Powerroadster: Ford Shelby Cobra
Ford toont op de Detroit Auto Show een concept car met de beroemde naam Shelby Cobra. In het design zijn kenmerken van het origineel uit de 60-er jaren terug te vinden.
Het ontwikkelteam gebruikte de Ford GT als technische basis. Het space frame en de vering werden overgenomen, ook al verschilt het karakter van beide auto's enorm. De Shelby Cobra heeft de motor gewoon voorin in plaats van middenachter. Bovendien is de roadster met een lengte van 3,97 meter veel kleiner.
De nieuwe Shelby Cobra moet de ruigste vroegere Cobra, de 427, tenminste evenaren. Daarvoor werd een aluminium 6,4-liter V10-blok gebruikt dat een maximum vermogen van maar liefst 605 pk levert. Het maximum koppel bedraagt 680 Nm. De motor is gekoppeld aan een handgeschakelde zesversnellingsbak. Zoals het hoort bij een lichtgewicht roadster wordt het vermogen op de achterwielen overgebracht. De auto staat rondom op 19-inch wielen met banden in de maat 275/40 voor een 345/35 achter. De showauto zou voor de acceleratie van 0 naar 100 km/h slechts 4 seconden nodig hebben, de topsnelheid zou op ruim 300 km/h liggen.
Er is geen enkele vorm van luxe aan boord, een dak, zijruiten en zelfs een radio ontbreken. Dit alles om zoveel mogelijk gewicht te besparen. Zo op het eerste gezicht moet de Shelby Cobra vooral een concurrent voor de Dodge Viper zijn. Eventuele productieplannen hangen af van de publieke reacties.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Ford C-MAX 1.0 Titanium incl. nwe. distributieriem, nieuwe banden en onderhoudsbeurt
- 2013
- 99.914 km

Ford Transit L3H2 2.0Tdci 130Pk | Trend | 350 | Achteruitrijcamera | Trekhaak | Frozen White
- 2018
- 170.161 km

Ford Transit Connect L2 | 1.5Tdci 120Pk Aut. | Sport | 2xSchuifdeur | Achteruitrijcamera | 17'' | Magnetic Grey
- 2022
- 150.921 km
Lees ook

€20.000 voor deze Ford Escort RS Turbo is gezien de hothatchverheerlijking niet zo’n gekke prijs

Niet de Ford Kuga PHEV, maar een Chinese SUV is de populairste plug-in hybride

Goedkoopste Ford Explorer en Capri: nieuwe accu, groter bereik en meer pk's

Niet elke nieuw geregistreerde Ford Capri is een SUV - In het wild



