Citroën C5 Break 2.0 16V Ligne Prestige (2001)

autoreview

Citroën C5 Break 2.0 16V Ligne Prestige (2001)

Signalement

UitvoeringC5 Break 2.0 16V Ligne Prestige
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf123.292 km
KM-stand laatst280.095 km
Lezerswaardering: 42%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 280.095 km

Op 2 februari was het dan zover. Eindelijk de aflevering van mijn Citroën C5 Break. Na jaren met diverse Xantia’s te hebben gereden was het tijd voor de Grote Stap Voorwaarts.
Door mijn jaarkilometrage, zo’n 55.000 - 60.000, en de regelmatig opduikende files, diende de volgende wagen een automaat te zijn. Ook wilde ik weer een Break en aangezien LPG me op de Xantia behoorlijk goed was bevallen, was dit ook een vereiste.

Mijn vaste leverancier vondt een keurige wagen van 2001, inderdaad, een van de eerste C5’s. De historie werd gecontroleerd op storingen en naar bleek was de auto altijd storingsvrij geweest. Ze kónden het dus wel! De automaatbak was stuk en er zat geen LPG in. Geen probleem, mijn leverancier is in zijn vorige loopbaan reviseur van automaatbakken geweest en een LPG-installatie is in te bouwen.

Sinds de aflevering heb ik er in een maand of twee ruim 10.000km mee gereden.
Een bijzonder prettige en comfortabele auto. Redelijk zuinig is-ie ook, op langere afstanden is 1:9,3 haalbaar en onzuiniger als 1:8,5 heeft de wagen eigenlijk nog niet gelopen. En dat is beter dan de Xantia (met handbak) haalde.
Nou kan dat zeker met mijn rijstijl te maken hebben, met de C5 rijd ik beduidend rustiger.

De automaatbak is een zaligheid. Vrijwel onmerkbaar worden de versnellingen geschakeld en ook het adaptive karakter kan mij erg bekoren. Bij wat harder afremmen wordt meteen teruggeschakeld zodat er beter snelheid kan worden gemaakt.
Wel is de auto beduidend trager dan mijn vorige. Gewicht en grote stappen van de automaat zullen daar debet aan zijn.
De auto is echter erg rustgevend dus hindert het mij niet zo.

Moeite heb ik met de stoelen. Deze zijn niet zo comfortabel als ik dacht en ik mis wat steun in de lendenen. Tevens is de zijdelingse steun vrijwel niet bestaand. Dat dit beter kan, bewijst een rit in een Exclusive-uitvoering, waar veel prettiger stoelen in zaten. Ik overweeg naar een aanpassingsbedrijf te gaan om de stoel te laten aanpassen.

Mijn grootste zorg was het LPG. Nou heb ik best redelijk goede ervaringen met de Xantia, die niet geheel probleemloos was, maar ik heb veel ellende gehoord van C5’s. Ook mijn leverancier heeft een aantal negatieve ervaringen. Desondanks is gekozen voor inbouw van een Vialle LPi systeem met onderbouw. Deze is met de grootste tank uitgerust, waardoor de vloer 2 centimeter omhoog komt. De eerste 10.000 km zijn voor wat betreft de Vialle-installatie in twee woorden samen te vatten: volkomen probleemloos.
Overschakelen is totaal niet te merken en enig verschil tussen benzine en LPG is niet waarneembaar. Geen schokjes, geen stotteren, niet inhouden, gewoon helemaal onmerkbaar. En zo hoort het ook.
Overigens is een jongere C5 van een andere klant rond dezelfde tijd uitgerust met eenzelfde installatie (bij een ander ingebouwd) en die heeft veel problemen. Wellicht had ik een toevalstreffer of de ellende komt nog.

