Signalement
| Bouwjaar | 2002 |
|---|---|
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 273.600 km |
| KM-stand laatst | 280.000 km |
Fantastische Youngtimer met power
De Audi TT is altijd al een van mijn favoriete auto's geweest. Dit voorjaar zag ik op Marktplaats aantal mooie exemplaren voor redelijke prijzen.
Toen ik deze groene roadster langs zag komen met een gedetailleerde onderhoudshistorie en ook nog eens een 3 jaar oude LPG installatie was een afspraak om om deze groene cabrio te bekijken snel gemaakt.
De kilometerstand van ruim 270.000 km is natuurlijk al behoorlijk. Maar daar was de prijs ook naar. Wat voor mij telde was hoe de eigenaar met de TT is omgegaan. En dat was met heel veel aandacht. Er zijn al veel dingen vervangen in afgelopen jaren waaronder het cabriodak en de comfortmodule.
Ik heb de TT bij Anton Bongers helemaal na laten kijken en daar ook de distributieriem laten vervangen. Verder een van de fans voorin vervangen, remolie, bobines en de klepdekselpakking omdat er toch wel wat lekkage zichtbaar was.
Zo heb ik nu een TT die qua onderhoud weer helemaal op orde is. En dan ook nog eens de 225 pk Quattro versie. De power van deze motor is fantastisch - zeker als je nog nooit eerder zo'n auto gereden hebt. 0-100 in 7 seconden haalt hij nog makkelijk. De wegligging is top.
Maar het meest leuke is natuurlijk met dak open. We gaan komende tijd langere afstanden rijden naar Frankrijk en Italië. Ben erg benieuwd hoe dat bevalt.
De bagaggeruimte is voor 2 personen voor zo'n tour net groot genoeg. Door de gastank is er achterin minder ruimte.
Als zelfstandige is het natuurlijk super om de TT als youngtimer te rijden. De geschatte kosten vallen me erg mee - zeker ook door de moderne LPG installatie van Prins.
Kortom, een prachtige auto om in te rijden waar ik verwacht nog jarenlang plezier van te hebben. Veel auto en ook veel power ;) voor relatief weinig geld.
TTour door de Ardennen
Afgelopen weekend een tour door de Franse Ardennen gemaakt in de buurt van Charleville-Mezieres en het Belgische Bouillon, onder andere langs de Maas. Deel van de route had veel bochtenwerk.
Het rijden met de TT was fantastisch. De wegligging in de bochten is super. De power van de motor maakt dat je ook heuvelop moeiteloos versnelt.
Dit is zoveel leuker dan op de Autobahn rijden. Hier leer je de auto echt kennen en waarderen.
Uiteraard moet je het niet overdrijven. Terugschakelen als je een scherpere bocht in gaat. Voelen wat de auto doet. En dan weer versnellen. De Quattro aandrijving helpt je niet als je te snel een bocht in vliegt. Wel als je gas geeft in een bocht ;).
Ondanks hogere toeren bleef temperatuur heel constant. Alleen bij filerijden merk ik dat temperatuur beetje oploopt. Ventilator springt dan bij. Ik weet hoe dit werkt inmiddels. Zodra je weer beetje rijdt gaat temperatuur heel snel terug.
Wat wel echt opletten is met deze cabrio uitvoering is dat zicht met kap dicht rondom minder is. Betekent in de stad en op snelweg extra om je heen kijken. Je went er aan.
Inmiddels kleine 6000 kilometer verder. Beetje olie bijgevuld, ik schat 0,3 liter. Ik zorg er wel voor dat motor 5-10 minuten warmloopt voor ik wat steviger gas geef.
Nog steeds erg blij met aankoop TT!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (8)
Reageren