Audi 100 1.8 75pk (1986)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 100 1.8 75pk |
---|---|
Versnellingen | 4, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1986 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 202.000 km |
KM-stand laatst | 207.000 km |
Aanschaf
- 207.000 km
Deze auto heb ik in 2014 aangeschaft als "hobbyauto". Eindelijk had ik tijd, geld en ruimte om naast onze dagelijkse auto een auto te kopen die ik gewoon leuk vind om erbij te hebben en aan te sleutelen en langzaam te verbeteren. Ik heb met opzet voor het basismodel met basismotorisering gekozen uit het oogpunt van : wat er niet opzit, kan ook niet kapot. De aftermarket wieldoppen heb ik uiteraard zsm vervangen door de originele audi wieldoppen.
Wat zit er allemaal niet op?
- stuurbekrachtiging
- elektrische ramen
- centrale deurvergrendeling
- airco
- toerenteller
Wat zit er wel op?
- schuifdak (onontbeerlijk in een auto met zoveel glas en geen airco).
- vacuummeter (econometer)
- mistlampen voor
- rechter buitenspiegel :-)
ik heb voor het model Audi 100 gekozen omdat ik het een (voor die jaren) moderne, zuinige en duurzame auto vind. Bovendien houd ik van grote auto's. De carrosserie is bijvoorbeeld vanaf 1985 verzinkt. Dit houdt overigens niet in dat een Audi 100 niet roest, kom ik later op terug.
Wat is er zoal aan gedaan?
- de auto stond bij aankoop op oude Chinese banden, bij droog weer acceptabel maar bij nat weer 0,0 grip. Voor de eerste apk heb ik er nieuwe Goodyear banden op laten zetten.
- het rechter spatbord voor was bij aankoop gedeukt. Later bleek het andere spatbord verrot aan de onderzijde. Ik heb ze alle twee vervangen door vervangingsspatborden (made in Taiwan!).
- radiator vervangen vanwege kleine lekkage.
- rondom de afwateringsslangetjes van het schuifdak, die net uitkomen achter de beide achterwielen, zaten aan beide zijden grote roestgaten. Hier is nieuw plaatwerk in gelast.
- de kilometerteller bleek na aankoop niet te werken. Deze heb ik laten repareren bij CASU.
De werkelijke kilometerstand weet ik dus niet. Uit alles blijkt dat de vorige eigenaar weinig geld en moeite in de auto heeft gestoken. Wellicht heeft de auto ook nabij de zee gestaan: ondanks de verzinkte carrosserie vind ik op veel plaatsen roestplekjes, deze probeer ik elk jaar weg te schuren en met antiroestmiddel en witte Hammerite over te schilderen.
Hoe rijdt het?
met zijn 75 pk bij 4500 rpm en met 4 lange versnellingen is het echt een auto die op economisch rijden is afgestemd. bij 120 draait de motor ca. 3000 rpm. Door de grote tank en het lage verbruik kan je grote afstanden rijden: bij de laatste tankbeurt moest ik na 1035 km 73 liter Euro 95 tanken, bijna 1 op 14 dus. Door de soepele, stille motor rijdt de auto erg comfortabel. Je kan er desgewenst hoge snelheden mee rijden zonder dat de auto onzeker aanvoelt of veel lawaai gaat maken. De prestaties zijn niet geweldig, 0-100 in 16 seconden of zo, maar de trekkracht bij lage toerentallen vind ik bijzonder goed, als je geen haast hebt kan je zonder het verkeer op te houden alles boven de 60 km/h in de vierde versnelling doen. Het sturen zonder stuurbekrachtiging wordt gecompenseerd door een grotere indirectheid. Bij scherpe bochten moet er dus veel gehoepeld worden, maar eenmaal op snelheid is er niets aan de hand.
Het is zeker geen exemplaar in showroomconditie, maar met het schuifdakje open bij mooi weer rijd ik er met bijzonder veel plezier in rond, tot nu heb ik veel rij- en sleutelplezier voor € 700,-! De auto is verder verzekerd als oldtimer (€ 75 per jaar) en valt in het kwarttarief wegenbelasting (€ 122 per jaar). in de wintermaanden staat de auto dus binnen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.