BMW 320d EfficientDynamics Corporate Lease Edition (2015) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | 320d EfficientDynamics Corporate |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand laatst | 850 km |
Eerste ervaringen nieuwe leaseauto
- 850 km
Vorige week vrijdag heb ik mijn nieuwe leaseauto opgehaald bij de dealer. Na een weekendje weg en de gebruikelijke dagelijkse kilometers is de eerste tank diesel nu voor ruim driekwart leeg. In deze review kom ik terug op de keuze voor een BMW 3 Sedan en mijn eerste ervaringen.
De keuze voor een BMW 3 Sedan.
Na ruim 3 jaar gereden te hebben in een Volkswagen Passat mag ik begin juli een nieuwe leaseauto uitzoeken. De keuzevrijheid was enigszins beperkt tot een aantal merken, een verplichte dieselmotor, metaallak, maximaal 20% bijtelling en een maximaal leasebedrag. Daarnaast wilde ik ditmaal een automaat en een iets vlottere motor dan in mijn vorige auto. Naast de BMW heb ik een Volvo V60 en een Volkswagen Passat overwogen.
De proefrit in de Volkswagen Passat viel tegen. Ondanks dat ik ruim van te voren contact had opgenomen met de dealer, was een proefrit met een automaat niet mogelijk. Verder moest de handgeschakelde 120pk motor het duidelijk afleggen tegen de 150pk van de Volvo en de 163pk van de BMW. Een sterkere motor met automaat is op de Volkswagen Passat niet verkrijgbaar. De Volvo V60 verraste in positieve zin. De dealer nam de moeite om de juiste versie over te laten komen van een andere locatie. Na een rit over de snelweg, door het buitengebied en de stad waren we zeer tevreden. Als laatste hebben we gereden in de pré-facelift BMW 3 Sedan. De auto had al de nodige kilometers gemaakt, maar de wegligging was desondanks uitstekend en minder hobbelig dan in de Volvo. Daarnaast was op de snelweg duidelijk merkbaar dat de BMW (8 versnellingen) rustiger is dan de Volvo (6 versnellingen). Uiteindelijk heeft de sportieve uitstraling van de BMW de doorslag gegeven.
De BMW 320dA EfficientDynamics Corporate Lease Edition (modeljaar 2016) heb ik uitgerust met:
- Model Sport;
- Executive uitvoering;
- Handbediend zonnescherm achterportierruiten;
- Active cruise control met stop en go functie;
- In delen neerklapbare achterbankleuning;
- Sporttransmissie met stuurschakeling;
- Extra 12V aansluiting.
Helaas zijn er een groot aantal “nice to have” opties beschikbaar, die ik graag had toegevoegd. Te denken valt aan Real Time Traffic Information, HiFi systeem, Lendensteunen, Park Distance Control voor en Grootlichtassistent. De keuzevrijheid was echter niet ongelimiteerd.
Mijn eerste ervaringen.
Nu de eerste tank bijna leeg is kijk ik met veel plezier terug op de eerste kilometers. De uitrusting voldoet volledig aan mijn verwachtingen en de kleur “mineralgrau” past goed bij het sportieve uiterlijk.
De uitstraling van het model sport is geweldig. De zwarte afwerking van de grille en uitlaat ziet er goed uit. Het lichtpakket is wat mij betreft echt een noodzakelijke optie, wil je ’s nachts nog iets kunnen terugvinden in je auto. Voor het instellen van de sportstoelen heb ik wel even de tijd genomen. Met name het kantelen van de stoelen vergt de nodige nauwkeurigheid. De stoelen geven voldoende steun in bochten en zijn erg comfortabel. De 2-zone airco ziet er net iets luxer uit dan de gewone airco, door de digitale weergave van de gewenste temperatuur. De eco pro modus is echter bij het wegrijden niet ideaal als de ramen beslagen zijn. Ook de airconditioning neemt dan wat gas terug.
De lichtopbrengst van de led-verlichting is ’s nachts en tijdens mist erg goed. Het navigatiesysteem business werkt naar behoren. Het scherm is groot genoeg, de rekensnelheid goed en de informatie op het instrumentenpaneel is duidelijk. Ik mis geen zaken, die een upgrade naar navigatiesysteem professional noodzakelijk maken. Een verbeterpuntje betreft het gebruik van de TMC verkeersinformatie.
De TMC verkeersinformatie op het navigatiesysteem business is niet altijd up-to-date en onvolledig. Hierdoor zijn de voorgestelde alternatieve routes onbetrouwbaar en niet aan te bevelen. De optionele Real Time Traffic Information (RTTI) kan helaas alleen in combinatie met connecteddrive services aangeschaft worden, wat deze optie vrij prijzig maakt. Ik heb ter vergelijking mijn TomTom met realtime verkeersinformatie aangesloten en deze geeft betere alternatieve routes en is nauwkeuriger met de verwachte rijtijd / vertragingstijd. Tevens neemt de TomTom op vrijwel alle wegen de files mee, ook binnen de bebouwde kom en op secundaire wegen, zodat je niet alsnog vast komt te staan tijdens een omleiding. Ik twijfel nu om de optie (RTTI) alsnog aan te schaffen, maar zou teleurgesteld zijn, als deze minder goed functioneert dan de TomTom.
De neerklapbare achterbank was erg handig tijdens een weekendje weg. Dit zou geen optie moeten zijn, wil je enige flexibiliteit hebben in je kofferruimte. De zonneschermen voor de achterportierruiten sluiten mooi aan. Ze zorgen ervoor dat de uitstraling van de BMW behouden blijft met ons zoontje in zijn autostoeltje. De stuurschakeling heb ik nog niet uitgeprobeerd en het effect van de sporttransmissie in de sportstand kan ik niet vergelijken met de reguliere automaat.
De active cruise control (ACC) met stop en go functie is in het begin even wennen. In rustig verkeer (buiten de spits) en in de file reageert het systeem vrij natuurlijk en is het systeem echt een aanrader. De auto remt netjes af tot stilstand en gaat vanzelf weer rijden als de stop niet te lang duurt. Bij snelheden vanaf 90 km/h, houdt het systeem echter veel afstand tot je voorligger, waardoor er een auto kan tussenvoegen. Op de rechter rijbaan is dit geen probleem, maar op de linker of een middenbaan soms wat vervelend. De extra afstand zorgt echter wel voor een veel rustigere rijervaring, waarvan met name je medepassagiers zullen genieten.
De ACC werkt ongeveer als volgt. De afstand tot je voorligger neemt toe naarmate de snelheid omhoog gaat. Dit is bij snelheden tot 90 km/h niet veel anders dan dat je gewend bent. De afstand in meters is ongeveer 45% van de snelheid in km/h, als je de kortst mogelijke afstandsinstelling van 1 streepje selecteert (3 streepjes is standaard en komt overeen met ongeveer 50%). Bij 100 km/h is de afstand tot je voorligger dus ongeveer 45 meter. Dit is echter ook de afstand, die je in drukker verkeer zelf zou aanhouden bij een snelheid van 120/130 km/h. De BMW houdt echter vast aan circa 45% en neemt daardoor relatief snel gas terug of remt af tot een afstand van meer dan 50 meter. Dit laat ruimte voor andere voertuigen om ertussen te kruipen bij een gering snelheidsverschil met de naastgelegen rijbaan.
De betrouwbaarheid kan ik nog niet goed beoordelen met een paar kilometers op de teller. De waardering is echter verplicht en zonder problemen vooralsnog 5 sterren.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.