Nieuwe tweeling van Toyota en Subaru
Welkom Justy, Room en Tank!
De minimalistisch ingestelde nieuwelingen die we vandaag welkom mogen heten, zijn de Subaru Justy en de Toyota Roomy/Tank. De nieuwe ruimtelijke kei-cars zijn ontwikkeld door Daihatsu, dat nu volledig van Toyota is, en zullen ook door dit uit Europa vertrokken merk voor Subaru en Toyota geproduceerd gaan worden. De Roomy en Tank van Toyota zijn een en hetzelfde model, al hebben ze een andere snoet.
Dat de nieuwelingen kei-cars zijn, blijkt uiteraard uit hun gedrongen voorkomen. De korte en hoge Japanners hebben een draaicirkel van slechts 4,6 meter en zijn te krijgen met een 1,0-liter metende driecilinder die ook met een turbo te bestellen is. Geheel volgens kei-car-traditie zijn de reguliere versies voorwielaangedreven, 4WD is bestelbaar. Een verbruik van 4 l/100 km moet haalbaar zijn voor de turboloze versies.
De Justy en Roomy/Tank beschikken over twee elektrisch bedienbare schuifdeuren, een verschuifbare en neerklapbare achterbank, een vlakke laadvloer en een overdaad aan slimme opbergvakjes. Op het dashboard vinden we onder meer een display van 4,2-inch dat aan een infotainmentsysteem is gekoppeld. Zaken als Panoramic View moeten het parkeren makkelijker maken, al lijkt dat ons niet zo'n moeilijk opgave bij dergelijke kleine karretjes.
PRIVATE LEASE Toyota
Had je deze auto's al gezien?

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid Active 115PK Aut. Navi via Apple Carplay/Android Auto
- 2025
- 1.020 km

Toyota Auris 1.8 Hybrid Dynamic | Eerste eigenaar, Navigatie, Cruise control, Keyless, Privacy glass, DAB, Weinig KM
- 2016
- 52.443 km

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid Executive | Head-up display | Achteruitrijcamera | Nederlandse Auto | NAP |
- 2022
- 23.009 km