 3 jaar bij strenge vorst weigerde de centrale portiervergrendeling een keer (loste vanzelf op)
- na ca. 3,5 jaar is de centrale portiervergrendeling vervangen; functioneerde niet goed meer
- een week voor inlevering bij garage is een veertje in de versnellingsbak kapot gegaan; hierdoor kwam de pook niet meer in de middenstand terug

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.