Audi 80 1.9 TD (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 80 1.9 TD |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 170.000 km |
KM-stand laatst | 189.000 km |
- 170.000 km
Ik heb de auto 2 weken geleden gekocht als eerste eigen auto. Het was moeilijk om een auto te vinden die betaalbaar is in verzekering (22 jaar oud, 4 jaar schadevrij gereden). Zo kwam ik bij deze Audi 80 uit. Ik was eigenlijk op zoek naar een 1.9TDI maar deze was te mooi om te laten staan. Het gaat om een auto van eerste eigenaar. Er was geen ingevuld onderhoudsboekje bij maar na controle bij mijn garagist werd dit gelukkig toch bevestigd. Ik gebruik de auto voor mijn werk en om naar mijn ouders te rijden in België. Ik rij +/- 50 000km per jaar. ik hoop dat deze me toch al één of twee jaar verder kan helpen.
181.000km
- 181.000 km
Ik zit nu op 180 000. De laatste maand heb ik wat minder kilometers gemaakt dan normaal. Toen ik van Namen (BE) naar Rotterdam reed stond ik behoorlijk lang aan te schuiven. Daarbij zag ik de motor warmer en warmer worden. Toen even aan de kant gaan staan om te laten afkoelen en de garagist gebeld. Die vertelde me dat ik gewoon de verwarming volledig op warm op maximum moet zetten en daarmee was het dan ook opgelost. De choke ,die op deze oudere modellen nog gewoon een hendel is, is me al een paar keer van pas gekomen tijdens deze koude dagen. Ik moet zeggen dat ik eerst toch wat bang was om voor een oudere wagen te kiezen maar ik ben er zeer tevreden van. Hij rijdt stukken beter dan de Yaris 1.4 D4D die ik hiervoor had en is stukken goedkoper.
189 000
- 189.000 km
Nog wat verder met de auto en nog steeds tevreden. Vorige week bij -3 wel vast komen te staan in 'The Middle of Nowhere' (Tussen Halle en Kasteelbrakel). 2 uur qualitytime gehad met mijn auto bij -3 maar we zijn er beide relatief goed vanaf gekomen. Na de wegenwacht 290E rijker te maken toch weer op mijn weg. Maar dit bewijst wel het punt waarom dit zo'n fantastische wagen is. Ik rij in een maand wat veel mensen in een half jaar of een jaar rijden en alles wat kapot gaat aan mijn auto zijn de onderdelen die niet bij de auto kwamen: batterij, rechtervoorband, allemaal onderdelen die horen kapot te gaan.
Ik heb nu enkel het probleem dat de achtergrondverlichting van mijn dashboard is uitgevallen tijdens het sluiten van het handschoenkastje. Dit is gewoon een zekering dus dit fixt de garagist wel bij het volgend onderhoud (190 000).
Op dit moment staat de auto in Venetie, lekker warm in de garage en morgen via Frankrijk terug naar Belgie.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.