Daihatsu Charade 1.3i CX (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Charade 1.3i CX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 1996 |
KM-stand bij aanschaf | 34.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Pluspunten:
- zuinig
- lage onderhoudskosten
- zeer betrouwbaar
- kleine draaicirkel
- pittige motor met goede prestaties (84 pk voor 838 kg!)je geeft menig snellere auto het nakijken
- heeft me bijna nooit in de steek gelaten
Helaas:
- stuurbekrachtiging ontbreekt, door bredere banden stuurt ie erg zwaar, sta regelmatig lucht bij te vullen
- geen electrische ramen en deurvergrendeling
- rumoerig
De vorige auto was ook Charade (3 cilinder), wat ouder model, deze een 4 cilinder. De auto is aangeschaft als tweede auto, ik heb er jarenlang alleen in gereden, inmiddels een kleuter en een peuter rijker. Voor boodschappen een prima afgemeten kofferbak, maar helaas past de buggy er niet in, waardoor kleuter op voorstoel zit. Vindt het hierdoor wat onveilig geworden.
Helaas wordt de Charade niet meer gemaakt, andere typen hebben niet die pittige motor, waardoor ik naar op ander merk moet omzien.
PROBLEMEN
In de loop der jaren vervangen:
- stuurstang (een paar jaar na aankoop)
- uitlaat eerst het laatste deel, 1,5 jaar geleden het eerste stuk (doordat deze uit 1 stuk is, is de katalysator ook vervangen (duur! +/- 500 EUR)
- startmotor (na bijna 10 jaar, +/- 130 EUR)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren