Alfa Romeo 166 2.4 JTD L (1999)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 166 2.4 JTD L |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Mijn 166 is een zeer comfortabele en bedrijfszekere reiswagen. De 2,4 JTD motor is zeer soepel en laat zich alleen horen bij de koude start en fel acceleren. Ik gebruik hem vooral voor langere afstanden en dan is het heerlijk cruisen in deze auto.
De wegligging is prima, maar rechtuitrijden vraagt nog wel eens stuurcorrectie. Mogelijk komt dit door de banden.
Door de hoge afschrijving is de aanschafprijs tweedehands lekker laag, zeker als je dat vergelijkt met Audi, BMW of Mercedes.
De inrichting zeer compleet. De elektrische componenten werken probleemloos, iets waar men bij Alfa altijd voor vreest.
Het model blijft elegant en tijdloos. Het fraaie display met boordcomputer was zeker in die tijd van grote luxe.
Het uitzicht opzij en naar achteren is een minpunt. Dikke voorruitstijlen en hoge kont belemmeren het uitzicht soms hinderlijk.
De combinatie van de lage aanschafprijs en zijn degelijkheid maken de exploitatiekosten zeer acceptabel.
PROBLEMEN
Op de terugreis met caravan uit Spanje op een snikhete dag was bij een tussenstop in Lyon zomaar de accu leeg. De depannage heeft de accu geladen en de boordspanning gemeten, maar er bleek niets de hand. Daarna is het ook nooit meer voorgekomen.
Tweemaal heb ik het airbaglampje moeten laten resetten door dealer.
Onlangs zijn de bovenste draagarmen van de voorwielen vervangen. (Alfa kwaaltje).
Verder zijn er tot nog toe geen mankementen geweest.
De rode (proteo-metallic) lak is niet echtsterk. Op plaatsen waar de portierrubbers op de carrosserie aansluiten, zie je duidelijk slijtage in de laklaag, maar ach, een kniesoor die daar op let.
Update September 2006
Zo rond de 260.000 km heb ik, behalve 4 nieuwe banden, multiriem, distributieriem, mattenset, mistlamp en een kofferbakrubber flink wat extra reparatiekosten moeten maken, allemaal uitgevoerd door Alfa dealer Nieuwkoop in ’s-Hertogenbosch. Hieronder volgt een overzicht:
Wieldraagarm achter € 395
Stabilisatorstang achter € 414
Aandrijfashoezen Links voor € 405
Airco aanjagermotor € 895
Achterwiellager € 251
De draagarm en stabilisatorstang had te maken met irritante rammels in de achteras die steeds luider werden, eigenlijk achterstallig onderhoud. De aanjagermotor was echt pure pech: Het ding kost 160 euro, maar de montage kostte 6 uur, vandaar het hoge bedrag.
Al met is er dit jaar bijna € 3500 aan mijn auto verspijkerd, en ik ben benieuwd hoe het de komende 40.000 km zal gaan. De gebruikskosten stel ik daardoor in negatieve zin bij.
De auto rijdt nog immer als een nieuwe, en ik vind hem zo steeds erg fraai. Enige minpunt vind ik de stuurcorrecties bij rechtuitrijden. Ook met de nieuwe banden (Uniroyal 550) en een uitlijnbeurt is dit niet echt verbeterd.
Update Augustus 2008, 352.000 km
Alweer 80.000 km voorbij sinds de laatste update.
De auto bevalt nog steeds prima, rijdt nog steeds als een nieuwe, en de reparatiekosten zijn in dit tijdvak minimaal gebleken. Ook het brandstofverbruik lijkt wel steeds minder te worden: Op weg naar het werk rijdt de auto, rustig rijdend, 1:21 met gemak (in de zomer dan). Dat is met de hoge brandstofprijzen van tegenwoordig erg aangenaam. 1300 km met een tank diesel is geen uitzondering!!
Tussen de beurten door geen extra bezoekjes nodig gehad aan de garage. De auto is nog steeds erg betrouwbaar. Wekelijks rijdt ik gemiddeld 800 kilometer, en dat gaat nog steeds zonder problemen.
Na de laatste uitlijnbeurt is het rechtuitrijden een stuk verbeterd. Ook de bandenslijtage is nu minimaal.
Hieronder een overzicht van de reparaties in deze periode:
287.000: Handremkabels en remslang € 450,00
295.000: Koppeling € 1150,00
342.000: Deursloten RV & LA € 460,00
De reparaties werden uitgevoerd door Alfa Nieuwkoop in Den Bosch.
Zoals gezegd: minimaal voor een auto met deze kilometerstand.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.