Audi A4 Avant 2.0 TDI 140pk Pro Line (2005)

autoreview

Audi A4 Avant
Audi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 AvantAudi A4 - interieurAudi A4 - interieur

Signalement

UitvoeringA4 Avant 2.0 TDI 140pk Pro Line
Versnellingen1, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf180.000 km
KM-stand laatst194.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Heerlijke auto

  • 194.000 km

Ik heb deze auto deze maand een jaar en ben 14000 Km verder. Ik heb minder gereden de afgelopen 12 maanden dat ik had verwacht. Maar ben zeer tervreden over de auto. Betrouwbaarheid was zeer goed. Het enige wat ik gehad heb waren de raammechanismes van zowel de bestuurders deur als de passagiers deur. De electrische motortjes waren nog goed alleen in beide gevallen was het mechanisme dus stuk. Dat mechanisme bestaat uit een reeks brackets, gelijders en kabels. Maar doordat de deurpanelen eraf moeten kost het een hoop werk. Al met al een kosten post van 500 samen. Maar voor de rest niets en heeft ie alleen net een grote beurt gehad en een APK waar ie als een zonnetje doorheen liep.

De multitronic automaat is de fijnste automaat die ik ooit het gehad. Heerlijk soepel en geen schokje te voelen. Wegligging is erg goed hoewel een quattro aandrijving, zeker bij slecht weer, nog beter zou zijn. De 2.0 TDI diesel motor van Audi loopt ietje rauwer dan de 2.0 HDI die in mijn vorige auto (Peugeot 307) zat maar heeft wel, na de chiptuning, twee keer zo veel vemogen. Dat maakt de auto enorm snel. Hij is wel veel stiller dan de Peugeot diesel alleen als je goed voelt dan voel je de Audi diesel toch heel lichtjes wat trillen bij lage toeren en lage snelheden.

Minpuntjes vindt ik de bekerhouder die op een totaal onlogische plek zit en geen pet-flesjes vasthoudt. Ook het feit dat er maar 1 inzit ipv 2. Ook de midden armsteun tussen de voorstoelen is eigenlijk nét iets te kort en te laag. Dat hadden ze bij Peugeot beter voor elkaar. De plaatjes op de sleutel slijten ook snel waardoor je niet meer kan zien welke knop wat is. Nu weet ik dat wel maar als je de sleutel eens aan een ander geeft die kan dat niet meer zien.

Na 12 jaar Audi, (80 uit 1982, 80 uit 1984, 100 uit 1990, A6 uit 1995, A4 uit 1997) ben je toch verwend en dat 'uitstapje' naar Peugeot maakt dat ik deze Audi weer dubbel waardeer. Bij de eerste proefrit met die Peugeot dacht ik dat die even lekker reed als mijn Audi maar na een aantal maanden in de Peugeot merkt je toch aan een hoop dingen dat het geen premium merk is. Zo'n uitstapje doet je weer beseffen hoe lekker een Audi rijdt. Zolang ik het nog kan betalen rij ik voortaan weer Audi. In gebruikers kosten is een Audi even duur als een Peugeot. Een Audi is iets zwaarder (meer wegenbelasting) maar daar staat tegenover dat ie iets zuiniger is. En een Audi heeft natuurlijk meer uitstraling.

Het zeer uitgebreide car-check systeem waarschuwt mij ruim op tijd als er iets is zoals ruitesproeier dankje wat bijna leeg is, of de olie op minimun staat en nog tientallen andere belangrijke zaken. Top uitvinding!

Al met al een aanrader. De 2.0 TDI heeft enorm veel power en is nauwelijks hoorbaar van binnen. De automaat is pure verwennerij, de links en rechts gescheiden airco een zegen voor mijn vrouw die niet zo houdt van airco. Bose soundsystem met subwoofer en aparte versterker klinkt ronduit geweldig. Het af-fabriek ingebouwde navigatie systeem voldoet. Maar ik heb geen full-map en alleen pijlen tussen de klokken en een stem uit de speakers die te veel keer zegt dat ik af moet slaan. Plus dat het nog een CD systeem is en geen DVD of memorycard waardoor je voor elk land een andere CD moet laden. Dus ik zet toch vaak mijn tomtom erin. Ik heb het geluid daarvan altijd uit staan omdat ik genoeg heb aan de kaart. En ik kan in één keer doorrijden van huis naar zuid Italië.

Dus mijn wensen voor mijn volgende Audi is een RNS-E dubbel-din met full map hebben en een geheugen dat genoeg is voor heel west Europa en adaptive cruisecrontrol. Verder heeft mijn huidige Audi alles wat ik wil en meer.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.