'Volkswagen wil Alfa, maar Fiat wil niet verkopen'

Pininfarina 2uettottanta Alfa Romeo Spider
In de queeste naar de titel 'grootste autofabrikant ter wereld' heeft Volkswagen een nieuw overnameslachtoffer op het oog: Alfa Romeo. De Fiat Groep lijkt echter niet van plan om z'n kroonjuwelen te verkopen.
Na het horen van nieuwe overnamegeruchten vandaag verklaarde een hooggeplaatste Fiat-medewerker het volgende tegenover Automotive News: "We hebben geen enkele intentie om Alfa Romeo te verkopen. We houden vast aan onze plannen om van Alfa Romeo een volwaardige premiumfabrikant te maken."
De liefde van de Volkswagen-directie voor Alfa Romeo is allang geen heimelijke meer. In het verleden hebben meerdere hooggeplaatste medewerkers van de Volkswagen Groep al aangegeven dat hun concern 'serieus geïnteresseerd' is in het Italiaanse merk. In de afgelopen jaren trok de Volkswagen Groep bovendien Walter de'Silva en Luca de Meo aan, in het verleden sleutelfiguren bij Alfa Romeo.
Bij Seat zullen ze de gang van zaken met argusogen in de gaten houden. De Volkswagen-directie heeft al diverse malen aangegeven ontevreden te zijn met de verkopen van het Spaanse merk. De toevoeging van Alfa Romeo als sportief merk aan de portefeuille zou Seat wel eens kunnen kannibaliseren, vrezen ze in het Seat-hoofdkantoor in het Spaanse Martorell.

PRIVATE LEASE Alfa Romeo

Lezersreacties (134)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.