BMW 318i Touring Executive (2010)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 318i Touring Executive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 25.000 km |
KM-stand laatst | 50.000 km |
Eerste ervaringen
- 25.000 km
Sinds vorige week donderdag ben ik de trotse eigenaar van een BMW 3-serie Touring Executive. Weer aangeschaft bij dezelfde dealer (van Poelgeest in Amstelveen), waarbij ik mijn vorige BMW 3-serie Sedan heb ingeruild voor een alleszins redelijke prijs.
Eerst nog een paar weken moeten wachten, omdat de auto nog langs de douane moest en een nieuw kenteken moest krijgen. De BMW stond namelijk wel bij mijn dealer, maar kwam oorspronkelijk van BMW uit Duitsland.
De eerste ervaringen met deze auto zijn heel positief. Deze Touring uitvoering is veel praktischer dan de Sedan en dat bevalt me erg goed. Een BMW 3-serie is natuurlijk nooit een ruimtewonder, maar ik vind het een perfecte maat. Niet te groot en niet te klein.
De auto is voorzien van een aantal toeters en bellen, zoals een panorama / schuifdak, park distance control, business navigatie en bijbehorende audio, xenon verlichting, stoelverwarming etc.
Het eerste wat opviel aan deze auto waren twee dingen: De stuurbekrachting werkt duidelijk anders en lichter dan in mijn vorige auto, maar het bevalt prima. De motor (de 143pk versie) rijdt duidelijk soepeler dan die van de vorige.
Ik moet nog wennen aan het start / stop systeem. Ik ben zo gewend om met ingetrapte koppeling en in z'n 1 voor stoplichten te wachten. Het park distance control systeem vind ik echt fantastisch.
Uiteraard rijdt deze BMW weer als een BMW en daar is dus niet veel op aan te merken. Ook de Touring ligt perfect op de weg en geeft veel vertrouwen.
De bluetooth verbinding werkte meteen met mijn Samsung telefoon, dus dat was ook mooi. Hoewel ik mijn telefoon eigenlijk nooit in de auto gebruik. In de auto moet je rijden en niet bellen.
Het audio systeem klinkt beter dan die in mijn vorige BMW. Ik weet niet precies waar dat verschil vandaan komt, maar dat is weer een extra positief punt.
Ik zit nog een beetje te vogelen met de afstelling van mijn stoel, maar daar ben ik echt een pietje precies in. De BMW 3-serie is een van de weinige auto's waar ik echt lekker in zit, dus dat komt helemaal goed.
Nu eerst maar weer eens wat kilometers maken, maar ik ben er van overtuigd dat ik veel plezier aan deze auto ga beleven.
Overigens heb ik het eerste grappige moment al gehad. Toen ik de auto ging halen, hoorde ik iets heen en weer schuifen bij het rechter voorportier. Even terug gereden naar de dealer en daar bleek dat er een euro muntstuk in de geleiderail van de voorstoel lag. Nou ja, toch weer een euro voor de pot van de monteurs :-)
Lekker
- 25.500 km
Ik heb nog niet veel tijd gehad om te rijden met mijn nieuwe auto, maar de eerste 500 kilometer heb ik weer achter de rug.
De auto rijdt geweldig, maar dat mag je ook verachten van een BMW. Deze auto is weer een stuk luxer dan de vorige en dat bevalt heel goed. Ik heb de voor mij perfecte zitpositie weer gevonden en dat zit lekker en ontspannen. Geen rugklachten, wat ik in andere auto's wel eens heb.
De parkeersensoren zijn erg handig en het shuif- / panoramadak is ook super. De automatische verlichting vind ik ook heel handig.
Ik heb ook het eerste minpuntje ervaren van een BMW 3-serie Touring. Ik hen net in de regen gereden en het viel me op dat het zicht door het achterraam niet best is als het regend. Je moet regelmatig even handmatig de wisser aanzetten. Bij de meeste auto wordt het achterraam droog gehouden door de wervelingen van de lucht. Bij deze auto blijkbaar een stuk minder. Dan kan je ook positief zien, want dat zou moeten betekenen dat er ook minder 'drag' is en dat is aero-dynamisch weer een pluspuntje.
Het verbruik is niet veel beter dan mijn vorige BMW (nu 1 op 12,6), maar ik rij niet veel lange snelweg ritten. Ik let nu wel op de schakelindicator en dan blijkt dat je veel eerder zou moeten schakelen dan ik gewend ben. Het start / stop systeem kan ik nog niet erg aan wennen. Ik ben zo gewend om gewoon met ingetrapte koppeling en in z'n 1 te wachten. Duurt toch langer, voordat je weg bent als je de koppeling moet intrappen en de eerste versnelling moet inleggen.
De business navigatie in deze auto werkt uitstekend. Ik heb een combinatie van een 3D kaart en pijltjes configureerd en dat bevalt prima. De gesproken instructies zijn duidelijk en ruim op tijd.
Kortom: De auto bevalt heel goed.
Fijne auto
- 28.000 km
Na 3 duizend kilometer en 3 maanden is het wel tijd voor een nieuwe korte review.
