AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Terrafugia is vliegende auto
37
Zo af en toe is er eens nieuws over een vliegende auto. De Terrafugia is een serieuze poging. Het is een product uit Amerika en de foto's bewijzen dat echt kan vliegen en rijden.
Een volwaardige vliegende auto is iets wat al jarenlang hoog op het verlanglijstje van de mensheid staat. Zo af en toe is er eens nieuws over een fabrikant die het werkelijk probeert. Een tijd geleden hadden we zelfs de Nederlandse PAL-V, maar daar hebben we al een tijdje niets meer van gehoord.
Terrafugia, uit het Amerikaanse Massachusetts, heeft onlangs de eerste proefvlucht gemaakt met een vliegende auto. Eerst is het voertuig zes maanden lang intensief op de weg getest. Hij kan 450 kilometer afleggen op snelheden tot 185 km/u. Verder past de Terrafugia in een standaard garage en rijdt en vliegt hij op standaard benzine.
Voordat de productie start, gaat dit exemplaar nog meer proefvluchten doen. De mensen achter Terrafugia, dat Latijn is voor 'ontsnapping van het land' denken dat hun vinding een uitkomst is voor mensen die bij het vliegen kosten en moeite willen besparen. Ook is het met het voertuig mogelijk verder te reizen als het weer te slecht is om te vliegen. De inzittenden profiteren verder van de extra veiligheid want de botsstructuur is geleend van een auto.
Lees ook
Nieuws
Hyundai komt vanaf 2027 met 'EV's met verbrandingsmotor'
Ford Fiesta ST (2021) - Op de rollenbank
Nieuws
De nieuwe pseudo-eindheffing is de doodsteek voor youngtimers ‘van de zaak’
Verkeer
Beeldschermen in auto’s steeds groter: is dat niet gevaarlijk?
Nieuws