Citroën Xsara Picasso 1.6i (2000)

autoreview

Citroen Xsara Picasso
Citroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara Picasso - interieurCitroen Xsara Picasso - interieur

Signalement

UitvoeringXsara Picasso 1.6i
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2000
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De ideale gezinsauto. Veel ruimte, veel comfort. Moeiteloos naar Zuid-Frankrijk zonder rugklachten of vermoeidheid. Met de gigantische kofferruimte kreeg de Picasso de voorkeur boven de Scenic. Bij aanschaf nooit verwacht dat de uitneembare stoelen er zo vaak uit zouden gaan voor allerlei vrachtjes. Door grote wielbasis zeer comfortabel rijgedrag. Ook met een fietsendrager met drie fietsen erop nooit het idee dat de voorwielen het luchtruim willen kiezen. De 1600 motor is wat onderbemeten maar het is een lease-auto en als de keus bestaat uit een kale 1.8 of een 1.6 voorzien van alle opties dan is de keuze snel gemaakt. Een mpv is per slot van rekening geen auto die je de bocht omgooit. Nodigt hier ook niet voor uit en zorgt vrijwel automatisch voor een rustige rijstijl. De zit achter het stuur is erg goed met name vanwegen de positie van het stuur (t.o.v. de Scenic) en de armleuningen. Automatische airco en ventilatie werken uistekend. Zicht rondom prima en ook de kids zien door de hogere zit meer om zich heen omdat ze vaak net over een vangrail heen kunnen kijken. Picasso wordt nu vervangen door een Renault Grand Scenic 1.6 privilege luxe i.v.m. einde leasetermijn. Meer zitruimte en dezelfde bagageruimte-inhoud en toch iets meer vermogen.

PROBLEMEN

Ondanks het uitstekende comfort en de rijeigenschappen veel problemen gehad. Afslaan bij terugschakelen naar de tweede versnelling, radio-cd-speler vervangen, bobine defect, stabilisatorstang vervangen, hitteschild gescheurd, motorsteun vastgezet, gescheurd uitlaatspruitstuk vervangen. (Ondanks rustige rijstijl) Wellicht maandagochtendauto geweest want een aantal vrienden en collegae rijden dezelfde auto met weinig tot geen problemen (hooguit wat electronica-storingen).

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.