UPDATE 12-08-2007:
Inmiddels is er een kleine 20.000km bijgekomen. De auto heeft een vakantie naar Italië achter de rug en heeft dit probleemloos doorstaan.
Deze vakantie was met een Audi A3 rijdende vriend, die ook eens een tijdje in een echte auto kon rijden. Hij was zeer te spreken over het comfort, de automaatbak en de wegligging van de auto. Nooit geweten dat je met een volbeladen C5 zo lekker kon smijten door de bergen!

Voor het probleem met de stoelen, waar ook mijn kameraad last van had, is een oplossing gevonden in een lendesteunkussentje uit de ANWB-winkel. Het is even wennen, maar ik heb nu nergens last meer van.
De gemeldde storing bij de andere C5 met betrekking tot LPG bleek bij navraag een pietepeuterig klein probleem te zijn met een onderdeel van een paar cent en is opgelost. Mijn LPG installatie is nog steeds volkomen probleemloos na 30.000km.
Ook een leen-C5 die ik wel eens rijd is probleemloos en heeft er nu 230.000km met eenzelfde installatie opzitten. C5 op LPG, mits Vialle, is gewoon prima aan te raden.

Na een ruim half jaar ben ik goed gewend aan de prestaties van de auto en merk regelmatig dat ik bij het wegrijden bij stoplichten ineens wel erg ver van de auto’s achter me ben weggereden. Alles went, en de wagen is mij nu snel genoeg. En in Duitsland dik over de 200 op de meter en de tomtom gehad.
Reden om de waarderingen hier en daar aan te passen.

UPDATE 31-12-2009:
De auto is nu aan zijn laatste maanden in mijn dienst begonnen.
De stand is inmiddels dik 280.000km en het wordt eens tijd voor een nieuwe. Dat wordt zeer waarschijnlijk weer een C5. Ook heb ik nog een klein scheef oogje op de Volvo V70, wat ik ook een erg mooie auto vind. De volgende auto zal in ieder geval een diesel zijn. Aangezien ik geen enkel probleem heb gehad met LPG, echt helemaal niets in al die kilometers, en ik het nog steeds een prima combinatie vind, heb ik wel wat uit te leggen.
Deze C5 is z'n dienst bij mij begonnen in een soort leaseconstructie, waarbij ik een vast bedrag aan mijn garage betaalde voor onderhoud, reparaties en afschrijving. Het maakte mijn garagehouder niet uit of ik diesel of LPG reed. Hij heeft de auto voor me gekocht, LPG gemonteerd en ik kon rijden. Op dat moment zijn variabele kilometerkosten erg belangrijk. Wegenbelasting voor LPG is lager dan bij diesel en ook de brandstofkosten per kilometer liggen lager. Met mijn kilometrage scheelde dat zo'n € 100,- in de maand. Extra onderhoud maakte mij niet uit, mijn kosten lagen vast.
Ongeveer een jaar terug heb ik de auto overgenomen en ben volledig verantwoordelijk voor de kosten. Dan is diesel interessanter. Zoekend naar een nieuwe auto blijken er weinig C5's op LPG te zijn en die er zijn, hebben veel gelopen. De prijzen zijn niet veel anders als de diesels. Die hebben wel hetzelfde gelopen, maar kunnen ook verder door, denk ik.
Een auto op benzine kopen en er LPG in zetten is niet lonend, althans, mijn budget is dan te laag. Aantrekkelijke auto's zijn al zo'n € 13.000,- en dan moet er nog LPG in.
Diesel dus. Ik ben zoekende naar een 2.2 of 2.0-16V diesel, dus rond de 135pk, met automaat. Dat is me prima bevallen. Ook moet het een Exclusive-uitvoering zijn met navigatie en telefoon af fabriek.

De prestaties van mijn huidige auto zijn me uiteindelijk wat tegengevallen. Ok, hij komt wel van z'n plek, maar met name met inhalen op 80km wegen kom je wat tekort, ook door de 4-bak.
Dat hoop ik met een diesel op te lossen. Ik heb wel eens een leen-C5 mee, een 110pk HDi met automaat, en dat is een veel prettiger combinatie. Dus ruim 130pk moet helemaal goed zijn.

