Volvo XC90 krijgt Polestar-behandeling
SUV bescheiden 'geoptimaliseerd'
Volvo spreekt over 'performance optimalisation' van Polestar, de huistuner van het Zweedse merk. Dit was al beschikbaar voor diverse andere modellen maar nu ook voor de XC90. Concreet betekent het dat Polestar aanpassingen doet aan motor en versnellingsbak om de SUV een dynamischer karakter te geven.
Zonder in het persbericht concreet met getallen te strooien, heeft Volvo het over 'geoptimaliseerde motorprestaties, gaspedaalreacties en schakelsnelheid- en precisie'. Het Polestar-pakket is beschikbaar voor de XC90 met D5- en (bij ons niet leverbare) T6-motor, later worden er nog andere motoren aan toegevoegd.
Eerder deze week verscheen het bericht dat Volvo een 'echte' Polestar-versie van de XC90 overweegt, waarbij het zou gaan om een hybrideversie met een vermogen van rond de 500 pk.
De Nederlandse Volvo-importeur weet nog niet of de Polestar-upgrade voor de XC90 ook beschikbaar komt voor ons land.
Had je deze auto's al gezien?

Volvo XC90 2.0 T8 Twin Engine AWD R-Design 7 p. A.Cruise|Lucht vering|HUD|Carplay|B & W audio|Camera|E. Trhk
- 2015
- 148.000 km

Volvo XC90 T8 390PK Recharge Inscription| Luchtvering| Pano| 360Camera| Ada
- 2022
- 91.989 km

Volvo XC90 2.0 T8 Recharge AWD Inscription | Nieuw Binnen | Long Range | Trekhaak | Harman/Kardon | Luchtvering | Blis | Adaptieve cruise controle | Stoel ventilatie | Stand kachel |
- 2022
- 97.458 km