BMW 318i Touring (2009)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 318i Touring |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2009 |
| Jaar van aanschaf | 2009 |
| KM-stand laatst | 2.050 km |
Eeste indruk: bevestiging van de keuze(s).
- 2.050 km
Dit wordt een lange review. Ik heb zelf veel informatie op oa. dit forum ingewonnen alvorens mijn keuze(s) te maken, dus wil graag tbv anderen mijn keuzeproces en ervaringen goed toelichten.
Voorheen ca 5 jaar in drie verschillende Volvo's S40 gereden (resp. 2.4 (benzine), 2.0D, 2.0D), dit ivm wisselen werkgever; wat een fijne auto. Toen ik de eerste diesel ging rijden heb ik gezworen nooit meer anders dan diesel te willen; die power en trekkracht...wow....
Ca. 2 jaar geleden gaan nadenken over een opvolger; de S40 was nog steeds een erg fijne auto, maar voor mij was het spannende er natuurlijk inmiddels af en bovendien kon ik in mijn leasecategorie op dat moment wat mooiers leasen (de S40 was vrij duur (geen actiepakket oid.) geleasd). Ca. een half jaar geleden werd het oriënteren concreter. Mijn vriendin had als vorige auto een BMW 118d en ik was altijd erg gecharmeerd van de achterwielaandrijving. De BMW 3 wellicht dus. Ondertussen werd er een kindje geboren, dus een Touring leek logisch. Maar ja, de 3 bestond al weer even, dus ook maar even naar de Audi A4 Avant gaan kijken, die was er pas net. Ook een mooie auto, maar al met al ligt het er bij Audi mi. allemaal wat dikker (te veel) bovenop; veel knoppen, veel toeters en bellen in het interieur; kortom, niet zo verfijnd als waar ik van houd. Dit voelde ik ook tijdens het rijden met de Audi toen ik met de A4 Avant reed (2.0 TFSI); een fijne auto, maar het rijd wat "logger" dan een BMW 3 die wat meer als een maatpak om je heen zit en dus verfijnder aanvoelt (de Audi is overigens ook ca 17 cm langer dan de BMW; helaas zit veel van die ruimte in de overhang aan de voorkant en levert dus effectief niet heel veel meer binnenruimte: staar je dus niet blind op de lengte van een auto...). De 2.0 TFSI had voor mij overigens teveel power (hoewel ik echt wel van stevig rijden houd; probleem met een snelle auto is dan dat je dat dus ook continu doet en in de bebouwde kom al als een soort stresskip continu in de kofferbak van je voorganger hangt die in 95% van de gevallen namelijk een flink minder snelle auto heeft). De Audi voelde gewoon als auto minder verfijnd dan een BMW (wellicht persoonlijk); daarnaast heeft de Audi natuurlijk VW ipv AW aandrijving.... Tevens vind ik de Audi als model wat minder spannend. In het begin toen je ze nog nauwelijks zag wel spannend (nieuw), maar nu niet meer. Bij de BMW heb ik dat, ondanks dat die al langer rond rijd nog wel; gewoon een mooier model en bovendien niet zo groot (4,53m); vind ik namelijk irritant, de auto's worden tegenwoordig echt steeds groter en worden dus echt "schuiten".... Overigens besef ik me dat bovenstaande allemaal erg persoonlijk is, maar toch....
Goed, het moest dus de BMW worden en ik ben in een 318d CL gaan rijden; prima, motorisch mooier dan de Volvo, wel wat minder power gevoel (koppel 300nm vs de Volvo 340nm). Offerte op laten stellen (uitvoering kom ik zo nog op terug) en op het eind toch maar eens de vraag gesteld hoe een 318i nu eigenlijk rijd; het antwoord van de dealer: anders dan een 318d, je moet er toeren mee maken, maar hier is de sleutel, ik zie je zo wel weer.... Nou dat viel niet tegen, rijd gewoon prima en is, wederom voor mij, vlot genoeg.