Deze auto bevalt me nog steeds uitstekend. Zoals je van een BMW mag verwachten, rijdt de auto geweldig en ben ik daar heel tevreden mee. De auto leek in het begin een beetje lui, maar dat is er nu helemaal uit. Blijkbaar moet de auto even aan zijn baasje wennen en heeft hij er nu meer zin in. Ik ben heel blij met de keuze voor een Touring, want dat is echt veel praktischer dan de Sedan die ik hiervoor had.
Mijn vorige 318i Sedan was een nogal basic auto en nu heb ik een wat meer aangeklede Touring. Dan merk je wel wat luxe doet met het gevoel wat een auto je geeft. Heerlijk om wat meer toeters en bellen te hebben.
Ik heb maar 1 negatief punt te melden, maar ik denk dat het aan mijzelf ligt. Ik heb nog steeds af en toe ruzie met het samenspel tussen gaspedaal en koppeling bij het wegrijden. Ik heb regelmatig het probleem dat de auto heel even 'dood valt' direct na het optrekken. Je zou bijna denken dat traction control ingrijpt, maar dat is volgens mij niet het geval. Het samenspel tussen gaspedaal en koppeling is nogal gevoelig.
De auto is voorzien van een start / stop systeem, maar dat gebruik ik maar weinig. Ik vind het gewoon niet handig om voor het stoplicht de auto in zijn vrij te zetten en de koppeling los te laten. Ik kan me ook niet voorstellen dat veel mensen dat doen.
Winterbanden
- 35.000 km
We zijn weer een half jaar verder en een mooi moment om een review toe te voegen. Iedere keer dat ik rij in de Touring, ben ik blij dat ik deze auto heb gekocht. Wat een fantastische auto. Ik ben iedere keer weer blij met de zitpositie in de BMW. Om een of andere reden pas ik blijkbaar het best in een BMW, want ik heb nog nooit zo goed gezeten als in deze en mijn vorige BMW.
Sinds de winterse ervaringen van voorgaande jaren heb ik dit jaar maar eens winterbanden laten monteren. Het stuurgedrag is wel aanzienlijk anders dan met de zomerbanden, maar dat went snel. Wat ik wel irritant vind is dat de bandenspanning langzaam terug loopt. Geen idee of dat normaal is. Sinds eind oktober heb ik 4 keer lucht bij moeten pompen.
Laatst kreeg ik plotseling een waarschuwing van het bandenspanningscontrolesysteem (wow, goed woord voor scrabble): lekke band links achter. Dan blijkt het nut van run-flat banden. Rustig doorrijden naar de dealer en een half uur later zat ik weer op de weg d.m.v. een bandenreparatie. Wel 40 euro licher, dat dan weer wel. Maar ja, bandenproblemen kan je niet aan de auto toeschrijven.
Die auto is verder probleemloos en rijdt zo ontzettend lekker. Natuurlijk blijft er altijd iets te wensen over: iets meer vermogen, iets stiller, lederen bekleding. Maar ja, dan moet je nog dieper in de buidel tasten. Waar ik heel erg blij mee ben is de stoelverwarning. Dat is zo ontzettend lekker met dit koude weer...Lekker warme billen :-)
Het verbruik valt wel een beetje tegen, maar dat heeft te maken met het feit dat ik veel relatief korte ritten rij. Het verbruik is nu 1 liter op 11.4 kilometer. Ik heb de meter al eens ge-reset voor een aantal langere snelweg ritten en toen wss het verbruik aanzienlijk lager.
Nu maar wachten tot het voorjaar en het moment dat het panoramadak weer helemaal open kan. Nog zo'n lekkere optie.
2.5 jaar
- 50.000 km
Ik heb deze BMW nu 2.5 jaar en nog steeds bevalt de auto erg goed. Het is een uitvoering met redelijk veel luxe en dus is er niet zoveel te wensen.
Wat me wel steeds opvalt is dat de motor niet echt stil is. Als je hem een beetje op de staart trapt, maakt het al snel veel geluid. Ook het bandengeluid bij vochtige wegen is opvallend. Maar dat ligt misschien aan het type banden.
Vorige winter heb ik een kleine lakschade opgelopen aan de voorbumper, maar dat is allemaal weer netjes gerepareerd. Het had nogal gesneeuwd en ik wilde de garage onder mijn appartementencomplex uit rijden. De verwarming van die oprit was stuk en dat ging dus niet goed. Ik gleed achteruit en schuurde langs de muur. Ook de achterwielaandrijving is geen aanrader voor de winter, maar dat weet je als je een BMW koopt.
Ik ben een keer problemen gehad met de bobines, die toen onder garantie zijn vervangen. Ik voel nu heel af en toe hele kleine aarzelingen bij het optrekken. Voor zover ik me kan herinneren, had ik dat ook voordat die bobines stuk gingen. Ik hoop niet dat dat weer gaat gebeuren. Even in de gaten houden maar. Morgen gaan er weer winterbanden onder en ben ik klaar voor het slechte weer.
Voorlopig ga ik in ieder geval weer door tot volgend jaar met deze auto. Dan zien we wel weer verder. Er blijft niet zoveel te wensen over bij deze auto, dus er is geen reden om een andere auto aan te schaffen. Maar de kriebels beginnen wel te komen. Misschien wordt de volgende auto een slag kleiner, met iets meer vermogen en voorwielaandrijving. Maar het kan zomaar weer een 3-serie worden. De ervaringen zijn prima.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.