AMG met 2253 pk!

Cigarette AMG
Cigarette AMGCigarette AMGCigarette AMGCigarette AMGCigarette AMGCigarette AMGCigarette AMG
Leuk hoor, zo'n Mercedes SLS AMG Black Edition met stapels vermogen. Wie liever nog iets extremer rondgaat kan gelukkig ook zijn hart ophalen bij AMG. Wat de denken van 2253 pk en 3.000 Nm vermogen?

Enige voorwaarde is dat je je Duitse pk-bom omwisselt voor een apparaat waarmee je de golven kunt gaan breken. AMG heeft samen met Cigarette Racing een speciale boot onwikkeld, die een deel van zijn onderdelen deelt met de SLS AMG Electric Drive. Het gevaarte staat tot en met 18 februari op de Miami International Boat Show.

De powerboat is met zijn geweldig grote aandrijflijn de snelste en meest krachtige elektrisch aangedreven motorboot. 2253 pk en 3.000 Nm koppel... dat wil wel! De uit de kluiten gewassen speedboot meet 11,6 meters in de langte is is AMG Electricbeam Magno gespoten. Op de flanken zijn AMG-stickers geplakt, zo weet de rest van de wereld ook dat je met iets speciaals over het water glijdt.

De AMG-boot heeft twee aandrijfunits, die beide over zes onafhankelijke elektromotoren beschikken. Beide krachtbronnen hebben weer hun eigen transmissie. Emissievrij de wateren onveilig maken; AMG maakt het mogelijk. De topsnelheid wordt geschat op boven de 160 km/h, helemaal niet gek voor een boot. Indrukwekkender is waarschijnlijk de tijd waarin die snelheid gehaald wordt, al vermeld AMG die gegevens er helaas niet bij. Het instrumentarium uit de elektrische SLS is ook in de AMG-boot geschroef, voor net dat beetje herkenbaarheid.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.