De afweging werd dus:
Diesel: koppel (300nm), power, maar zware koppeling, algeheel wat "zwaarder" rijden, toch wat meer herrie (hoewel de BMW's goed geïsoleerd zijn)
Benzine: flink lager koppel (190nm; hoewel het gevoelsmatig niet zo'n groot verschil is met de diesel als op papier), power gevoel wel iets maar niet veel minder dan met de 318d, stiller, soepelere koppeling, algeheel soepeler rijden, EUR 2.200,- goedkoper (verschil EUR 45 netto per maand (de auto is al duur genoeg...)).
Het ging dus, hoe verassend ook, de benzine worden! De verkoper vertelde me dat op de auto waar ik de proefrit mee had gemaakt een M sportonderstel zat (altijd vragen welke opties er op het model waarmee je gereden hebt zaten; dit om teleurstellingen achteraf te voorkomen). Dat moest er dus ook op, want helemaal niet te hard, maar gewoon net dat beetje strakke meer dat ik zoek (heb ik van de Volvo altijd een nadeel gevonden, hoewel die al redelijk strak geveerd was en ik ook nog eens het Dynamic chassis had met stuggere dempers).
De uitvoering:
BMW 318i Touring - Titansilber / Vertex Anthrazit bekleding
- Business-Line (Aut. Airco, Alarm, Parking systeem achter, opbergpakket, Navigatie Business, LM wielen 16 inch.)
- Dakdragers
- M-Sportonderstel (ligt ie ook wat lager door, dus ook nog mooier)
- Lichtmetalen wielen 17 inch ipv 16 inch in Business-Line: 2KU V-Spaak 225/45 R17
- Sportstuur
- Navigation Pack (upgrade naar navigatie professional (met 12,5GB ruimte op harde schijf voor muziek), bluetooth telefoon, spraaksturing)
- Hifi Actief (upgrade naar tien luidsprekers en meer vermogen)
- Zonneschermpjes zijruiten achter (voor de kleine, ik vind die dingen met zuignappen niet fraai)
- Chromen uitlaatsierstuk (gewoon net wat mooier; vanaf 320i overigens standaard)
- Snap-In Adapter middenarmsteun voor telefoon
- Geen typeaanduiding; vind ik altijd mooier
Nog overwogen, maar niet gedaan:
- Sportstoelen; mijn vriendin heeft al jaren wat last van haar schouder door een blessure tijdens het skiën, dus voor haar was dit no go. Daarnaast zit je, zoals in een review van een ander al aangegeven, wat meer "op de bok" doordat de stoelen niet zo laag kunnen. Verder zitten ze ook een beetje: "er kan geen kroketje meer bij...", hoewel ik gewoon een slank postuur heb.
- Licht- / regensensor (de dealer begreep niet dat ik deze goedkope (ca EUR 175,-) optie niet wilde: Lichtsensor eerder gehad en vind ik irritant: ik wil zelf bepalen wanneer mijn lichten aan zijn (altijd) en niet dat ze, als ik een tunnel in rijd, aan gaan om vervolgens 20 sec. later weer uit te gaan (vind ik bij andere weggebruikers ook altijd storend). Met regensensor vanuit mijn Volvo niet zo'n goede ervaringen; ik bleef ook met sensor aan handmatig de wisfrequentie bijstellen; een systeem met gewone goede regelbare intervalstand er op is voor mij dus voldoende.
- Dimmende binnenspiegel: heeft voor- maar ook nadelen en kost weer EUR 200,- extra.
- Chrome Line Exterieur (oa. chromen sierlijsten rond de ramen en chromen stijlen in de BMW nieren); maar bij de kleur Titansilber is dit mi juist minder mooi; bij een donkere kleur (metallic blauw is ook erg mooi) is dit wel een aanrader vind ik.
Hoe bevalt ie?:
Lees de titel maar.... van keuze voor de benzinemotor t/m upgrade Hifi; ik sta achter de gemaakte keuzes en dat is altijd fijn om te constateren achteraf. Het is werkelijk een waanzinnig mooie en fijne auto met voldoende power en sublieme wegligging. Wat valt verder op:
- klasse en degelijkheid; een BMW is toch echt wat anders dan een Volvo.
