Citroën Xsara Picasso 1.6i (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Xsara Picasso 1.6i |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De ideale gezinsauto. Veel ruimte, veel comfort. Moeiteloos naar Zuid-Frankrijk zonder rugklachten of vermoeidheid. Met de gigantische kofferruimte kreeg de Picasso de voorkeur boven de Scenic. Bij aanschaf nooit verwacht dat de uitneembare stoelen er zo vaak uit zouden gaan voor allerlei vrachtjes. Door grote wielbasis zeer comfortabel rijgedrag. Ook met een fietsendrager met drie fietsen erop nooit het idee dat de voorwielen het luchtruim willen kiezen. De 1600 motor is wat onderbemeten maar het is een lease-auto en als de keus bestaat uit een kale 1.8 of een 1.6 voorzien van alle opties dan is de keuze snel gemaakt. Een mpv is per slot van rekening geen auto die je de bocht omgooit. Nodigt hier ook niet voor uit en zorgt vrijwel automatisch voor een rustige rijstijl. De zit achter het stuur is erg goed met name vanwegen de positie van het stuur (t.o.v. de Scenic) en de armleuningen. Automatische airco en ventilatie werken uistekend. Zicht rondom prima en ook de kids zien door de hogere zit meer om zich heen omdat ze vaak net over een vangrail heen kunnen kijken. Picasso wordt nu vervangen door een Renault Grand Scenic 1.6 privilege luxe i.v.m. einde leasetermijn. Meer zitruimte en dezelfde bagageruimte-inhoud en toch iets meer vermogen.
PROBLEMEN
Ondanks het uitstekende comfort en de rijeigenschappen veel problemen gehad. Afslaan bij terugschakelen naar de tweede versnelling, radio-cd-speler vervangen, bobine defect, stabilisatorstang vervangen, hitteschild gescheurd, motorsteun vastgezet, gescheurd uitlaatspruitstuk vervangen. (Ondanks rustige rijstijl) Wellicht maandagochtendauto geweest want een aantal vrienden en collegae rijden dezelfde auto met weinig tot geen problemen (hooguit wat electronica-storingen).
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren