Citroen ë-C3 Aircross 44kWh Max (2025) #3
autoreview
Signalement
| Uitvoering | ë-C3 Aircross 44kWh Max |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand laatst | 10.000 km |
Veel waar voor je geld
- 10.000 km
De ë-C3 Aircross is een auto met veel waar voor je geld. Het is de BX van nu: ruim, comfortabel, en betaalbaar.
Eerst de pluspunten:
Een zeer ruime auto, ondanks dat dit b-segment is. Je hebt echt heel veel ruimte op de achterbank en in de bagageruimte.
Het dashboard en bediening werkt intuïtief. De HUD-display is heel fijn; direct in beeld boven het (kleine) stuurtje. De multimedia werkt snel en is overzichtelijk. Daarnaast zijn er wat fysieke knoppen voor de verwarming (alleen op Plus-uitvoering volgens mij).
Hij is comfortabel, dankzij de advanced comfort stoelen en schokdempers, zonder week te zijn (andere modellen met die schokdempers zijn veel zachter). Het onderstel heeft me ook verrast door bij verkeersdrempels behoorlijk stabiel te blijven; vaak hebben goedkopere platformen daar moeite mee.
Hij is stiller dan je zou verwachten voor een budgetauto, en niet alleen omdat het een elektrische auto is, maar je hoort ook weinig bandengeruis en wind. De gewone C3 (het kleine broertje) die ik ook heb gereden is veel minder stil.
Dan toch wat kleine puntjes:
Er zit een klein accupakket van 44Kwh in. Daarmee rijd je op papier 300km. In de winter echter zo'n 180km. Maar omdat je altijd wel 100km buffer wil overhouden (stel je maakt een niet-geplande rit naar de andere kant van de provincie), moet je hem heel snel weer aan de oplader hangen. Er is nu een versie die 400km range heeft: deze was eerder nog niet leverbaar en zou mijn voorkeur nu hebben. Maar als betaalbare is dit gewoon een goede deal.
De zitpositie is niet helemaal ideaal. Het lijkt of de pedalen wat te dichtbij staan en het stuur daardoor niet goed genoeg instelbaar is. Voor je gevoel wil je ook lager kunnen zitten, maar dat lukt niet (en is ook wat raar met het erg hoge dashboard). Het is dus wat zoeken naar een goede zitpositie als je gemiddeld of wat langer bent.
Hij stuurt te licht, waardoor het wat gevoelloos wordt.
Je hebt zoveel beenruimte op de achterbank, dat deze met gemak verder naar voren had gekund. Hier had een verstelbare achterbank op z'n plek geweest.
Voor een stationwagen-achtige auto had de achterbank ook platter gemogen: nu kun je alleen de rugleuning (in delen) omlaag doen (die niet eens heel plat gaat), maar dat had veel uitgebreider gemoeten. Je wil echt een enorme zaal kunnen creëren. Dit is echt een gemiste kans.
Ik vind de 'plint' van het dashboard in de praktijk lomper dan op de foto's; het is van hard plastic en komt een behoorlijk eind naar je toe. Dat had wat subtieler mogen. Hier had ook wat meer 'Citroën'-styling naar voren mogen komen. Het ontwerp (ook buitenzijde) is niet echt des Citroëns, maar dit zal wel goed in de markt liggen.
Qua dashboard en bediening toch wat merkwaardige zaken: de parkeersensoren worden getoond op het centrale display, maar de pieptoon hoor je linksvoor (in de HUD). Dat werkt ietwat verwarrend; je kijkt verschrikt rond waarom er linksvoor gepiept wordt terwijl je achteruit rijdt.
Waarom staat de temperatuur niet op het centrale display?
In de HUD zit een klein menuutje dat je met de knop op de rechter stengel bedient. Door het menu scrollen gaat tergend langzaam door de animatie.
Als je door menu's gaat op het centrale display staat het terug-icoontje soms rechtsboven; erg verwarrend.
Het verbruik is nergens in te zien, ondanks dat deze optie 'aan' staat in het display.
Wat kleine storingen helaas: een gordel achterin blijft piepen ook als er niemand op zit, en er blijft een heel fel lampje in je gezicht schijnen dat de passagiersairbag actief is.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Citroën C3 Aircross Max 113pk Comfort Range 44 kWh | Camera | Parkeersensoren Voor en Achter | 8 Jaar Garantie | Apple Carplay/Android Auto | Cruise Control | Climate Control | 17" Lichtmetalen Velgen
- 2025
- 3.376 km

Citroën C3 Aircross Max | 10,25" kleuren touchscreen, incl. FM/AM/Digitale Radio DAB+, Draadloos Apple Carplay™ en Android Auto™ ondersteuning, 1x USB-C aansluiting vóór & 2x USB-C aansluiting achter & 6 speakers | Achteruitrijcamera | Bandenreparatiekit
- 2026
- 15 km

Citroën C3 Aircross Max | 2 zitplaatsen op derde zitrij | Achteruitrijcamera | Derde zitrij met 2 zitplaatsen
- 2026
- 15 km