- upgrade naar navigatie professional altijd doen; muziek op harde schijf is echt heerlijk en grotere scherm is fantastisch.
- bluetooth telefoon altijd doen; mooi ingebouwd en dus geen los ding ergens op dashboard geprutst; bovendien super kwaliteit qua geluid.
- Hifi Actief; ik luister eigenlijk alleen in de auto naar muziek, dus mocht ook wat extra kosten; erg zuiver geluid en een stuk voller dan bij de standaard installatie. Ik ben er erg blij mee. Denk dat de nog duurdere Logic 7 installatie het geld meer niet waard is.
- M-Sportonderstel; net wat strakker en toch nog comfortabel genoeg; uniek.
- 17 inch. wielen; maakt de auto af.
- Sportstuur; gewoon veel mooier en relatief goedkoop (EUR 160,-).
Rijervaring:
-Daags na aflevering begon er een lampje te branden dat de uitlaatgasemissie niet in orde was. Tevens schudde de auto wat bij stilstaan met draaiende motor. Dus op zaterdag naar de garage; verholpen, maar schudden was nog niet helemaal weg en dag erna begon lampje weer te branden. Maandag er na dus weer naar de garage. Auto heeft er twee dagen gestaan; eerst de Vanos klep vervangen die niet goed functioneerde (regelt luchtinlaat geloof ik), daarna was men bij de garage nog niet helemaal tevreden. Een dag later was het euvel verholpen door een software-update. En inderdaad, sindsdien geen last meer (gelukkig, maar snel vergeten dat zoiets kort na aflevering gebeurt, maar ja, techniek in die auto's tegenwoordig hè....).
- De stoelen vind ik prima, alleen lijkt het alsof ik in de rugleuning de binnenvering voel (misschien steekt mijn ruggengraat meer dan gemiddeld uit...?). Ik moet er aan wennen; maar eens navragen of dit normaal is. Wellicht zijn er anderen met dezelfde ervaring? Graag reactie in dat geval.
- Uit de uitlaat komt bij elk rit wat roet, waardoor het uitlaatsierstuk aan de onderrand wat zwart wordt; hopelijk wordt dit minder; ik heb sterk het gevoel dat het te maken heeft met het motorische euvel kort na aflevering waardoor er wellicht geen volledige verbranding (niet goed lopende motor) heeft plaats gevonden en er dus meer dan normaal roet gevormd is. Ik heb dit al nagevraagd, maar het is niet abnormaal en ik moet zeggen dat een andere auto die bij de dealer in de garage stond het ook (zelfs meer) had; wellicht hebben anderen hier ook ervaringen mee? Graag reactie in dat geval.
- Zoals al eerder gemeld bevallen motor en wegligging uistekend. Ik begrijp oprecht niet waarom de auto met deze motor (het is een 2.0 liter, hoewel het type 318i anders doet vermoeden) op sommige internetforums zo wordt "gekraakt". Dat moeten haast wel mensen zijn die dikke zescilinders met mucho pk's en nm's gewend zijn of zo..... Ik zou balen als ik een 320i had gekozen. Die kost EUR 2.700,- (oftewel ca EUR 60,- netto per maand voor mij) meer en je krijgt exact dezelfde auto met exact dezelfde motor (maar 170pk /210nm ipv 143pk/190nm) die iets sneller is, maar qua rijbeleving niet anders kán zijn; de dealer gaf ook aan dat hij een 320i eigenlijk nauwelijks verkoopt.
- Het verbruik vind ik, net als vele anderen, met 8,2 l per 100 km tegenvallen, maar vaak wordt dat na wat meer km's nog wat beter. Ook dit moet ik in de garage eens navragen.
Wanneer daar aanleiding toe is zal ik de review updaten. Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen / reacties nav bovenstaande. Hoop wel op constructieve reacties.
Ps. De auto op de foto's is niet mijn auto, want daar heb ik geen foto's van. Uiterlijk verschil met mijn auto is eigenlijk alleen het feit dat mijn auto door het M Sportonderstel iets lager ligt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



