'Toyota S-FR krijgt 1.2-liter turbomotor'
Kleine Japanner met Auris-spieren
In oktober konden we kennismaken met de S-FR, een vooruitblik op een sympathieke compacte coupé van Toyota. Het Australische Motoring weet nu te melden wat de productieversie als kloppend hart gaat krijgen.
Met de S-FR liet Toyota vorige maand een net geen 4 meter lang studiemodel zien dat weggaf hoe een toekomstige kleine broer van de GT86 er uit zou kunnen komen te zien. De concept-car kreeg een vrolijk getekende koets mee met veel bolle vormen. De Japanners spraken nadrukkelijk over een 'lichtgewicht sportwagen', iets dat de suggestie wekte dat de achterwielaandrijver geen grote krachtbron nodig heeft om veel pret te kunnen bieden. Hetzelfde zien we ongeveer bij grote broer GT86.
Het over het algemeen juist geïnformeerde Australische Motoring denkt nu te weten wat de productieversie onder de kap gaat krijgen. Een bij de ontwikkeling van de S-FR betrokken ingenieur zou gezegd hebben dat Toyota de 1.2-liter metende geblazen viercilinder uit de Auris op het oog heeft. In de Auris levert dat blok 116 pk. Ter vergelijk: de nieuwe Mazda MX-5 (950 kilo) is leverbaar met een 131 pk sterke 1.5-liter vierpitter. Ook deze Japanner laat zien dat je met relatief weinig vermogen een zeer leuke auto neer kunt zetten. Wat dat betreft lijkt Toyota's keuze voor de 1.2 dan ook geen vreemde te zijn.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Toyota C-HR First Edition 77 kWh Automaat 224pk | Achterklep elektrisch | Stoel&Stuur verwarming | Privacy Glass |
- 2026
- 1.250 km

Toyota C-HR 1.8 Hybrid Executive 1e EIGENAAR JBL CAMERA HALF LEER PARK ASSIST LED NAVI ECC CRUISE
- 2018
- 139.753 km

Toyota Aygo 1.0 VVT-i S-CVT Pulse | Elektrisch vouwdak | Apple Carplay / Android Auto | LED | Adaptive Cruise | Clima | Parkeersensoren achter | Camera | 18 inch
- 2025
- 2.310 km
PRIVATE LEASE Toyota
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Test Toyota RAV4 (2026) – Verder verfijnd, maar toch een rafelrandje

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Vooral Japanners en max 60 km/h: waarom Groenland het opmerkelijkste autoland ter wereld is


