BMW 530d Executive (1999) #8

autoreview

BMW 5-serie

Signalement

Uitvoering530d Executive
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf1999
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Na 4 mercedessen naar volle tevredenheid, in 1999 maar eens een proefrit gemaakt in een BMW 530d
Door het comfort van de vorige mercedessen vond ik de BMW een stuk stugger, de motor was allerter en stuurde strakker, ze scheelde niet veel in prijs nl 126.000 ouderwetse guldens.
Het was een zakelijke wagen dus maar een keer BMW in de executive uitvoering met leren bekleding en automaat.
De sportsoelen die als optie waren besteld waren mij te hard en
heb er 2 maander later normale stoelen in laten zetten.
De eerste 2 jaar is zo'n beetje alles aan de auto vernieuwd wat je maar kunt bedenken, van kabelbomen, ABS, compleet nieuw dashboard, airbacks, nieuwe turbo, luchtmassameter, in een maand 4 nieuwe accu's e nog een aantal dingen die ik vergeten ben.
De turbo en luchtmassameter zijn waarschijnlijk stuk gegaan door een tuning na 18 maanden (28.000 km) van 183 naar 231 PK en van 390 naar 510 NM, bij Eriks voor 2300 euro, 3 dagen werk, De tuning heeft er 6 maanden ingezetten en na een nieuwe turbo en luchtmassameter niet meer opnieuw getuned.
Bijna alle reparaties zijn onder garantie en coulance afgehandeld. De jaren daarna is het bij onderhoud en kleine reparaties gebleven.
Even nog iets over het rijden met BMW.
De kracht van de 183 PK sterke diesel heeft me nooit een gevoel van te weinig gegeven, op de autobaan is kruisen met 160 - 200 km
vrij comfortabel. het verbruik is altijd 1 op 13, en het olieverbruik is praktisch niets.
Nadeel is dat hij erg gevoelig is voor wind en rijsporen en de neus is altijd wat zenuwachtig.
Ik heb proefritten gemaakt in de nieuwe mercedes E klasse in 4 verschillende motoruitvoeringen en ik moet zeggen dat de 350CDI op mij het meeste indruk heeft gemaakt, Ik ben benieuwd hoe de nieuwe 5 zal rijden.
Maar steeds heb ik het gevoel, waarom moet ik een nieuwe wagen, deze oude 5 rijdt nog zo lekker en de kwaliteit van de materialen is noch als nieuw.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.