Gesnapt: nieuwe Mercedes-Benz CLA-klasse
Mini-CLS in beeld
Even was onduidelijk wat Mercedes-Benz met zijn CLA-klasse van plan was. Het merk toonde begin vorig jaar in Sjanghai namelijk de Concept A Sedan, de voorbode van een meer sedanachtig model binnen de A-familie. Die auto komt daadwerkelijk. Sterker nog, hij is al in productievorm gepresenteerd. De CLA-klasse krijgt alsnog een opvolger en dat betekent dat Mercedes-Benz twee compacte sedans in zijn line-up krijgt. De A Sedan is de conservatiever gelijnde van het stel, de nieuwe CLA de gelikte.
Uit deze spionageplaten kunnen we opmaken dat de nieuwe CLA-klasse een soort mini-CLS wordt. Met name het ontwerp van de kont doet namelijk sterk denken aan dat van zijn grotere broer. Ook de voorzijde van deze CLA, een auto die Mercedes-Benz opnieuw een 'vierdeurscoupé' zal noemen, is niet bepaald identiek aan die van zijn hatchback-broer.
De compacte modelfamilie van Mercedes-Benz wordt de komende jaren uitgebreid met een nieuwe GLA-klasse, een meer SUV-achtige GLB-klasse en met een volledig nieuwe B-klasse.
In Nederland heeft Mercedes-Benz ruim 7.000 CLA's verkocht. Let wel, hier zit ook de CLA Shooting Brake bij. Ook die variant lijkt een opvolger te krijgen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz CLA 180 AMG | CLA 45 Look | Panoramadak |
- 2014
- 169.008 km

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake 200 163pk Business Solution AMG PANO DAK I NAVI + CAMERA I MEMORY STOELEN I ORG.NL + NAP + BTW
- 2021
- 148.668 km

Mercedes-Benz CLA Coupé 180 Business Solution AMG | Premium plus | Winterpakket | Techniekpakket | Burmester | Panoramaschuifdak | Head-up display | Stoelverwarming | 360° camera |
- 2025
- 1.500 km
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz CLA
Lees ook

Ondanks AMG-prestaties ligt de nadruk bij CLA Shooting Brake meer op comfort dan op dynamiek

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Door bpm is de hybride Mercedes-Benz CLA Shooting Brake duurder dan de sterkere elektrische

Elektrische Mercedes-Benz CLA Shooting Brake duizenden euro's goedkoper

