Citroën Xantia Break 1.9 TD SX (1997)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Xantia Break 1.9 TD SX |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1997 |
| Jaar van aanschaf | 1999 |
| KM-stand bij aanschaf | 110.800 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De Xantia Break met 1.9 TD motor is een comfortabele en vlotte wagen. Bovendien zuinig: 1 op 16,5 is gemakkelijk haalbaar. Het enige kritiekpunt op de motor is dat deze onder de 2000 toeren niet thuis geeft. Met name bij het schakelen van de tweede naar de derde versnelling is dat merkbaar: het gat tussen deze versnellingen is groot. Verder is de bak goed gespatieerd.
Een bekende klacht is dat de Xantia vaag stuurt rond de rechtuitstand. Dit is waar, maar het is absoluut niet hinderlijk. De zijwindgevoeligheid van de Break is dat wel. In dat opzicht presteert de Berline beter. Zijwind heeft op dit model nauwelijks grip.
Het bijzondere veersysteem laat de auto zweven. Maar ook qua onderhoud is het vriendelijk. Tot nu toe beperkt dat zich tot heel af en toe wat speciale olie bijvullen.
Algemeen oordeel: een aanrader.
PROBLEMEN
Niet willen starten. Hiervoor is de wagen tot drie keer toe bij de garage geweest. Het vermoeden was een probleem in de elektronica. Na de derde keer gaf de diagnosecomputer eindelijk de juiste diagnose: een kapot relais waardoor de boordcomputer niet op gang kwam.
Lekkende brandstofpomp bij 200.000 km. Bleek een bekend probleem van de gemonteerde Bosch-pomp. Helaas een ingrijpende reparatie die inclusief uitharden van nieuwe afdichtingen 5 dagen vergt.
Buiten de bovengenoemde zaken is de Xantia een zeer betrouwbare auto
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren