BMW i3 120Ah Executive Edition (2020) #2

autoreview

BMW i3 120Ah Executive Edition (2020)

Signalement

Uitvoeringi3 120Ah Executive Edition
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2023
KM-stand bij aanschaf42.120 km
KM-stand laatst42.120 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Underpromise overdeliver

  • 42.120 km

Wij reden een 2012 bmw x1 xdrive, die had 2023 behoorlijk wat kilometers erop zitten en ik voorzag dat daar wat onderhoudskosten aan zaten te komen en ik heb een hekel aan onverwachte reparaties dus leek het mij een goed moment om deze nu te vervangen.
Mijn vrouw -die daarin het meeste reed- was erg verknocht aan die X1 maar ook gehecht aan de portomonaie. Dus haar kunnen overreden om tijd vrij te maken voor een paar proefritten.

Ik had drie autos besproken en tijd in haar drukke agenda. Drie auto's die naar mijn idee gelijkwaardig zijn in kwaliteit en kosten. Ik heb gezwegen en de keuze aan haar gelaten en zij koos een i3 120ah. Zij heeft daar nu bijna 2 jaar in gereden.

Ze/wij moest(en) even wennen aan electrisch rijden. Dat duurde ongeveer een jaar. We laden meestal mode 2 thuis of bij een snellader.

Ze heeft éénmaal een lekke band gehad door scheef langs een stoeprand te rijden (merk op de spoorbreedte is achter een fractie breder dan voor).
Een steenmarter had een aan een kabel geknaagd en dat moest gerepareerd (we hebben dit overigens ook gehad met de x1) de auto heeft nu ook een sonische marterverjager dat lijkt te helpen.

Sterk punt van de auto is het rijgedrag en de draaicirkel (9,9m). Ook is hij verrassend ruim achterin. Je kunt er prima met vier man in. De voordeuren zijn vrij groot maar niet zwaar. De instap voorin is ruim en ook voor oudere mensen echt bijzonder goed toegankelijk. Nadeel is wel dat de vrij grote deuren soms in krappe garages wat lastig zijn. ("elk voordeel hep z'n nadeel" zelfs vleugeldeuren hebben nadelen). Ook is hij erg zuinig in de praktijk. Heel erg zuinig zelfs als mijn vrouw rijdt. Vooral in druk verkeer en op binnenwegen veel zuiniger dan welke moderne brandstofmotor dan ook.

Zwakke punten zie ik eigenlijk niet zo. Nou ja het is een auto die rijd als een mini (altijd als eerste weg bij het stoplicht ongeacht wie er naast je staat, 1300kg 0-100km/h 6,1 sec). Daar moet je van houden. Ook vind ik de stoelen minder dan die van onze id-buzz of Volvo V70 nochtans zijn ze best wel goed.

Wij zijn er nog steeds erg blij mee, hele fijne auto.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.