Citroën C4 Picasso 2.0 16V Ambiance (2007)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | C4 Picasso 2.0 16V Ambiance |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Semi Automaat |
| Bouwjaar | 2007 |
| Jaar van aanschaf | 2007 |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Sinds 28 maart 2007 heb ik voor het eerst van mijn leven de switch naar Citroen gemaakt. Ik rijd al ruim 35 jaar auto en was met name gecharmeerd van de merken Ford en Peugeot. De laatst jaren heb ik met veel plezier overigens Peugeot gereden ( 307 en 407) Mijn dealer te Culemborg (Visscher) verkoopt naast Peugeot ook Citroen.
Een vriend van mij is in het bezit van de Citroen Xsara Picasso en ik moet zeggen dat deze auto tijdens het meerijden een zeer prettige indruk maakte, met name het weggedrag en de zeer comfortabele zit met goed uitzicht. Toen de nieuwe Picasso uitkwam heb ik een proefrit gemaakt met de 2.0 liter benzine uitvoering gecombineerd met de semi-automaat met 6 versnellingen. De meningen over deze bak lopen uiteen. Ik moet echter zeggen dat, nadat de auto rustig was ingereden, deze semi-automaat mij bijzonder goed bevalt. Weliswaar voel je soms een schokkerige overbrenging, maar in combinatie met het flipper-systeem al dan niet gekoppeld aan de automatische werking van de bak, rijdt deze auto gewoonweg erg lekker. Ik heb ook echt het gevoel dat, na verloop van tijd, deze bak in automatische stand zich wel degelijk aanpast aan je rijstijl. Het mechanische en ietwat stugge karakter van deze bak is nu na 8 maanden bijna geheel verdwenen. Rijdt bijna net als een ’vol-automaat’ is mijn ervaring.
Andere sterke punten van deze Picasso zijn het zitcomfort (heerlijke stoelen), het veercomfort gekoppeld aan een goede wegligging, de stilte in de auto (de motor hoor je amper)en het bijzonder goede uitzicht rondom.
Wel vind ik dat je voor de betaalde prijs van rond de EUR 32.500,= mag verwachten dat er een lederen stuur in de auto zit, een bandenspanningsmeter, electrisch inklapbare buitenspiegels en een electrisch in hoogte verstelbare bestuurders-en passagiersstoel. De 407 had deze zaken voor deze prijs wel ’standaard’ aan boord.
Tot nu toe geen enkel mankement gehad. Ik moet dan ook ronduit bekennen dat het voor mij ’onbekende’ merk Citroen mij bijzonder goed bevalt. Ik ben over deze auto razend enthousiast! IJs en weder diendende wordt mijn volgende auto vast en zeker weer een Citroen C4 Picasso met semi-automaat!
PROBLEMEN
Geen enkel probleem in de 8 maanden dat ik deze auto nu heb. Er is wel een terugroepactie geweest, maar ik had de auto binnen 45 minuten weer terug.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren