Audi A3 Sportback 1.4 TFSI g-tron (2014)
autoreview

Signalement
Uitvoering | A3 Sportback 1.4 TFSI g-tron Attraction Pro Line |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand laatst | 12.000 km |
G tron, eerste 4 maanden
- 12.000 km
Heb deze auto gekocht om in 2014 nog mee te doen met 14% bijtelling. Heb gekozen voor de attraction pro-line met adaptieve cruise-control en stoelverwarming.
Het valt op dat de wagen erg stil is. Alles is erg degelijk afgewerkt. De DGS-bak schakelt ongemerkt. In D-stand schakelt de auto wel erg snel op en maakt daardoor een slome indruk. De S-stand is juist erg agressief. Een stand tussenin zou een aanvulling zijn. Overigens kan met de hand ook geschakeld worden, ik doe dat vaak als het kouder is en de bak naar mijn gevoel te snel in een te hoge versnelling wil.
Het rijden op aardgas bevalt goed. Verbruik over de eerste 12.000 km is 1:23. Rustig snelweggebruik (zonder files, 100 km/h) levert een verbruik op van boven de 1:25. Wat meer stadsverkeer en harder rijden doet het verbruik snel stijgen. Heb enkele keren op benzine gereden n.a.v. de tip van de garage om de benzine niet oud te laten worden. Verbruik is dan rond 1:19.
De motor maakt van de auto geen snelheidsmonster. Sportief rijden met de auto kan wel maar dan moet je zelf schakelen. Tot 100 km ben je sneller dan een gemiddelde auto met handschakelbak.
De adaptieve cruisecontrol is een geweldige optie die in combinatie met de DSG-bak zorgt dat filerijden een stuk rustiger wordt.
De standaard stoelen bevallen goed, ook met een lengte van tegen de 2 meter.
Pro's:
- verbruik
- stilte in de auto
- adaptieve cruisecontrol in combinatie met DSG
Contra:
- DSG-bak schakelt (te) snel op
- actieradius op CNG beperkt tot 300 km
- start-/stopsysteem staat standaard aan
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.