Fiat Punto 1.2 ELX (2002)

autoreview

Fiat Punto 1.2 ELX (2002)

Signalement

UitvoeringPunto 1.2 ELX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf50.000 km
KM-stand laatst85.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De Aankoop

  • 50.000 km

Wij hebben deze Fiat Punto gekocht in 2007 als tweede auto. Hij wordt voornamelijk gebruikt voor woon-werkverkeer, bij elkaar is dat ongeveer 10.000 kilometer per jaar.
Op het moment van aankoop stond er 50.000 km op de teller, nu is dat 80.000.

De auto staat op 15 inch lichtmetalen velgen met 195/50/15 banden. Dit is een bredere maat dan er standaard onderligt en het zorgt voor veel grip in bochten. Verder heeft-ie airco en ook nog een groot elektrisch vouwdak, beide erg lekker in de zomer. De auto is zwart metallic en ziet er naar mijn mening sportief uit.

Ervaringen

  • 70.000 km

De Punto is een lichte auto, 850 kilo, die vrij zuinig in het gebruik is. 1 op 16 haal je sowieso altijd wel, en met het nieuwe rijden heb ik al eens 1 op 20 gehaald (in de zomer, en niet harder dan 100 op de snelweg). De wegenbelasting is voor mij 18 euro per maand.

Hij koppelt en schakelt prettig licht en foutloos. De besturing is ook vrij licht maar dat zorgt er wel voor dat de auto ERG gevoelig is voor spoorvorming. Dit kan ook door de bredere banden komen, maar soms moet je het stuur echt heel goed vasthouden want anders schiet het alle kanten op. Maar goed, ik ben eraan gewend dus voor mij is het ondertussen normaal.

De stoelen zitten prettig en bieden voldoende steun in de onderrug en aan de zijkant. Ze zijn stevig maar comfortabel en de zitting is lang genoeg voor mij (ik ben 1.86 m.). Hier en daar begint de stof wel wat te pluizen.

De 1.2 motor met 60 pk kan prima meekomen met het verkeer. Bij lage toeren is er al trekkracht (handig in de stad, 50 km in zijn vier). Ik kom eigenlijk nooit boven de 3000 toeren uit, want dan is de fut er wel uit. Meestal schakel ik bij 2500 toeren al over (het nieuwe rijden). Als je wilt inhalen op de snelweg is het wel zaak even te kijken of er niemand aan komt racen achter je, want de vijfde versnelling is erg lang en niet de snelste. Voor louter woon-werkverkeer is het een prima motortje.

In deze Punto zit nog een ouderwetse originele Blaupunkt radio-cassette-speler. Om toch van digitale muziek te kunnen genieten heb ik een MP3-cassette gekocht, die ziet eruit als een gewone cassette maar heeft een snoertje wat je aan je MP3-speler kunt aansluiten, en op die manier klinkt gewoon de digitale muziek uit de autoradio. Je schijnt hier ook een soort zendertje voor te hebben wat je in de aansteker kunt doen, die zendt de muziek uit op een frequentie die je dan met de radio kunt ontvangen.

De auto is niet kraak- en rammelvrij. Het is geen kommer en kwel, maar stil is anders.
Ook zijn er veel afrolgeluiden van de banden en veel windgeruis (mede door het vouwdak natuurlijk). Niet iedereen zal daar blij mee zijn, en ikzelf begin me er steeds meer aan te ergeren. De motor daarentegen hoor je nauwelijks.

Al met al ben ik tevreden met dit karretje, ondanks dat-ie nu wel wat kwaaltjes gaat vertonen.

Problemen

  • 85.000 km

52.000 km: Drie maanden na aankoop begaf de rechterruitenwisser-motor het. Dit lijkt een kleinigheid, maar kostte in totaal 227 euro.

75.000 km: Een lekke koppakking. Achteraf hoorde ik dat dit vaak voorkomt bij deze 1.2 motor. Dit hoort toch niet bij deze kilometerstand, zou je zeggen. Reparatie was 600 euro.

77.000: Twee maanden later werd de kachel niet meer warm. De garage heeft de kachelradiateur een aantal keren doorgespoeld en dat heeft wel iets geholpen, maar de temperatuur is nog steeds meer lauw dan warm. Kosten: 120 euro. De kachelradiateur kan ook versleten zijn, maar om die te vervangen moet het hele dashboard eruit, en dat gaat flink wat arbeidsloon kosten. Nog maar even wachten dus.

10-05-2010 (85.000 km): Bij gebruik van de airco komt er een vieze lucht de auto binnen. Morgen wordt de airco gereinigd en bijgevuld.
11-05-2010: Airco is gereinigd en bijgevuld. Vieze geur is weg.
Kosten: 118 euro bij aircospecialist.

11-05-2010 (85.000 km): Het plastic van de koplampen begint te verweren (zie foto). Ik ben benieuwd of de auto hiermee nog door de volgende APK komt vanwege verminderde lichtopbrengst. Ik ben er al met Meguiars PlastX overheen geweest, maar dat heeft niets geholpen. Nog even verder zoeken naar schoonmaakoplossingen, anders nieuwe koplampen bestellen.

11-05-2010 (85.000 km): Het handvat van het bestuurdersportier is lam en schiet niet meer terug in de originele positie. Hier kan ik wel mee leven.

Irritanter is het dat de afstandsbediening op de sleutel niet meer werkt. Nieuw batterijtje in gedaan en werkt nog steeds niet. Ook hier kan ik wel mee leven, maar voordat de auto de deur uitgaat (over een jaar of twee) moet dit wel gemaakt zijn lijkt me.

18-06-2010 (86.000 km): Alle bovengenoemde problemen zijn opgelost.
Het lamme handvat aan het bestuurdersportier heeft zichzelf gerepareerd en werkte van de een op de andere dag weer als vanouds.

De sleutel met afstandsbediening heb ik naar Transpondersleutel gebracht in de Amsterdamsestraatweg in Utrecht. Daar was hij binnen 10 minuten gemaakt voor 10 euro en werkt nu weer prima. (Geen idee wat ze eraan gedaan hebben.)

De verweerde koplampplastics heb ik nat opgeschuurd met heel fijn schuurpapier korrel 2000. Daarna ingesmeerd met Meguiars PlastX en dit laten drogen. Vervolgens een polijstpad (gekocht bij bouwmarkt) op de accuboormachine geplaatst en de koplampen gepolijst. Ze zien er weer uit als nieuw. (Foto's volgen spoedig.)

25-6-2010: Foto van gepolijste koplamp toegevoegd. Zoek de verschillen!

26-10-2010: Lek in de einddemper van de uitlaat. Nieuw eind-uitlaatstuk laten plaatsen, tevens het middendeel laten vervangen. Kosten: 330 euro.

De allerlaatste update: Auto is ingeruild op een Honda Jazz uit 2004.

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.