'MG brengt roadster terug'
Achterwielaandrijving lastig te realiseren
In gesprek met journalisten van het Australische Motoring zei de baas van MG Motors Australia, Zhu Chao, het volgende: "We begrijpen dat MG een sportief merk is en dat de historie van het merk belangrijk is. Daar gaan we serieus mee om." Lees: een roadster in de geest van de MGA, MGB en meer recent de MG (T)F wordt wel degelijk overwogen. Een achterwielaangedreven roadster is echter lastig realiseerbaar, omdat MG geen geschikt platform in huis heeft.
Voorwielaandrijving
Voorwielaangedreven roadsters zijn niet nieuw, denk aan de Fiat Barchetta en Audi TT, maarachterwielaandrijving maakt wel een belangrijk onderdeel uit van het klassieke roadster-concept. Bij de F en TF besloot MG de motor midscheeps achter de voorstoelen te plaatsen, maar traditioneel kreeg de krachtbron bij de Britten gewoon voorin een plek.
TF tot 2011
Het dankzij de Chinezen herboren MG probeert nu met heel andere auto's kopers te winnen. Met de compacte MG3, iets grotere MG5 en twee cross-overs in de vorm van de GS en de kersverse ZS heeft het in onder meer China, het Verenigd Koninkrijk en Australië enkele keurige, maar weinig tot de verbeelding sprekende modellen in de showroom staan. De TF werd aanvankelijk nog doorgeproduceerd, maar in 2011 trok het toenmalige moederbedrijf Nanjing Automobile de stekker uit de productielijn. De vraag naar de roadster, die uit 1995 stamt, was helemaal opgedroogd.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen