Dromen: vliegauto van Terrafugia

Terrafugia
We horen er niet vaak meer van, maar zo nu en dan plopt Terrafugia weer tevoorschijn. Ditmaal wil het bedrijfje een 'auto' produceren die verticaal kan opstijgen.

Het in Massachusetts gevestigde Terrafugia blijft autoland zo nu en dan verbazen met z'n toekomstplannen en creaties. In 2009 kregen we al een serieuze poging voor ogen van een kruising tussen een vliegtuig en een auto. Destijds heette het beestje Transition, omdat het de overgang van auto naar vliegmachine zou markeren.

Inmiddels is het weer even stil omtrent de futuristische plannen van het bedrijfje, tot vandaag. We krijgen namelijk een video voorgeschoteld waarin Terrafuglia een nieuw auto/vliegtuig presenteert, die verticaal moet kunnen opstijgen. Het voertuig, laten we het daar maar op houden, wordt TF-X gedoopt en moet volledig elektrisch worden aangedreven. Het is maar de vraag in hoeverre dit project uiteindelijk wél van de grond gaat komen.

Tot de dag daar is dat we daar meer over kunnen zeggen, kunnen we in ieder geval kijken naar wat optimistisch geanimeerde computerbeelden.

Video

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.