PROBLEMEN

  • 280.095 km

Problemen tot nu toe:
Het rechter achterportier wil met regelmaat niet afsluiten met de centrale vergrendeling.

Sorry, meer is niet te melden.

UPDATE 12-08-2007:
Waar de wagen wat last van heeft zijn kleine storinkjes die ineens opduiken en na verloop van tijd weer verdwijnen, zoals het achterportier. Meer zaken: zo heeft de stand van de regensensor een tijdje alleen een vaste intervalwerking gehad, maar is vanzelf weer variabel gaan reageren, klikte ineens mijn kofferklep open als ik mijn auto ontgrendelde, maar ook dit heeft maar twee dagen geduurd en heel af en toe gaat een raam alleen met kleine stukjes omhoog (is een keer of 3 gebeurt).
Persoonlijk vind ik dit niet zo erg, alles gaat vanzelf weer over, maar ik kan me voorstellen dat iemand die aan Duitse Degelijkheid is gewend, de auto hierom zou vervloeken.

Een beetje doorgewinterd Citroënrijder noemt dit soort onvolkomenheden gewoon ’karakter’ en wacht tot het overgaat.

Mechanisch puntje dat niet vanzelf overgaat heeft betrekking op de uitklapbare armleuningen van de voorstoelen.
Die van de rechter voorstoel ligt er regelmatig af en van de linkerstoel is het exemplaar dolgedraaid. Hier heb je dus niks aan. Wel jammer, in mijn Xantia had ik ook een middenarmsteun en vind dat erg prettig. Bij de beurt laat ik er wel weer naar kijken en inmiddels ben ik er weer aan gewend zonder te rijden.
Hopelijk hebben ze in Type 2 de stoelen en armsteunen beter voor mekaar.

UPDATE 31-12-2009:
Tja, probleemloos is de C5 niet helemaal geweest.
Bij 224.000km is de multiriem geknapt (dus niet de distributieriem). Dat is de enige keer dat de auto me echt heeft laten staan. Verder heeft de auto een tijd heel erg veel storingen in het motormanagement gehad. Dit ging gepaard met verlies aan vermogen en beroerd lopen. Even afzetten en weer starten zorgde voor tijdelijke oplossing, maar het werd steeds erger. Een nieuw bobineblok zorgde uiteindelijk voor een oplossing, maar 100% was het nog niet. De auto is uitgelezen bij de dealer en daar bleek ook dat er een probleem zat in mijn lichtsensor, die in de centrale module roet in het eten gooide. Die is elektronisch uitgezet (moet nu zelf weer lichten aan- en uitzetten) en het probleem is vrijwel over. Alleen houd de auto niet van lang stationair draaien na koude start. Dan schiet-ie in z'n noodloop. Gewoon starten en wegrijden en er is niets aan de hand.
De versnellingsbak geeft wel af en toe een probleem. Die schiet soms ook in z'n noodloop, waardoor alleen de derde versnelling beschikbaar is. Even uitzetten en meteen weer starten (desnoods rollend met pook in neutraal) en het euvel is weg.
Al met al, langzaamaan tijd voor wat anders.

CONCLUSIE

  • 280.095 km

Al met al ben ik toch tevreden. De auto is altijd fijn blijven rijden, heeft me tussen de beurten door nooit geld gekost op de multiriem na, en is eigenlijk best betrouwbaar geweest.
Ook heb ik er goedkoop mee gereden. Ik rij op kilometervergoeding en het bedrag is altijd voldoende geweest om alle kosten van deze auto te dekken, ook de privékilometers. Ik heb de auto dus eigenlijk gratis gereden. En da´s niet duur.

Op naar de volgende C5!

Update 24-1-10: Op 9 januari de volgende C5 opgehaald. Deze auto is voor een nog heel acceptabel bedrag verkocht.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.