Dit is de nieuwe Honda Civic sedan
Sedan en hatchback voor Europa, coupé voor VS
Deze foto's zijn afkomstig van de fansite civicx.com en laten de tiende generatie van Honda's icoon in volle glorie zien. In april kregen we de patentschetsen van de sedan en de coupé al onder ogen dus het uiterlijk is geen grote verrassing meer.
Honda levert de nieuwe Civic als hatchback, sedan en coupé. Die laatste blijft voorbehouden aan de VS - waar de auto ook wordt gebouwd - de hatch en de sedan komen ook onze kant op. De fabriek in het Engelse Swindon is verantwoordelijk voor de bouw van de hatchback. Onder de kap komt een nieuwe 1,5-liter viercilinder turbomotor te liggen.
Het zal niet lang meer duren voordat Honda het doek officieel van de nieuwe Civic af trekt; deze week verwachten we al het fabrieksmateriaal binnen. Of we de auto tegen het lijf gaan lopen op de IAA in Frankfurt, is nog de vraag. Sowieso neemt Honda een leuk straatracertje en een concept-car van de huidige Civic Tourer mee naar Duitsland.