AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Lagere verkoop Bentley
Bijna 8 procent in de min
26
Bentley heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 4.520 auto's verkocht. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog op 4.907 exemplaren.
Daarmee komt de daling uit op 7,9 procent. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers die moederbedrijf Volkswagen eerder op woensdag publiceerde.
De omzet daalde om die reden van 867 miljoen naar 757 miljoen euro. Bentley boekte daarnaast een negatief bedrijfsresultaat van 80 miljoen euro.
Volgens de fabrikant was de lagere verkoop daar een van de oorzaken van. Ook had Bentley last van de koers van het Britse pond.
Tot slot zegt het merk dat de leveringen van de vorig jaar gepresenteerde Continenal GT minder snel opgang komen dan gewenst.