AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Geruchtenmolen: Zenos krijgt Ford Focus RS-motor
Zenos E10 R flirt met RS-spieren
7
Het Britse Zenos heeft met de E10-reeks al een familie spijkerharde skelters in de aanbieding. Met de E10 R wordt daar binnenkort nog een flinke schep bovenop gedaan.
Kijken we in de showroom van Zenos, dan vinden we daar de 650 kilo wegende E10. Onder de kap een 200 pk en 210 Nm krachtige 2.0-liter krachtbron van Ford, waarmee het vedergewicht in 4,5 seconden naar de 100 km/h dendert. Voor wie dat niet rap genoeg is, hebben de Britten de E10 R in het vat zitten.
De E10 R moet de spannendste Zenos ooit worden. Volgens Britse media heeft Zenos - het geesteskind van ex-Caterham topman Ansar Ali - de krachtbron van de Ford Focus RS op het oog voor de R-versie. Ford's hot hatch wordt aangedreven door een 2,3-liter Ecoboost viercilinder die er 350 pk uit stampt. In de Zenos E10 R zou dat een vermogensverhouding van zo'n 540 kilo per ton tot gevolg hebben.
Lees ook
Gebruikersreview

BMW i4 M50 (2022)
Gebruikersreview

Tesla Model 3 Performance AWD (2025)
Nieuws
Koenigsegg Sadair's Spear is de snelste op heuvelklim Goodwood
Gebruikersreview

Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)
Autotest