Fiat Punto 1.2 16v ELX Speedgear (2001)

autoreview

Fiat Punto
Fiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat Punto - interieur

Signalement

UitvoeringPunto 1.2 16v ELX Speedgear
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2001
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Positief aan de auto ervaar ik:
* het bedieningsgemak (besturing, versnellingsbak met - meer voor vermaak dan uit noodzaak af en toe - snel en soepel sequentieel schakelen via Tiptronic)
* het comfort (stoelen, geruisloos, schokloos schakelen)
* wegligging, zowel rechtuitstabiliteit als in bochten
* ruimte (met een beetje inschikken aan de voorzijde is het zowel voor als achteren voor grote volwassenen goed uit te houden)
* geluidsinstallatie
* benzineverbruik (waarbij ik aanteken dat ik bijna altijd in de voldoende pittige Economy-stand rijd)
* klimvermogen: door de CVT rijdt hij pittig in de bergen; in de stand Low gaat hij zelfs als een kart bergopwaarts, dan wel met veel herrie
* onderhoudskosten
* betrouwbaarheid

Voldoende zijn:
* de prestaties bij hogere snelheden (acceleratie boven de 100 km valt - gelet op de 80 pk - tegen; op lange Autobahnhellingen houdt de auto hoge snelheden moeilijk vast, waarbij het onduidelijk is of dit door bescheiden cylinderinhoud komt of door de CVT)
* veercomfort (dat in de nieuwste uitvoering verbeterd schijnt te zijn
* de afwerking

PROBLEMEN

Echte problemen heb ik niet gehad. In het begin 1x per 2 maanden een knipperend waarschuwingslampje voor de versnellingsbak, dat telkens na ca 50 kilometer weer ophield. Sinds 35.000 km is dit niet meer voorgekomen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.